Marathon Tatry Race

3 czerwca 2023

DO WYŚCIGU ZOSTAŁO:
dni
h
min
sec

INFORMACJE O WYŚCIGU

     Zapraszamy Was na 3 wspaniałe rowerowe dni w Białce Tatrzańskiej, gdzie w dniach 2-4 czerwca odbędzie się największa impreza rowerowa w Polsce Festiwal Rowerowy - Białka Tatrzańska. Będziemy kręcić już od piątku...aż do niedzieli. Każdy znajdzie coś dla siebie: szosa, mtb, gravel, a do tego atrakcje i zawody dla dzieci, centrum expo z stoiskami z branży rowerowej i nie tylko!

 

      A co dokładniej będzie się działo:

 

     Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim: konkurencje sztafet, short track i cross country, na starcie najlepsi zawodnicy od żaka do elity, mastersi i amatorzy, każdy w oddzielnym wyścigu na widowiskowej trasie wytyczonej na stokach ośrodka narciarskiego Kotelnica Białczańska

Dual cross- tutaj na wytyczonym torze będziecie mogli stanąć z innymi do rywalizacji z górki, ale z zakrętami i przeszkodami, a na dole systemem pucharowym zwycięzca przechodzi do kolejnego przejazdu.

 

     Tatra Gravel Race pierwszy maraton gravelowy po odcinkach szutrowych Dookoła Tatr Wysokich i Niżnych, zapewniający niezapomniane wspomnienia i widoki, startujecie w piątek z samego rana i zależnie od Waszego tempa, macie trzy dni na dotarcie do mety, jedziecie w formule samowystarczalności 268km z przewyższeniem ok. 3500 metów.

 

       Marathon Tatry Race - dwa dystanse dla amatorów jazdy po szosach, w ramach dystansu Pro pojedziecie na najlepszą, z najładniejszymi widokami i wszystkimi podjazdami możliwymi na pętli Dookoła Tatr Wysokich. Czekają na Was niezapomniane widoki i aż 6 wymagających podjazdów: Głodówka, Gubałówka, Przełęcz Orawicka, Huty,  i na koniec Przełęcz Zdziarska i Łapszanka. Będziecie mieli do pokonania niesamowite 244km z przewyższeniem ok. 3500 metrów. 

Natomiast dla mniej zaprawionych, ale kochających piękne panoramy Tatr, przygotowaliśmy trasę niespełna 70km z przewyższeniem ok. 1400 metrów na obrzeżach malowniczych Tatr Wysokich w jej wschodniej części z bufetem w najpiękniejszym widokiem na Tatry Bielskie!

 

      Festyn Rodzinny podczas, którego będzie też strefa dla najmłodszych, gdzie będą mogli oni uczestniczyć w różnego rodzaju zabawach i zawodach z nagrodami.

 

      Pamiętajcie zabierajcie swoje rowery 2-4 czerwca 2023 czekamy na Was podczas Festiwalu Rowerowego - Białka Tatrzańska

INFORMACJE O REGIONIE

Białka Tatrzańska to kurort narciarski jeden z najczęściej wybieranych kierunków narciarskich w Polsce, najlepsza stacja narciarska, zapewniająca najlepsze warunki śniegowe i infrastrukturę dla każdego narciarza.

         Białka Tatrzańska to nie tylko narty, to idealne miejsce na całoroczny wypoczynek, stoki Kotelnicy zamieniają się latem na raj dla rowerzystów, wytyczone trasy do emocjonujących zjazdów po stokach Kotelnicy, trasy Downihillowe, atrakcje dla dzieci, wspaniałe całoroczne termy Bania z olbrzymią strefą letnią, najlepszy hotel w Polsce Hotel Bania, najlepsze widoki na Tatry.

        Dlatego tutaj organizujemy największą imprezę rowerową w Polsce Festiwal Rowerowy-Białka Tatrzańska w dniach 2-4 czerwca, poprostu musicie tam być i kręcić z nami na całego!

