Marathon Tatry Race

29 czerwca 2024

DO WYŚCIGU ZOSTAŁO:
dni
h
min
sec

INFORMACJE O MARATHONIE

     Zapraszamy Was na 3 wspaniałe rowerowe dni w Białce Tatrzańskiej, gdzie w dniach 28-30 czerwca odbędzie się największa impreza rowerowa w Polsce Festiwal Rowerowy - Białka Tatrzańska. Będziemy kręcić już od piątku...aż do niedzieli. Każdy znajdzie coś dla siebie: szosa, mtb, gravel, a do tego mnóstwo wakacyjnych atrakcji w Resorcie Bania.

W naszym miasteczku będzie zlokalizowane expo z stoiskami z branży rowerowej i nie tylko!

 

      A co dokładniej będzie się działo:

 

     Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim: konkurencje sztafet, short track i cross country, na starcie najlepsi zawodnicy od żaka do elity, mastersi i amatorzy, każdy w oddzielnym wyścigu na widowiskowej i wymagającej trasie wytyczonej na stokach ośrodka narciarskiego Kotelnica Białczańska.

Zapraszamy do kibicowania!

 

     Tatra Gravel Race  maraton gravelowy po odcinkach szutrowych Dookoła Tatr Wysokich i Niżnych, zapewniający niezapomniane wspomnienia i widoki. Po inauguracji w sezonie 2023 Ci ci byli przekonali się, że jest to coś niesamowitego i pokazujemy Wam nowe oblicze objazdu Dookoła Tatr, zabierając w piękne i odludne zakątki nie dostępne dla szosowców!

Będziecie mogli wybrać jeden z dwóch dystansów Tatry lub Taterek!

 

       Marathon Tatry Race - 29 czerwca startują maratony dla amatorów jazdy po szosach, pojedziecie na najlepszą, z najładniejszymi widokami i wszystkimi podjazdami możliwymi na pętli Dookoła Tatr Wysokich. Czekają na Was niezapomniane widoki i aż 7 wymagających podjazdów: Głodówka, Gubałówka, Przełęcz Orawicka, Huty, Szczyrbskie Pleso, na koniec Przełęcz Zdziarska i Łapszanka. Będziecie mieli do pokonania niesamowite 234,5 km /3700 metrów przewyższenia. Dla urozmaicenia będziecie mogli sprawdzić się na wyznaczonych na podjazdach odcinkach Challenge, gdzie na podstawie zdobytych punktów wyłonimy zwycięzców. Na pokonanie tej wymagającej trasy będziecie mieli 12 godzin, a na trasie 3 bufety na uzupełnienie pokładów energii.

Będzie też dystans Fun dla mniej zaawansowanych, którzy chcą pojechać podziwiając piękne widoki, przygotowaliśmy piękną trasę na dystansie 68 km /1470 metrów przewyższenia.

Na mecie na wszystkich Finisherów będą czekały pamiątkowe medale i wspaniała atmosfera.

 

 

      Wakacyjne Koncerty wieczorne na scenie Bania podczas, których będziecie mogli posłuchać dobrej muzyki, będzie coś dla dużych i małych:-)

 

      Pamiętajcie zabierajcie swoje rowery 28-30 czerwca 2024 czekamy na Was podczas Festiwalu Rowerowego - Białka Tatrzańska

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Zjazdy:
Biuro Zawodów

28.06.2024r.

Godz. 18:00-20:30 – Biuro zawodów Marathon Tatry Race (odbiór numerów startowych dla obu dystansów dla obu dystansów)

29.06.2024r.

Godz. 6:00-6:50 – Biuro zawodów Marathon Tatry Race ( odbiór numerów startowych, nadajników GPS, dla obu dystansów)

Godz. 6:50-7:00 - Otwarcie linii Startu Marathon Tatry Race

Godz. 7:00-7:15 – Start zawodników Marathon Tatry Race Dystans Dookoła Tatr

Godz. 11:00-11:50 - Biuro zawodów Marathon Tatry Race (odbiór numerów startowych, nadajników GPS dystans FUN)

Godz. 11:50--12:00 - Otwarcie linii Startu Marathon Tatry Race Dystans Fun

Godz. 12:00-12:15 – Start zawodników Marathon Tatry Race Dystans Fun

Limit wjazdu na metę do godz. 20:00

 

 

Biuro zawodów znajduję się w Karczmie Kotelnica ul. Środkowa 181b, w tym samym miejscu co biuro Mistrzostw wejście przy dolnej stacji kolei 3 osobowej.

