Tatra Road Race

11 września 2021

DO WYŚCIGU ZOSTAŁO:
dni
h
min
sec

INFORMACJE O WYŚCIGU

     Tatra Road Race jest już wyścigiem kultowym, na który wielu kolarzy czeka cały rok stawiając go jako najważniejszy start w sezonie. Jest to wyścig kolarski dla amatorów, który co roku przyciąga ponad tysiąc uczestników z całej Europy. Już po trzeciej edycji TRR 2017 otrzymaliśmy prestiżowe wyróżnienie "Kolarska Impreza Roku", podczas uroczystej gali największych targów rowerowych w Polsce "Bike Expo w Kielcach", a w 2019 roku nasz wyścig zajął 2 miejsce podczas targów Agroturystyki jako produkt turystyki aktywnej, promujący region.

 

     TRR jest najcięższym wyścigiem dla amatorów w Europie Środkowej, z najbardziej widokową trasą, która jest poprowadzona dzikimi zakątkami Podhala z Tatrami w tle. Uczestnicy mają do wyboru jeden z dwóch dystansów:

- HARD o długości 58km i przewyższeniem 1670m,

- HELL o długości 125km i przewyższeniem ponad 3400m!

Hasłem przewodnim imprezy zgodnie z sugestiami naszych uczestników jest "HARDasHELL", które idealnie oddaje trudy wyścigu. Profil trasy wygląda jak grzebień, na trasie jest mnóstwo kilkukilometrowych o znacznym nachyleniu podjazdów i zjazdów. Na trasie wyścigu rozmieszczone są liczne premie górskie, na których nasi uczestnicy walczą o miano Królowej i Króla Tatr. Dodatkowo są też premie specjalne z cennymi nagrodami od naszych Partnerów.

Swoją historię napisał już nasz słynny bufet na szczycie ściany Bachledówka, gdzie zawodnicy otrzymują nie tylko owoce, wodę, ale i Red Bulla oraz bidony z izotonikiem, a do tego doping licznej grupy kibiców. Na trasie czyhają nasi fotografowie, aby uchwycić jak najwięcej emocji, które możecie później zobaczyć na tysiącach zdjęć z wyścigu, które są udostępniane Wam do bezpłatnego pobrania w najwyższej rozdzielczości.

Niesamowity klimat zapewnia nasze miasteczko zawodów zlokalizowane w klimatycznym hotelu AMW Rewita w Kościelisku, gdzie czeka na Was pyszny gorący posiłek, bufet z napojami i owocami oraz dekoracja w wyjątkowej oprawie. Na terenie naszego miasteczka możecie już od piątku do sobotniej dekoracji zapoznać się z produktami naszych Partnerów podczas naszego Expo.

INFORMACJE O REGIONIE

     Start i meta wyścigu zlokalizowane są w malowniczym Kościelisku pod samymi Tatrami, które zapewnia niesamowity góralski klimat i od samego startu pokazuje kolarzom co to góry witając ich widokowym i wymagającym podjazdem Salamandrą pod Butorowy Wierch, a na dobicie finałowy długi podjazd pod Butorowy od Dzianisza.

Następnie zawodnicy jadą po malowniczych trasach Gminy Czarny Dunajec, gdzie czekają na nich wymagające podjazdy pod Ostrysz, Bachledówkę, Ciche i Gminy Poronin z męczącym podjazdem pod Słodyczki.

Na dodatkowych pętlach dystansu Hell poprowadzonych w większości po widokowych trasach Gminy Szaflary, zawodnicy będą musieli zmierzyć się z kultowym podjazdem ,,Pitoniówka", który nie jednemu śni się długo po nocach, ale pojadą też drogami z pięknymi panoramami Tatr i Podhala ,,Drogą Papieską" i Gancarze w Maruszynie.

Warto przyjechać na dłużej w te rejony z rowerem, aby posmakować Podhala i poznać atrakcje Gmin przez, które przejeżdżamy.

