Rajd Świętokrzyski

14 października 2023

DO WYŚCIGU ZOSTAŁO:
dni
h
min
sec

INFORMACJE O WYSCIGU

         Rowerowy Rajd Świętokrzyski to wydarzenie dla każdego miłośnika 2-kółek, który chce zakończyć sezon rowerowy bez spiny w doborowym towarzystwie po pięknych trasach dookoła Parku Świętokrzyskiego,
Możecie wybrać jeden z dwóch dystansów:
- FUN to 71km z przewyższeniem 840 metrów idealne na pierwszą przygodę,
- PRO to 137km z przewyższeniem 1950 metrów wskazane dla zaawansowanych Bikerów, podczas tej podróży zabierzemy Was w najpiękniejsze świętokrzyskie zakątki z punktem kulminacyjnym na Łysej Górze!
        Na trasie będą czekały na Was Challenge, gdzie na podjazdach będziecie mogli sprawdzić się, na bufetach uzupełnić pokłady energii, a na mecie odebrać zasłużony medal i oddać się piknikowej atmosferze!
       Dla najmłodszych i całych rodzin jako imprezę towarzyszącą przygotowaliśmy Piknik Rodzinny, podczas, którego będzie można udać się w rajd po lasach starachowickich na dystansach ok. 14km i 22km.
       W naszym miasteczku będą odbywały się prelekcje dotyczące bezpieczeństwa na rowerze, warsztaty z obsługi roweru, zasad techniki jazdy i konkursy z nagrodami dla uczestników rajdu i pikniku oraz porady dietetyków i poprzez aktywność ruchową budowanie zdrowego ducha i ciała!
       Naszymi Partnerami są Miasto Starachowice i Hotel Europa w Starachowicach.

        Starachowice to miejsce idealne na rowerowe wypady dla całych rodzin, tutaj każdy znajdzie coś dla siebie!

INFORMACJE O REGIONIE

  Starachowice to jeden z największych ośrodków administracyjnych, gospodarczych i kulturalnych województwa świętokrzyskiego położony wśród lasów w północnej części województwa u podnóża Gór Świętokrzyskich w malowniczej dolinie rzeki Kamiennej. Powierzchnia Starachowic wynosi 32 km², a zamieszkuje je blisko 50 tysięcy mieszkańców.

       W południowej części widnokręgu widać pasmo Gór Świętokrzyskich z najwyższymi szczytami Łysicą i Łysą Górą. Wokół miasta rozciąga się wielokilometrowy pas lasów, z przewagą drzewostanów sosnowych, wspaniale nadających się do rekreacji i wypoczynku.

       W obrębie miasta znajdują się trzy zbiorniki wodne: Lubianka, Pasternik i Piachy. Są to wspaniałe miejsca do wypoczynku, uprawiania sportów wodnych i wędkarstwa.

       Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą korzystać z Krytej Pływalni, boisk piłkarskich, kortów tenisowych, hali sportowej, siłowni plenerowych, basenów letnich oraz jedynej w regionie profesjonalnej strzelnicy sportowej i myśliwskiej. Starachowice to również miejsce organizacji imprez o charakterze ogólnopolskim, zarówno sportowych jak i kulturalnych.

       Miasto liczy sobie blisko 400 lat. Od chwili lokacji przez kilka stuleci nosiło nazwę Wierzbnik, jednakże po wchłonięciu w XX w. osady fabrycznej Starachowice – przejęło jego nazwę.

        W połowie XIX wieku powstał tu kombinat metalurgiczny wzdłuż rzeki Kamiennej. Starachowicka huta stanowiła jego pierwsze i najważniejsze ogniwo, stając się ważnym centrum przemysłu metalowego.

        W dwudziestoleciu międzywojennym Starachowice stały się ważnym ośrodkiem przemysłu zbrojeniowego. W latach 20. wybudowano tu fabrykę sprzętu artyleryjskiego i amunicji, zwaną powszechnie Zakładami Starachowickimi.

        Po II wojnie światowej Zakłady Starachowickie przekształcono w Fabrykę Samochodów Ciężarowych i rozpoczęto w niej produkcję pierwszych w Polsce samochodów ciężarowych pod marką STAR. FSC przez lata była głównym pracodawcą w mieście, zatrudniając ponad 20 tysięcy robotników. To dzięki niej Starachowice ponownie się rozwinęły i rozbudowały.

        W końcu lat 90-tych XX wieku właścicielem fabryki został niemiecki koncern MAN. Obecnie w fabryce produkowane są autobusy tej marki.

        Starachowice to miasto o bogatych tradycjach gospodarczych silnie powiązanych ze Staropolskim, a następnie Centralnym Okręgiem Przemysłowym, czego dowodem jest chociażby unikalny XIX-wieczny kompleks hutniczy eksponowany w Muzeum Przyrody i Techniki „Ekomuzeum”.