Rozjazd
Parkingi:

Parkingi dostępne dla uczestników:Parkingi Dolny przy Stacji Narciarskiej Kotelnica Białczańska dostępny dla wszystkich

Górny Parking zarezerwowany dla Temów z akredytacją biorących udział w Mistrzostwach Polski MTB XC

 

Prosimy nie parkować na Parkingach Term Bania!

Rozjazd
Program Zawodów
Bufety

Dystans Dookoła Tatr:

 

na trasie będą dostępne 3 bufety:

1. 84 km na wzniesieniu przed Zubercem w godz. 9:00-11:30

2. 167,5 km Szyrbskie Pleso (Parking przed skrętem) w godz. 12:00-16:00

3. 210 km Zdziar (Parking powyżej miejscowości z widokiem na Tatry Bialskie) 13:30-18:00

 

Dystans Fun:

na trasie będzie jeden bufet 37/43 km Zdziar Parking powyżej miejscowości z widokiem na Tatry Bialskie (przejeżdżacie koło niego dwukrotnie) 13:30-18:00

 

Prysznice

Każdy w pakiecie otrzyma voucher na wejście 2,5 h do Term Bania, w których może skorzystać z pełnej oferty basenowej i prysznicy!

INFORMACJE O REGIONIE

Białka Tatrzańska to kurort narciarski jeden z najczęściej wybieranych kierunków narciarskich w Polsce, najlepsza stacja narciarska, zapewniająca najlepsze warunki śniegowe i infrastrukturę dla każdego narciarza.

         Białka Tatrzańska to nie tylko narty, to idealne miejsce na całoroczny wypoczynek, stoki Kotelnicy zamieniają się latem na raj dla rowerzystów, wytyczone trasy do emocjonujących zjazdów po stokach Kotelnicy, trasy Downihillowe, atrakcje dla dzieci, wspaniałe całoroczne termy Bania z olbrzymią strefą letnią, najlepszy hotel w Polsce Hotel Bania, najlepsze widoki na Tatry.

        Dlatego tutaj organizujemy największą imprezę rowerową w Polsce Festiwal Rowerowy-Białka Tatrzańska w dniach 28-30 czerwca, poprostu musicie tam być i kręcić z nami na całego!

 

Informacje o trasach

Dystans: PRO - 219 km Dystans: FUN - 78 km Przewyższenie: PRO - 3300 m Przewyższenie: FUN - 1400 m