Więcej informacji znajdziecie na stronach partnerskich Gmin, które wspierają nasz wyścig:

Gmina Kościelisko- https://www.gminakoscielisko.pl/pl/dla-turysty/atrakcje

Gmina Szaflary- https://gckpit.szaflary.pl/wp-content/uploads/2019/08/Szaflary_19.pdf

Gmina Czarny Dunajec- https://czarny-dunajec.pl/turystyka-i-rekreacja/turystyka-i-rekreacja

Gmina Poronin- https://www.poronin.pl/dla-turysty

 

 

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Zjazdy:
Biuro Zawodów:

Biuro zawodów zlokalizowane jest na terenie hotelu

AMW REWITA w Kościelisku ul. Nędzy Kubińca 101.

Rozjazd
Parkingi:

Parking bezpłatny wytyczony w

Kościelisku przy ul. Sywarne

Uwaga: Prosimy o nie parkowanie przy drodze dojazdowej do hotelu AMW Rewita, i w bezpośredniej jego okolicy.

Na terenie miasteczka nie ma możliwości skorzystania z prysznicy

Informacje o trasach

Dystans: HARD - 58 km Dystans: HELL - 125km Przewyższenie: HARD - 1670m Przewyższenie: HELL - 3400m Miejsce zawodów: Kościelisko

Informacje o wyścigu

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Opłaty Zmiana dystansu Kategorie wiekowe Numery Sektory Wyniki
Kwota Opłaty

1. Wysokość opłaty rejestracyjnej w TATRA ROAD RACE uzależniona jest od ilości dostępnych pakietów, a następnie od terminu dokonania płatności, która zawarta jest w tabeli poniżej:

2. Przy opłacie przelewem bankowym liczy się data wpływu i zaksięgowania na koncie organizatora. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za terminy realizacji przelewów bankowych i pocztowych.

3. Wszystkie opłaty rejestracyjne są kwotami brutto i zawierają należny podatek VAT.

Informacje ogólne Organizator dopuszcza możliwość zmiany dystansu samodzielnie w systemie zgłoszeniowym o ile na dystansie, na który chcemy się przepisać nie został przekroczony limit uczestników. Zmiany można dokonać w nieprzekraczalnym terminie do 9 września 2020 włącznie.

W biurze zawodów nie będzie już możliwości zmiany dystansów ze względów porządkowych.
Skąd wiedzieć w jakiej kategorii startuję Po tym jak zgłosisz się na zawody system rejestrowy S-Time sam przydzieli Cię do właściwej kategorii wiekowej. Możesz to sprawdzić w swoim Panelu uczestnika
Czy muszę mieć numer? Każdy numer startowy wyposażony jest w elektroniczny chip, który pomaga nam zidentyfikować Cię na trasie zawodów. Dzięki niemu działa pomiar czasu i możesz poznać swój wynik. Pamiętaj aby nie odklejać chipa – to może prowadzić do jego uszkodzenia.
Czy są przewidziane sektory? Tak, będziecie ustawiani w sektorach startowych.
Kiedy pojawią się wyniki? Rezultat swojego startu otrzymasz w SMS na kilka sekund po przejechaniu linii mety. Podczas zawodów sprawdzisz go również na ekranie w biurze zawodów. Na bieżąco aktualizować będziemy również wyniki w systemie S-Time
Świadczenia w ramach pakietu
 • a. numery startowe na plecy oraz zwrotne numer na sztycę podsiodłową i aktywny chip, które należy zwrócić w punkcie zwrotu Chipów, który zlokalizowany będzie w miasteczku zawodów.
 • b. możliwość korzystania z bufetu na trasie. Przewidziano jeden bufet dla dystansu HARD oraz trzy bufety dla dystansu HELL. Wszystkie bufety zlokalizowane po premii górskiej na Bachledówce,
 • c. bidony z izotonikiem dla wszystkich uczestników do pobrania w bufecie na trasie,
 • d. pomoc techniczną na trasie wyścigu,
 • e. posiłek regeneracyjny na mecie: zimny bufet z wodą, owocami i ciastami za linią mety,
 • f. gorący posiłek wydawany w miasteczku zawodów na podstawie opaski, którą macie obowiązek umieścić na nadgarstku,
 • g. elektroniczny pomiar czasu do godziny 16:30 na mecie oraz pomiar międzyczasów zlokalizowany na trasie,
 • h. oznaczenie trasy zgodne ze standardami podczas szosowych wyścigów kolarskich,
 • i. zabezpieczenie medyczne i ratownicze,
 • j. profesjonalne zdjęcia w najwyższej jakości dostępne po wyścigu do samodzielnego pobrania bezpłatnie w najwyższej jakości, do niekomercyjnego użytku,
 • k. możliwość sprawdzenia sprzętu przed startem w serwisie zlokalizowanym w miasteczku,
 • l. obsługę sędziowską,
 • m. nagrody i trofea sportowe dla zwycięzców,
 • n. możliwość bezpośredniej rywalizacji w wyścigu kolarskim TATRA ROAD RACE,
 • o. pamiątkowy medal TRR 2021 dla wszystkich uczestników, którzy ukończyli wyścig, wręczany przez hostessy po minięciu linii Mety,
 • p. kod rabatowy umożliwiającego zakupy w sklepie internetowym Tatra Cycling Events.
Przepisanie pakietu Organizator daje możliwość do dnia 31 lipca 2021 włącznie, przeniesienia pakietu bez dodatkowej opłaty na innego uczestnika. Po tym terminie będzie to możliwe tylko za dodatkową opłatą w wysokości 50 PLN, jednak nie później niż do 31 sierpnia 2021. Następuje to przez zgłoszenie przesłane na adres mailowy faktury@tatraroadrace.com.
Kategorie Dystans Hard Kobiety

