Gravel Karp Adventure

20 kwietnia 2024

DO WYŚCIGU ZOSTAŁO:
dni
h
min
sec

INFORMACJE O WYŚCIGU

     III edycja szutrowej przygody - Gravel Karp Adventure 2024. Poznaj malowniczą i zaskakującą Dolinę Karpia, ciesz się z jazdy i korzystaj z obcowania z dziką naturą tuż obok cywilizacji!
Możesz wybrać jeden z dwóch dystansów:
- Karpik ok. 80km
- Karp ok. 159km.
    Na obu dystansach zawitacie na historyczny rynek w Zatorze - Stolicy Doliny Karpia i tam będzie na Was czekał wypasiony bufet nie tylko z owocami i wodą z iso, ale i lokalne przysmaki przygotowane przez naszego Partnera Stowarzyszenie Doliny Karpia i Miasto Zator.
    Na krótszym dystansie będziecie mieli do pokonania ok. 620 m przewyższenia a na dłuższym ponad 1400m. Każdy poradzi sobie na trasie i będzie to idealne wprowadzenie do sezonu rowerowego, a w nagrodę na mecie otrzyma pamiątkowy medal Finiszera z karpiem w tle;-)
    Nasz baza będzie zlokalizowana we wspaniałym Resorcie Molo Osiek, gdzie będziecie mogli odpocząć po trudach w komfortowych warunkach, zjeść dobry posiłek regeneracyjny, ugasić pragnienie żółtym isotonikiem;-), skorzystać z prysznicu dla siebie i roweru;-)

    Nie zapomnijcie wędek, może uda się złapać Karpia, a jak nie to chociaż zrobić Karpika do zdjęcia;-)

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Biuro zawodów

Biuro zawodów zlokalizowane jest na terenie Resortu Molo, ul. Główna 231/A, 32-608 Osiek

Czynne w dniu 20.04.2024r.

Godz. 7:00-10:00 –  odbiór numerów startowych, nadajników GPS

Biuro Zawodów dla dzieci czynne w godz. 10:30-11:00

Dojazd
Parkingi

Do dyspozycji dwa Parkingi:

1. Na przeciw Zalewu Beskidzkiego przy głównej drodze ok. 200 metrów od biura

2. Przy Urzędzie Gminy Osiek wjazd od ul. Kościelnej ok. 1km od biura zawodów

UWAGA:

Prosimy nie parkować na terenie Resortu Molo, aby nie blokować Parkingów dla klientów Hotelu.

Program zawodów
Bufety

Na trasie będzie bufet stacjonarny zlokalizowany na historycznym Rynku w Zatorze. Na dystansie Karp (2 bufety, dwukrotny przejazd przez Rynek) na Karpiku (1 bufet)

Dodatkowo na mecie będzie czekał zimny bufet z napojami, ciastami i owocami.

Pod namiotem w komfortowych warunkach zjecie też gorący pyszny posiłek.

Prysznice

Będzie możliwość skorzystania z prysznica ok. 50 metrów od biura zawodów na Campingu Molo.

Przy namiocie koło mostku będą dostępne stanowiska do umycia rowerów.

INFORMACJE O REGIONIE

     Współczesny Osiek to duża wieś zajmująca terytorium 29 km2, które zamieszkuje 6,8 tys. mieszkańców. Miejscowość posiada średniowieczną metrykę historyczną, sięgającą XIII w. Nazwę swą wywodzi od budowanych na leśnych terenach przygranicznych, we wczesnych wiekach, obronnych warowni z pni drzewnych, zwanych „osiekami”. Zadaniem załogi tych warowni, a także okolicznej ludności było strzeżenie powierzonego odcinaka granicy lub szlaku.

     Wieś, początkowo królewszczyzna, później weszła w posiadanie książąt oświęcimskich.

     Na szczególną uwagę zasługuje tu pałac pochodzący z drugiej połowy XVIII w., późnobarokowy, przebudowany ok. 100 lat później przez Larischów w oparciu o projekt Franciszka Marii Lanci w stylu orientalnym. Do wyjątkowych osobliwości należy tam „sala mauretańska”. Pałac otoczony jest parkiem krajobrazowym , gdzie wśród ciekawych klasycystycznych i neogotyckich  zabudowań mieszkalnych i gospodarczych ozdobą jest neogotycka oficyna  z okrągłą basztą z 1843r.

    W pałacu osieckim gościli tacy słynni Polacy jak brygadier J. Piłsudski (1915 r.), dowódca II Brygady Legionów gen. Józef Haller (1919 r.), prezydent RP prof. Ignacy Mościki(1929 r.). Stałym gościem m.in. był wybitny akwarelista Julian Fałat (1891-1925), który namalował tu wiele obrazów związanych z przyrodą i zabytkowym XVI wiecznym kościołem w Osieku.