 

 

 

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Zjazdy:
Biuro Zawodów:

02.06.2023r.Godz. 19:00-21:00 – Biuro zawodów Marathon Tatry Race (odbiór numerów startowych dla obu dystansów, nadajników GPS tylko dla Dookoła Tatr)

03.06.2023r.Godz. 6:00-7:00 – Biuro zawodów Marathon Tatry Race (dystans Dookoła Tatr odbiór numerów startowych, nadajników GPS)

Godz. 6:45-7:45 - Otwarcie linii Startu Marathon Tatry Race

Godz. 7:00-8:00 – Start zawodników Marathon Tatry Race

Godz. 10:30-12:00 – Biuro zawodów Marathon Tatry Race (dystans Fun odbiór numerów startowych)

Godz. 12:00-12:30 - Start Marathon Tatry Race dystans FUN

 

Biuro zawodów znajduję się w Karczmie Kotelnica

 ul. Środkowa 181 przy dolnej stacji kolei 3 osobowej

Nowy blok tekstowy gotowy na Twoją treść.

Rozjazd
Parkingi:

Parkingi dostępne dla uczestników:Parkingi Dolny przy Stacji Narciarskiej Kotelnica Białczańska bezpłatne dla uczestników.

Górny Parking zarezerwowany dla Temów.

 

Prosimy nie parkować na Parkingach Term Bania!

 

 

Do biura zawodów i miasteczka Festiwalu Rowerowego możliwy od strony Stacji Narciarskiej Kotelnica Białczańska

Informacje o trasach

Dystans: PRO - 219 km Dystans: FUN - 78 km Przewyższenie: PRO - 3300 m Przewyższenie: FUN - 1400 m

Informacje o wyścigu

Aktualności

Ochotnica Bike Fest już 19-20 sierpnia!
  Już 19-20 sierpnia zapraszamy na zakręcony weekend w Gmina Ochotnica Dolna na Ochotnica Bike Fest.   Podczas 2 dni możecie wybrać coś dla siebie, na szosie lub góralu   Sobota:   Kolejny etap cyklu szosowego Activejet Classic...
Data 09-08-2023 Zobacz więcej
Zawody dla dzieci 30.07.2023 w CNB Gorce Klikuszowa
Akademia Bezpiecznej Jazdy na Dwóch Kółkach- to wydarzenie podczas, którego będziemy poruszać tematy mające wpływ na zwiększenie bezpieczeństwa w trakcie jazdy na rowerze oraz zawody rowerowe dla dzieci na wspaniałym torze w Centrum Narciarstwa Biegowego Gorce w...
Data 26-07-2023 Zobacz więcej
Program Festiwalu Rowerowego Białka Tatrzańska 2023
Zapraszamy na 3 zakręcone dni do Białki Tatrzańskiej do ON Kotelnica Białczańska i Resortu Bania.
Data 25-05-2023 Zobacz więcej
Zarezerwuj nocleg z dodatkowym rabatem w Hotel Bania **** Thermal & Ski
Jednym ze Współorganizatorów i Partnerów Głównych jest Hotel Bania **** Thermal & Ski   Jeśli szukacie komfortowego noclegu w czasie #FestiwalRowerowyBiałkaTatrzańska i w dodatku obok naszego miasteczka zawodów to nasz Partner Główny i Współorganizator Hotel Bania **** Thermal...
Data 24-05-2023 Zobacz więcej
Prezentacja Festiwalu Rowerowego Białka Tatrzańska i trasy Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim XCO, XCC, Sztafet w Białce Tatrzańskiej
       Już w najbliższy poniedziałek 8 maja o godz. 14:00 zapraszamy Was do Białki Tatrzańskiej do Hotel Bania **** Thermal & Ski, gdzie na sali konferencyjnej Litwinka odbędzie się prezentacja naszego Festiwalu Rowerowego i trasy Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim XCO, XCC i...
Data 05-05-2023 Zobacz więcej
226ERS - FEED YOUR DREAMS - Partnerem ENERGETYCZNYM imprez Tatra Cycling Events
  226 ERS - FEED YOUR DREAMS   Partnerem Energetycznym Tatra Cycling Events w tym sezonie jest 226 ERS Polska   226ers to wysokiej jakości żywność przeznaczenia sportowego tworzona przez najbardziej wymagających czynnych zawodników. Ludzi o...
Data 01-03-2023 Zobacz więcej

Partner Energetyczny