K2 – 16 – 29 lat
K3 – 30 – 39 lat
K4 – 40 – 49 lat
K5 – 50 i więcej


Mężczyźni

M1 – 16 – 18 lat
M2 – 19 -- 29 lat
M3 – 30 – 39 lat
M4 – 40 – 49 lat
M5 – 50 – 59 lat
M6 -- 60 i więcej
Jak zamontować numer? Otrzymane od organizatora numery startowe uczestnik jest zobowiązany posiadać widoczne podczas trwania całego wyścigu. W skład obowiązkowego kompletu numerów wchodzą – 1 bezwrotny numer na plecy i 1 zwrotny numer mocowany na sztycę podsiodłową. Niezastosowanie się do tej zasady może skutkować brakiem wyniku. Numer na plecach umieszczacie centralnie na kieszonce.
W którym sektorze mam stanąć? Dla Dystans:

Hell (start godz. 10:00) kat.M2, M3, M4
Hard (start godz. 10:30) kat. M1, M2, M3, M4

Sektor I - pierwszych 50 zawodników klasyfikacji OPEN z sezonu 2020 (niezależnie od dystansu),
Sektor II - zawodnicy, którzy startowali w poprzedniej edycji TRR2020, oraz zawodnicy, którzy przepisali swoje pakiety z 2020 na 2021 rok.
Sektor III – wszyscy pozostali, którzy nie brali udziału w poprzedniej edycji.

Dla Dystansu:
Hell (start godz. 10:05) kat. Kobiety i M5
Hard (start godz. 10:40) kat. Kobiety, M5 i M6 sektory będą wyznaczone zgodnie z kategorią zawodnika,

czyli dla:

Dystansu Hell:
Sektor I – wszystkie Kobiety
Sektor II- Kat. M5

Dystansu Hard:
Sektor I- wszystkie Kobiety
Sektor II- Kat. M5
Sektor III- Kat. M6
Wyniki archiwalne Wyniki znajdziesz w sekcji Dla Zawodnika Tatra Road Race
Gdzie mogę kupić zdjęcia z wyścigu? Wszystkie zdjęcia z naszych imprez są dla Was bez dodatkowych opłat! Na naszych wyścigach pracują najlepsi specjaliści od fotografii sportowej. Wszystkie zdjęcia są na bieżąco udostępniane na naszym profilu fb. Dodatkowo po obróbce będą zamieszczone na naszej stronie w strefie Dla Zawodnika tatracyclingevents.com/tatra-road-race-galeria skąd możecie je samodzielnie pobrać w oryginalnej jakości.
Faktury Aby otrzymać fakturę musisz w tytule przelewu wpisać pełne dane i numer NIP podmiotu, na który ma być wystawiona FV. Jeśli nie podasz danych w tytule przelewu nie będzie możliwości wystawienia FV w późniejszym terminie. Faktury wystawiane będą w ciągu 7 dni od dokonania przelewu i przesyłane na podany adres mailowy. Potrzebę wystawienia faktury potwierdza się w formularzu zgłoszeniowym. Prosimy o prawidłowe wprowadzanie danych, po wystawieniu faktury nie będzie możliwości skorygowania Odbiorcy. W przypadku błędu i potrzeby skorygowania faktury należy wysłać wiadomość mailową na adres faktury@tatraroadrace.com
Kategorie Dystans Hell Kobiety