Współczesny Osiek - siedziba gminy ma również bogato rozbudowaną infrastrukturę, nowoczesny zespół oświatowo-wychowawczy, salę gimnastyczną, bazę rekreacyjno-sportową i gastronomiczną oraz własną oczyszczalnię ścieków. Bogato wyposażona Biblioteka Gminna dysponuje wydaniem monograficznym pt. „Osiek - zarys dziejów” autorstwa   A. Hałatek –  B. Jania oraz lokalną gazetą „Echa Osieka” wychodzącą od 1993 roku.

     Gmina m.in. wchodzi w skład związku kilku gmin p.n. „Dolina Karpia” i jest ciekawym terenem turystycznym.

Powiat Oświęcimski: 1 stycznia 1999 roku wprowadzono trójstopniowy podział administracyjny kraju. Reaktywowano powiat oświęcimski, w skład którego weszły gminy: Oświęcim (miejska i wiejska), Brzeszcze, Chełmek (do 1975 roku w powiecie chrzanowskim), Kęty, Osiek, Polanka Wielka, Przeciszów i Zator.1 Powiat oświęcimski leży na zachodnim krańcu województwa małopolskiego. Graniczy on z powiatami: chrzanowskim, wadowickim, bielskim ziemskim, pszczyńskim, bieruńsko-lędzińskim oraz Jaworznem (miasto na prawach powiatu). Ważnym elementem w rozwoju ziemi oświęcimskiej jest jej położenie między trzema dużymi miastami: Krakowem, Katowicami i Bielskiem-Białą. Powiat oświęcimski jest pomostem między dwoma regionami (Śląskiem i Małopolską). Powierzchnia powiatu liczy 406 km2, co stawia go na 18 miejscu w rankingu wielkości powiatów województwa małopolskiego. Jest jednym z ludniejszych rejonów województwa, liczy ponad 153 tys. mieszkańców. Dobrze rozwinięta i utrzymana jest sieć dróg lokalnych. Powiat posiada dobre połączenie drogowe ze stolicą Małopolski, jak również z Katowicami (za sprawą fragmentu autostrady A4 Katowice-Kraków) oraz z Bielskiem-Białą. Obszar powiatu cechuje znakomita dostępność połączeń lotniczych: do leżącego przy autostradzie A4 Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków-Balice jest ok. 65 km, a do Portu Lotniczego Katowice-Pyrzowice ok. 75 km. Przez powiat oświęcimski przechodzi droga wodna Górnej Wisły, łącząca Śląsk z Krakowem.

 

 

Informacje o trasach

Dystans: PRO - 101,6 km Dystans: FUN - 67,8 km Przewyższenie: PRO - 1190 m Przewyższenie: FUN - 800 m Miejsce zawodów: Biuro i Start: RESORT MOLO OSIEK ul. Główna 231a, Meta Osiek ul. Kościelna przed wyjadem na ul. Starowiejską