Informacje o wyścigu

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Opłaty Zmiana dystansu Kategorie wiekowe Numery Sektory Wyniki
Kwota Opłaty Wysokość opłaty rejestracyjnej uprawniająca do udziału w imprezie uzależniona jest od terminu dokonania płatności: do 31.12.2023 DYSTANS FUN 130 zł, DYSTANS DOOKOŁA TATR: 250 zł; do 31.03.2024 DYSTANS FUN 155 zł, DYSTANS DOOKOŁA TATR: 290 zł; do 16.06.2024 DYSTANS FUN 180 zł, DYSTANS DOOKOŁA TATR: 330 zł; od 17.06.2024 DYSTANS FUN 210 zł, DYSTANS DOOKOŁA TATR: 370 zł; W formularzu rejestrowym opłacając w terminie do 31 maja 2024r. można zamówić pamiątkowy t-shirt, którego koszt wynosi 50 zł.
Informacje ogólne
Skąd wiedzieć w jakiej kategorii startuję Podczas maratonów obowiązuje klasyfikacja OPEN z podziałem na Kobiety i Mężczyzn dla klasyfikacji Challenge i Premii Specjalnych.
Czy muszę mieć numer?
Czy są przewidziane sektory?
Kiedy pojawią się wyniki?
Świadczenia w ramach pakietu W ramach opłaty rejestracyjnej uczestnik otrzymuje: Dystans Dookoła Tatr: a. numer startowy na kierownicę, b. plik gpx do pobrania i wgrania do urządzenia nawigującego, c. zwrotny nadajnik GPS, d. transmisję Live z trasy przejazdu podczas maratonu, e. możliwość pozostawienia depozytu na starcie, który będzie do odbioru po powrocie, f. Samochód zamykający dystans Dookoła Tatr, jadący za ostatnim uczestnikiem z dostępnymi kołami serwisowymi do roweru szosowego, g. zabezpieczenie medyczne i ratownicze, h. 3 bufety regeneracyjne na trasie z dostępem do podstawowych narzędzi serwisowych i w razie potrzeby koła serwisowe, ewentualne naprawy uczestnik wykonuje we własnym zakresie, i. posiłek regeneracyjny na mecie: zimny bufet z wodą, owocami i ciastami w miasteczku zawodów, j. gorący posiłek serwowany w miasteczku Festiwalu na podstawie opaski, którą macie obowiązek umieścić na nadgarstku, k. pomiar czasu na podstawie nadajnika GPS, l. profesjonalne zdjęcia w najwyższej jakości dostępne po wyścigu do pobrania bezpłatnie w najwyższej jakości, do niekomercyjnego użytku, m. obsługę sędziowską, n. wyznaczone na trasie odcinki Challenge z założonymi segmentami na strava.com, na których można sprawdzić się z innymi uczestnikami Rajdu, o. nagrody rzeczowe i puchary dla najlepszych w klasyfikacji Challenge p. możliwość umycia rowerów na stanowiskach karcherów, q. korzystanie z infrastruktury miasteczka Festiwalu Rowerowego, zaplecza sanitarnego, r. możliwość skorzystania z pomocy medycznej zlokalizowanej w strefie Startu/Mety, s. bezpłatny wstęp do kompleksu basenowego Term Bania na podstawie voucheru, t. pamiątkowy medal Finishera MARATHON TATRY RACE dla wszystkich, którzy ukończą wyzwanie w limicie czasu. Dystans FUN: a. numery startowe na kierownicę, b. plik gpx do pobrania i wgrania do swojego urządzenia nawigującego, c. możliwość korzystania z 1 bufetu stacjonarnego na trasie z dostępem do podstawowych narzędzi serwisowych i w razie potrzeby koła serwisowe szosowe, ewentualne naprawy uczestnik wykonuje we własnym zakresie, d. posiłek regeneracyjny na mecie: zimny bufet z wodą, owocami i ciastami za linią