Marathon Tatry Race

26 - 27 czerwca 2021

DO WYŚCIGU ZOSTAŁO:
dni
h
min
sec

INFORMACJE O WYŚCIGU

       W pierwszy weekend wakacji będziecie mogli uczestniczyć w wyjątkowym maratonie rowerowym Marathon Tatry Race - Dookoła Tatr. Pewnie wielu z Was objechało już Tatry nie raz, ale z nami zapewniamy Wam najbardziej widokową trasę marathonu z najciekawszymi podjazdami na trasie: Głodówka, Gubałówka, Orawice, Hyty, Szczyrbskie Pleso, Zdziar, Łapszanka, a do tego start i meta w Białce Tatrzańskiej z Resortu Bania.

       Na trasie każdy jedzie w swoim tempie, a dla chętnych rywalizacji przygotowaliśmy 6 odcinków z pomiarem czasu zlokalizowanych na kultowych podjazdach, na tej podstawie na mecie wyłonimy najszybszych górali! Wiemy ile energii potrzeba na pokonanie 233km wymagającej trasy po górach z przewyższeniem ponad 3700 metrów, dlatego na trasie będą czekały na Was  cztery obfite stacjonarne bufety, gdzie znajdziecie odpowiednie napoje i wysokoenergetyczne dodatki. Zjazdy pokonujecie bez żadnej rywalizacji, aby było bezpiecznie i można nawiązać kontakty z innymi pasjonatami kolarstwa.

       Wasz przejazd będą dokumentować najlepsi fotografowie, a później możecie bezpłatnie pobrać swoje zdjęcia z naszych galerii.

       Na trasie może wszystko się zdarzyć, jak dopadnie Was defekt techniczny, to postaramy się Wam pomóc, a w razie konieczności otrzymacie koło zapasowe, aby dotrzeć o własnych siłach do upragnionej METY i otrzymać wyjątkowy medal Finishera! Jednak jeśli na trasie opadniecie z sił i nie dacie rady kontynuować swojej przygody, będziecie mogli skorzystać z naszego wesołego autobusu, który dowiezie Was na miejsce Mety, jak nie w tym roku to może za rok się uda!

       A co na mecie? Czeka na Was pyszny posiłek przygotowany przez Hotel Bania, będziecie mogli zrelaksować się w wodach termalnych Terma Bania, a wieczorem posłuchać koncertu na scenie Bania.

      Wiemy, że nie każdy jest w stanie przejechać taki dystans, dlatego przygotowaliśmy dla osób mniej zaawansowanych wersję czysto rekreacyjną Marathon Tatry Fun, gdzie macie do pokonania 57km górskiej trasy z przewyższeniem niespełna 1200metrów. Trasa choć dużo krótsza, zapewni Wam wspaniałe panoramy Tatr z Głodówki, przełęczy Żdziarskiej czy Łapszanki. A do tego na bufecie na Przełęczy Zdziarskiej podziwiając Tatry Bielskie będziecie mogli poczekać na swoich znajomych z długiego dystansu i od eskorować ich do mety w Białce Tatrzańskiej:-) A kto wie, może za rok to Wy zapragniecie pokonać piekielną rundę Dookoła Tatr?

       Pamiętajcie aby zarezerwować sobie cały weekend w Białce Tatrzańskiej i zabrać swoje pociech, bo sobota to dopiero początek i w niedzielę na stokach Kotelnicy Białczańskiej, będziecie mogli wystartować w zawodach na rowerach górskich. A będzie dużo się działo:

Downhill dla zaawansowanych na technicznej trasie ,, Kołowrót", gdzie każdy będzie miał dwa przejazdy, a czas najlepszego wyłoni zwycięzców.

4 cross- tutaj na wytyczonym torze będziecie mogli stanąć z innymi do rywalizacji z górki, ale z zakrętami i przeszkodami, a na dole systemem pucharowym 2 najszybszych przechodzi do kolejnego przejazdu.

Ośrodek Kotelnica Białczańska to kawał terenu, na którym wytyczymy dla Was niespełna 40km trasę mtb, zapewniającą piękne widoki na Tatry, na której będziecie mogli wystartować w jednym z wyścigów na klasycznych rowerach górskich lub w wyścigu e-bike.

      Całość tras będzie tak poprowadzona, aby można było dopingować swoich znajomych i zapoznać się z różnymi odmianami kolarstwa.

      Oczywiście będzie też strefa dla najmłodszych, gdzie będą mogli oni uczestniczyć w różnego rodzaju zabawach i formie rywalizacji, a na scenie będzie dla nich popołudniowy koncert na scenie Bania.

      Pamiętajcie zabierajcie swoje rowery 26-27 czerwca 2021 czekamy na Was podczas Festiwalu Rowerowego w Białce Tatrzańskiej - Tatra Bike Fest!

INFORMACJE O REGIONIE

 

 

 

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Zjazdy:
Biuro Zawodów:

 

Biuro zawodów mieści się w Białce Tatrzańskiej ul.Środkowa 181, w Karczmie Bania po schodkach na piętrze.

Godziny pracy biura i szczegółowy program dostępne obok w Program Zawodów.

W tym samym miejscu będziecie odbierać gorący posiłek po zawodach.

Nowy blok tekstowy gotowy na Twoją treść.

Rozjazd
Parkingi:

 

Parkingi bezpłatne dostępne w okolicy biura zawodów, parkin przy stacji narciarskiej Kotelnica Białczańska.

Prosimy o nie parkowanie na parkingach przy Termach Bania.

Do biura zawodów i miasteczka Festiwalu Rowerowego możliwy od strony Stacji Narciarskiej Kotelnica Białczańska

Informacje o trasach

Dystans: PRO - 219 km Dystans: FUN - 78 km Przewyższenie: PRO - 3300 m Przewyższenie: FUN - 1400 m

Informacje o wyścigu

Aktualności

Zdrowych i Wesołych Świąt oraz udanego sezonu w Nowym Roku 2022!
Data 23-12-2021 Zobacz więcej
Klasyfikacja TCE Classic Race 2021 po 4 etapach
      Wprowadzona w tym roku przez nas klasyfikacja TCE Classic Race 2021, która obejmuje łącznie 6 naszych imprez szosowych dodaje dodatkowego kolorytu rywalizacji podczas naszych imprez.       Po 4 etapach prowadzą w Classic Race Angelika Tlołka...
Data 03-09-2021 Zobacz więcej

Partnerzy główni i współorganizatorzy

Partnerzy Główni

Partner techniczny

Partner Odzieżowy

Partnerzy wspomagający

Oficjalna woda

Patroni medialni