Informacje o wyścigu

Biuro zawodówBiuro zawodów znajduję się na terenie Resortu Molo w Osieku ul. Główna 231a (w dużym białym namiocie) Czynne w dniu zawodów w godz. 7:30-10:45 ParkingiParkingi dostępne dla uczestników: Parking 1: Osiek ul. Kościelna przy Urzędzie Gminy Osiek Parking 2: Osiek ul. Główna, naprzeciw Resortu Molo UWAGA! Prosimy nie parkować na terenie Resortu Molo! PryszniceZlokalizowane w strefie basenów zewnętrznych Resortu Molo.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Opłaty Zmiana dystansu Kategorie wiekowe Numery Sektory Wyniki
Kwota Opłaty Wysokość opłaty rejestracyjnej uprawniająca do udziału w imprezie uzależniona jest od terminu dokonania płatności, która zawarta jest poniżej: do 31.12.2023 DYSTANS KARP/KARPIK: 190,- T-SHIRT: 55,- do 29.02.2024 DYSTANS KARP/KARPIK: 220,- T-SHIRT: 65,- do 14.04.2024 DYSTANS KARP/KARPIK: 250,- T-SHIRT: 75,- od 15.04.2024 DYSTANS KARP/KARPIK: 290,- T-SHIRT: BRAK.
Informacje ogólne Organizator dopuszcza możliwość zmiany dystansu samodzielnie w systemie zgłoszeniowym o ile na dystansie, na który chcemy się przepisać nie został przekroczony limit uczestników. Zmiany można dokonać w nieprzekraczalnym terminie do 12 kwietnia 2024 włącznie. W biurze zawodów nie będzie już możliwości zmiany dystansów ze względów porządkowych.
Skąd wiedzieć w jakiej kategorii startuję Podczas zawodów obowiązuje klasyfikacja OPEN z podziałem na Kobiety i Mężczyzn oddzielnie dla każdego dystansu.
Czy muszę mieć numer? Tak. Otrzymany od organizatora numer startowy uczestnik jest zobowiązany posiadać widoczne podczas trwania całego wyścigu i umieszczony na kierownicy roweru.
Czy są przewidziane sektory?
Kiedy pojawią się wyniki? Rezultat swojego startu otrzymasz w SMS na kilka sekund po przejechaniu linii mety. Podczas zawodów sprawdzisz go również na ekranie w biurze zawodów. Na bieżąco aktualizować będziemy również wyniki w systemie S-Time.
Świadczenia w ramach pakietu W ramach opłaty rejestracyjnej zawodnik otrzymuje: a. numer startowy na kierownicę, b. zwrotny nadajnik GPS, c. transmisję Live z trasy przejazdu podczas zawodów, d. stanowisko serwisowe w miasteczku zawodów, gdzie będzie można dokonać drobnych napraw, e. 1 bufet na trasie przejazdu z lokalnymi przysmakami z Doliny Karpia i napojami dostępny dla obu dystansów na Rynku w Zatorze, f. posiłek regeneracyjny na mecie: zimny bufet z wodą, owocami i ciastami w miasteczku zawodów z napojem chmielowym, g. gorący posiłek serwowany w miasteczku zawodów, h. elektroniczny pomiar czasu, i. pomoc medyczną i ratowniczą na wezwanie, j. profesjonalne zdjęcia w najwyższej jakości dostępne po wyścigu do pobrania bezpłatnie w najwyższej jakości, do niekomercyjnego użytku, k. obsługę sędziowską, l. nagrody i trofea sportowe dla zwycięzców, m. możliwość skorzystania z prysznicy po zawodach, n. stanowiska do umycia rowerów z płynem OC1 o. Pamiątkowy medal Finishera Gravel Karp Adventure dla wszystkich, którzy ukończą wyzwanie w limicie czasu.
Przepisanie pakietu Organizator daje możliwość do dnia 31 marca 2024 włącznie, przeniesienia pakietu bez dodatkowej opłaty na innego uczestnika. Po tym terminie będzie to możliwe tylko za dodatkową opłatą w wysokości 50 PLN, jednak nie później niż do 12 kwietnia 2024. Następuje to przez zgłoszenie przesłane na adres mailowy faktury@tatracyclingevents.com.
Jak zamontować numer? Otrzymany od organizatora numer startowy uczestnik jest zobowiązany posiadać widoczne podczas trwania całego wyścigu i umieszczony na kierownicy roweru.
W którym sektorze mam stanąć?
Wyniki archiwalne Wyniki znajdziesz w sekcji: Dla Zawodnika: Gravel Karp Adventure: Wyniki
Dystans KARP Podczas zawodów obowiązuje klasyfikacja OPEN z podziałem na Kobiety i Mężczyzn oddzielnie dla każdego dystansu.
Gdzie mogę kupić zdjęcia z wyścigu? Wszystkie zdjęcia z naszych imprez są dla Was bez dodatkowych opłat! Na naszych wyścigach pracują najlepsi specjaliści od fotografii sportowej. Wszystkie zdjęcia są na bieżąco udostępniane na naszym profilu fb. Dodatkowo po obróbce będą zamieszczone na naszej stronie w strefie: Dla Zawodnika: Gravel Karp Adventure: Galeria, skąd możecie je samodzielnie pobrać w oryginalnej jakości.
Jak sprawdzić czy chip działa? Nasz system pomiaru czasu jest oparty o najlepsze niemieckie chipy na rynku i przed wydaniem numerów na bieżąco sprawdzamy każdy. W związku z tym w miasteczku nie ma potrzeby sprawdzać ich przed startem.
Gdzie sprawdzić z jakiego sektoru staruję?
Dystans KARPIK Podczas zawodów obowiązuje klasyfikacja OPEN z podziałem na Kobiety i Mężczyzn oddzielnie dla każdego dystansu.
Faktury Aby otrzymać fakturę musisz w tytule przelewu wpisać pełne dane i numer NIP podmiotu, na który ma być wystawiona FV. Jeśli nie podasz danych w tytule przelewu nie będzie możliwości wystawienia FV w późniejszym terminie. Faktury wystawiane będą w ciągu 7 dni od dokonania przelewu i przesyłane na podany adres mailowy. Potrzebę wystawienia faktury potwierdza się w formularzu zgłoszeniowym. Prosimy o prawidłowe wprowadzanie danych, po wystawieniu faktury nie będzie możliwości skorygowania Odbiorcy. W przypadku błędu i potrzeby skorygowania faktury należy wysłać wiadomość mailową na adres faktury@tatracyclingevents.com.
Czy zwracam numer?
Zwrot opłaty Organizator nie przewiduje zwrotu opłat w przypadku rezygnacji z uczestnictwa lub wycofania się podczas wyścigu z rywalizacji. W przypadku odwołania lub zmiany terminu imprezy przez organizatora uczestnik otrzyma 100% zwrotu opłaty.