mety, e. gorący posiłek wydawany w miasteczku Festiwalu na podstawie opaski, którą macie obowiązek umieścić na nadgarstku, f. oznaczenie trasy zgodne ze standardami podczas szosowych rajdów, g. zabezpieczenie medyczne i ratownicze, h. profesjonalne zdjęcia w najwyższej jakości dostępne po maratonie do samodzielnego pobrania bezpłatnie w najwyższej jakości, do niekomercyjnego użytku, i. możliwość umycia rowerów na stanowiskach karcherów, j. korzystanie z infrastruktury miasteczka Festiwalu Rowerowego, zaplecza sanitarnego, k. możliwość skorzystania z pomocy medycznej zlokalizowanej w strefie Startu/Mety, l. bezpłatny wstęp do kompleksu basenowego Term Bania na podstawie voucheru, m. pamiątkowy medal Finishera MARATHON TATRY RACE dla wszystkich, którzy ukończą wyzwanie w limicie czasu.
Przepisanie pakietu Organizator daje możliwość do dnia 30 kwietnia 2024 włącznie, przeniesienia pakietu bez dodatkowej opłaty na innego uczestnika. Po tym terminie będzie to możliwe tylko za dodatkową opłatą w wysokości 50 PLN, jednak nie później niż do 16 czerwca 2024. Następuje to przez zgłoszenie przesłane na adres mailowy faktury@tatracyclingevents.com.
Jak zamontować numer?
W którym sektorze mam stanąć?
Wyniki archiwalne Wyniki znajdziesz w sekcji: Dla Zawodnika: Marathon Tatry Race: Wyniki
Kategorie Dystans FUN Podczas maratonów obowiązuje klasyfikacja OPEN z podziałem na Kobiety i Mężczyzn dla klasyfikacji Challenge i Premii Specjalnych.
Gdzie mogę kupić zdjęcia z wyścigu? Wszystkie zdjęcia z naszych imprez są dla Was bez dodatkowych opłat! Na naszych wyścigach pracują najlepsi specjaliści od fotografii sportowej. Wszystkie zdjęcia są na bieżąco udostępniane na naszym profilu fb. Dodatkowo po obróbce będą zamieszczone na naszej stronie w strefie: Dla Zawodnika: Marathon Tatry Race: Galeria, skąd możecie je samodzielnie pobrać w oryginalnej jakości.
Jak sprawdzić czy chip działa?
Gdzie sprawdzić z jakiego sektoru staruję?
Kategorie Dystans DOOKOŁA TATR Podczas maratonów obowiązuje klasyfikacja OPEN z podziałem na Kobiety i Mężczyzn dla klasyfikacji Challenge i Premii Specjalnych.
Faktury Aby otrzymać fakturę musisz w tytule przelewu wpisać pełne dane i numer NIP podmiotu, na który ma być wystawiona FV. Jeśli nie podasz danych w tytule przelewu nie będzie możliwości wystawienia FV w późniejszym terminie. Faktury wystawiane będą w ciągu 7 dni od dokonania przelewu i przesyłane na podany adres mailowy. Potrzebę wystawienia faktury potwierdza się w formularzu zgłoszeniowym. Prosimy o prawidłowe wprowadzanie danych, po wystawieniu faktury nie będzie możliwości skorygowania Odbiorcy. W przypadku błędu i potrzeby skorygowania faktury należy wysłać wiadomość mailową na adres faktury@tatracyclingevents.com.
Czy zwracam numer?
Zwrot opłaty W przypadku rezygnacji z udziału w terminie do 30.04.2024 organizator zwraca 50% dokonanej opłaty, po 30.04.2023 jak i w przypadku braku udziału w imprezie organizator nie dokonuje zwrotu opłaty rejestracyjnej. W przypadku odwołania lub zmiany terminu imprezy przez organizatora uczestnik otrzyma 100% zwrotu dokonanej opłaty.