K2 – 18 – 29 lat
K3 – 30 – 39 lat
K4 – 40 i więcej
Mężczyźni

M2 – 18 -- 29 lat
M3 – 30 – 39 lat
M4 – 40 – 49 lat
M5 – 50 i starsi (w związku ze skalą trudności zawodnikom powyżej 60 lat zaleca się start na dystansie HARD, gdzie będą klasyfikowani w kategorii M6 powyżej 60lat, jeśli chcą jechać na dłuższym dystansie będą klasyfikowani w kat. M5)
Jak sprawdzić czy chip działa? Nasz system pomiaru czasu jest oparty o najlepsze niemieckie chipy na rynku i przed wydaniem numerów na bieżąco sprawdzamy każdy. W związku z tym w miasteczku nie ma potrzeby sprawdzać ich przed startem
Kiedy mogę ustawiać się w sektorze? Na starcie wyścigu obowiązują sektory startowe na obu dystansach. Sektory będą otwarte min.20 minut przed startem danego dystansu i zamykane na 5 minut przed startem.
Zwrot opłaty Organizator nie przewiduje zwrotu opłat w przypadku rezygnacji z uczestnictwa lub wycofania się podczas wyścigu z rywalizacji. Opłata rejestracyjna jest przeznaczana na koszty organizacyjne zawodów.
Czy zwracam numer? Numer przypinany do koszulki jest Twoją pamiątką, natomiast numer ze sztycy wrzycasz do urny wystawionej w miasteczku zawodów przy zimnym bufecie. Numer Twój bierze udział w konkursie z cennymi nagrodami, który odbywa się na zakończenie dekoracji. Nie oddanie numeru ze sztycy powoduje obciążenie uczestnika dodatkową kwotą 20 zł za numer.
Gdzie sprawdzić z jakiego sektoru staruję? Lista sektorowa będzie ogłoszona do 10 września 2021 i dostępna w biurze zawodów oraz pobierz TUTAJ. Zawodnicy, którym przysługuje, któryś z sektorów I lub II nie będą uwzględnieni na liście sektorowej, jeśli nie dokonają opłaty startowej w terminie do 8 września 2021r. (liczy się data zaksięgowania na koncie organizatora)

Startuję pierwszy raz, czy mogę startować z innego niż ostatni sektor? Na każdym dystansie 15 zawodników, którzy udokumentują wysoki poziom sportowy w sezonie 2021 otrzyma prawo startu z I lub II sektora. Prośbę należy wysłać do godziny 23:59 dnia 31.08.2021 na adres biuro@tatraroadrace.com Potwierdzenie będzie wysłane mailem zwrotnym w terminie do 8 września 2021.

Aktualności

Trasy Tatra Road Race 2021 będa HardasHell
W 2020 roku, w związku z remontem drogi do Dzianisza z Butorowego musieliśmy mocno zmienić trasę na odcinku dojazdowym, co poskutkowało, że było dużo płaskiego :-). Remont drogi tego feralnego odcinka jest już zakończony, a dodatkowo Gmina Kościelisko otrzymała dofinansowanie do remontu ul. Salamandra,...
Data 31-12-2020 Zobacz więcej

Patronat Honorowy

Partnerzy Główni

Partner techniczny

Sponsor klasyfikacji górskiej

Sponsor Klasyfikacji Drużynowej

Partner Odzieżowy

Oficjalna woda

Partnerzy wspomagający

Patroni medialni