Aktualności

Link do śledzenia rywalizacji Gravel Karp Adventure i KONKURS
Rywalizację na trasie uczestników Gravel Karp Adventure 2024 będziecie mogli śledzić na live za pośrednictwem linków:   Dystans KARP startuje 8:30-9:00 http://event.trackcourse.com/.../gravel-karp-adventure...   Dystans KARPIK startuje...
Data 18-04-2024 Zobacz więcej
Makarony Czaniecki oficjalnym Makaronem na imprezach Tatra Cycling Events 2024
Miło nam poinformować, że Oficjalnym Makaronem na wszystkich imprezach Tatra Cycling Events w sezonie 2024 zostały Czanieckie Makarony.   Kolarstwo jest dyscypliną gdzie zapotrzebowanie energetyczne należy do jednych z największych, obowiązkowym punktem kolarskiego jadłospisu jest...
Data 17-04-2024 Zobacz więcej
Aktualne trasy Karpik i Karp Gravel Karp Adventure 2024 oraz najważniejsze informacje
      W ostatnim tygodniu udało się przejechać trasy i będzie trochę zmian, które uatrakcyjnią naszą trasę i gdzie tylko mogliśmy ominęliśmy odcinki, które były po oranym polu, lub zbyt niebezpieczne.         Na długim dystansie KARP...
Data 17-04-2024 Zobacz więcej
Zapraszamy na Piknik Rodzinny i zawody dla Dzieci 20.04.2024 do Osieku
      Jeśli macie wolną sobotę 20 kwietnia to zapraszamy Was całymi rodzinami do MOLO Resort Osiek.        Z samego rana na piękną trasę po Dolinie Karpia wyruszą uczestnicy Gravel Karp Adventure 2024, a trakcie oczekiwania na ich przyjazd...
Data 12-04-2024 Zobacz więcej
Województwo Małopolskie - Partnerem Głównym Gravel Karp Adventure
      Partnerem Głównym Gravel Karp Adventure 2024 i Pikniki Rodzinnego z Akademią Bezpiecznej Jazdy na 2-Kółkach jest po raz kolejny Małopolska, która od początku jest z nami w Osieku i bez wsparcia Urzędu Marszałkowskiego nie bylibyśmy w stanie organizować w tej pięknej części...
Data 11-04-2024 Zobacz więcej
Molo Osiek Race 2024 - ODWOŁANY!!!
UWAGA! Niestety jesteśmy zmuszeni odwołać wyścig szosowy Molo Osiek Race 2024, który był zaplanowany na 20.04.24.   W trakcie procedowania pozwoleń na przeprowadzenie wyścigu, mimo przedstawienia dokumentacji i planu zabezpieczenia, takiego samego jak w latach poprzednich,...
Data 03-04-2024 Zobacz więcej
Przekaż 1,5 %
PRZEKAŻ 1,5 %   Zachęcamy Was do pomocy naszej Fundacji Trzymaj Dystans przekazując 1,5 % w zeznaniu rocznym PIT2023.   Dzięki współpracy z Fundacja Studencka Młodzi-Młodym, która jest organizacją pożytku publicznego. Kwoty przekazane na KRS 0000270261 z...
Data 18-02-2024 Zobacz więcej
Nowa multirowerowa impreza Amonit BIKE po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej
Amonit Bike- to multirowerowe wydarzenie, które odbędzie się w Częstochowie 8 czerwca 2024.   Zapisy i więcej informacji dostępne na naszej stronie wydarzenia: https://tatracyclingevents.com/amonit-bike   Areną Amonit Bike będą malownicze trasy Jury...
Data 12-01-2024 Zobacz więcej
Zapisz się na rozpoczęcie sezonu 2024 w Osieku!
       Już od 22 listopada 2023 startujemy z zapisami do naszych dwóch wspaniałych imprez w jednym wyjątkowym miejscu MOLO Resort Osiek, którymi otworzymy sezon 2024 w dniu 20 kwietnia w krainie Marta Lach- cycling, będzie już po Paris-Roubaix Femmes avec Zwift, to kto wie...
Data 21-11-2023 Zobacz więcej
Kalendarz imprez Sezon 2024!
       Jesień to czas kiedy planujecie urlopy, a zima jest okresem przygotowawczym, aby w sezonie mieć formę, dlatego prosimy zapoznajcie się z naszym kalendarzem na kolejny sezon 2024!         Jak zawsze każdy niezależnie od...
Data 10-11-2023 Zobacz więcej

Partner Główny