Aktualności

Nowa multirowerowa impreza Amonit BIKE po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej
Amonit Bike- to multirowerowe wydarzenie, które odbędzie się w Częstochowie 8 czerwca 2024.   Zapisy i więcej informacji dostępne na naszej stronie wydarzenia: https://tatracyclingevents.com/amonit-bike   Areną Amonit Bike będą malownicze trasy Jury...
Data 12-01-2024 Zobacz więcej
Zgłoszenia do Rajdu Doliną Dunajca 2024!
     Do kolejnej edycji Rajdu Doliną Dunajca 2024 możecie dokonać zgłoszenia od 23 listopada od godziny 20:00.   Link do zapisów: https://my.raceresult.com/270275/   Na naszej stronie w zakładce dotyczącej rajdu znajdziecie już...
Data 22-11-2023 Zobacz więcej
Zapisz się na rozpoczęcie sezonu 2024 w Osieku!
       Już od 22 listopada 2023 startujemy z zapisami do naszych dwóch wspaniałych imprez w jednym wyjątkowym miejscu MOLO Resort Osiek, którymi otworzymy sezon 2024 w dniu 20 kwietnia w krainie Marta Lach- cycling, będzie już po Paris-Roubaix Femmes avec Zwift, to kto wie...
Data 21-11-2023 Zobacz więcej
Zapisz się na X edycję Tatra Road Race już od 11.11.2023
     Już 11 listopada 2023 od godz. 20:00 możesz zapisać się na jubileuszową edycję najcięższego i najlepszego wyścigu amatorskiego w tej części Europy! Zapewniamy wspaniałe trasy, niezapomniane emocje i atmosferę.   Zapisać możesz się poprzez naszą...
Data 11-11-2023 Zobacz więcej
Kalendarz imprez Sezon 2024!
       Jesień to czas kiedy planujecie urlopy, a zima jest okresem przygotowawczym, aby w sezonie mieć formę, dlatego prosimy zapoznajcie się z naszym kalendarzem na kolejny sezon 2024!         Jak zawsze każdy niezależnie od...
Data 10-11-2023 Zobacz więcej
Dziękujemy za sezon 2023!
        Sezon 2023 dobiegł końca, był dla nas bardzo długi bo rozpoczęliśmy w kwietniu w Osieku a zakończyliśmy 14 października w Starachowicach! Dzięki przychylności natury każdy dzień startowy z nami zapewniał Wam słoneczną pogodę, nawet deszczowej i chłodnej...
Data 31-10-2023 Zobacz więcej
Trenuj w Bike Stop
Zapraszamy na treningi na profesjonalnym trenażerze w Bike Stop - Kolejowa 166, Nowy Targ   Chcesz spróbować? Chcesz przetestować?* Chcesz...
Data 24-10-2023 Zobacz więcej
Ochotnica Bike Fest już 19-20 sierpnia!
  Już 19-20 sierpnia zapraszamy na zakręcony weekend w Gmina Ochotnica Dolna na Ochotnica Bike Fest.   Podczas 2 dni możecie wybrać coś dla siebie, na szosie lub góralu   Sobota:   Kolejny etap cyklu szosowego Activejet Classic...
Data 09-08-2023 Zobacz więcej
Zawody dla dzieci 30.07.2023 w CNB Gorce Klikuszowa
Akademia Bezpiecznej Jazdy na Dwóch Kółkach- to wydarzenie podczas, którego będziemy poruszać tematy mające wpływ na zwiększenie bezpieczeństwa w trakcie jazdy na rowerze oraz zawody rowerowe dla dzieci na wspaniałym torze w Centrum Narciarstwa Biegowego Gorce w...
Data 26-07-2023 Zobacz więcej
Program Festiwalu Rowerowego Białka Tatrzańska 2023
Zapraszamy na 3 zakręcone dni do Białki Tatrzańskiej do ON Kotelnica Białczańska i Resortu Bania.
Data 25-05-2023 Zobacz więcej
Zarezerwuj nocleg z dodatkowym rabatem w Hotel Bania **** Thermal & Ski
Jednym ze Współorganizatorów i Partnerów Głównych jest Hotel Bania **** Thermal & Ski   Jeśli szukacie komfortowego noclegu w czasie #FestiwalRowerowyBiałkaTatrzańska i w dodatku obok naszego miasteczka zawodów to nasz Partner Główny i Współorganizator Hotel Bania **** Thermal...
Data 24-05-2023 Zobacz więcej
Prezentacja Festiwalu Rowerowego Białka Tatrzańska i trasy Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim XCO, XCC, Sztafet w Białce Tatrzańskiej
       Już w najbliższy poniedziałek 8 maja o godz. 14:00 zapraszamy Was do Białki Tatrzańskiej do Hotel Bania **** Thermal & Ski, gdzie na sali konferencyjnej Litwinka odbędzie się prezentacja naszego Festiwalu Rowerowego i trasy Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim XCO, XCC i...
Data 05-05-2023 Zobacz więcej
226ERS - FEED YOUR DREAMS - Partnerem ENERGETYCZNYM imprez Tatra Cycling Events
  226 ERS - FEED YOUR DREAMS   Partnerem Energetycznym Tatra Cycling Events w tym sezonie jest 226 ERS Polska   226ers to wysokiej jakości żywność przeznaczenia sportowego tworzona przez najbardziej wymagających czynnych zawodników. Ludzi o...
Data 01-03-2023 Zobacz więcej

Partner Energetyczny