         Dzisiejsze Starachowice to prężnie rozwijające się miasto. Na jego terenie funkcjonuje wiele firm, z których do największych należą kontynuująca tradycje przemysłu motoryzacyjnego MAN Bus oraz PKC Group, Animex, Cerrad, Cersanit, Odlewnie Polskie czy Perfopol.

        Dogodne warunki do rozwoju przedsiębiorczości, coraz lepszy stan dróg, stale rozbudowywana infrastruktura, nowatorskie koncepcje zagospodarowania przestrzeni miejskich aktywność społeczna oraz walory przyrodnicze sprawiają, że Starachowice to miasto, w którym warto zamieszkać.

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Biuro Zawodów

Biuro zawodów jest zlokalizowane na terenie Hotelu Europa Starachowice wjazd od ul. Batalionów Chłopskich,

na II piętrze wejście do strefy relaksu.

Czynne w dniu:

13.10.2023 w godz. 18:00-20:00 

14.10.2021 w godz. 7:30-10:00.

Parkingi

 

Dojazd

Wjazd na teren Hotelu Europa Starachowice od ul. Batalionów Chłopskich

Program Zawodów

Prysznice

Na terenie Hotelu Europa będzie możliwość skorzystania z prysznicy, które będą dostępne na poziomie -1 w szatniach siłowni.

Wejście do prysznicy, tak jak do biura przez strefę relaksu i schodami na poziom -1.

Informacje o trasach

Informacje o wyścigu

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Opłaty Zmiana dystansu Kategorie wiekowe Numery Sektory Wyniki
Gdzie mogę kupić zdjęcia z wyścigu? Wszystkie zdjęcia z naszych imprez są dla Was bez dodatkowych opłat! Na naszych wyścigach pracują najlepsi specjaliści od fotografii sportowej. Wszystkie zdjęcia są na bieżąco udostępniane na naszym profilu fb. Dodatkowo po obróbce będą zamieszczone na naszej stronie w strefie Dla Zawodnika tatracyclingevents.com/rajd-swietokrzyski-galeria skąd możecie je samodzielnie pobrać w oryginalnej jakości.
Kiedy pojawią się wyniki? Jest to rajd rekreacyjny gdzie nie liczy się czas przejazdu, ważne, aby dotrzeć do mety w limicie do godziny 16:00 w dniu rajdu. Dla uatrakcyjnienia przejazdu na trasie będą wyznaczone odcinki Challenge. Na dystansie Pro będą 4 takie odcinki, które będą obejmowały podjazdy i na podstawie czasu przejazdu danego odcinka 10 najlepszych zawodników i zawodniczek będzie zdobywało punkty do klasyfikacji końcowej Challenge. Aby być sklasyfikowanym należy swój przejazd uwidocznić do godz. 15:30 w aplikacji strava.com pod nickiem umożliwiającym identyfikację jako uczestnika rajdu. Na dystansie Fun będzie wyznaczony jeden odcinek specjalny Krynki, gdzie wyłonimy najszybszą Kobietę i Mężczyznę.
Czy są przewidziane sektory? Sektory startowe a. Na starcie wyścigu obowiązują sektory startowe na obu dystansach. Sektory będą otwarte min.20 minut przed startem danego dystansu i zamykane na 5 minut przed startem. Prawo ustawienia się w danym sektorze mają odpowiednio: Dla Dystans PRO kat.M2, M3, M4, M5 Sektor I – pierwszych 50 zawodników klasyfikacji OPEN cyklu Classic Race Sektor II- zawodnicy, którzy startowali w 2021 na min. jednej imprezie z cyklu Classic Race Sektor III – wszyscy pozostali, którzy nie brali udziału w żadnej imprezie z cyklu Classic Race 2021 Dla Dystans FUN kat.M2, M3, M4, M5, M6, M7 Sektor I –zawodnicy, którzy startowali w min. 3 imprezach z cyklu Classic Race 2021 Sektor II- zawodnicy, którzy startowali w min. 1 imprezie z cyklu Classic Race 2021 Sektor III – wszyscy pozostali, którzy nie brali udziału w żadnej imprezie z cyklu Classic Race Dla Dystans FUN kobiety Sektor I – pierwszych 20 zawodniczek klasyfikacji OPEN cyklu Classic Race Sektor II – wszystkie pozostałe zawodniczki
Czy muszę mieć numer startowy? Otrzymany od organizatora numer startowy uczestnik jest zobowiązany umieścić widocznie z przodu na kierownicy. Dodatkowo każdy uczestnik otrzyma opaskę, którą należy mieć założoną na nadgarstek w dniu Rajdu. Niezastosowanie się do tej zasady będzie skutkowało brakiem możliwości skorzystania z bufetu na trasie i w miasteczku mety.
Kwota opłaty 1. Wysokość opłaty rejestracyjnej uzależniona jest od terminu dokonania płatności, która zawarta jest poniżej: DYSTANS do 06.10.2023 do 12.10.2023 od 13.10.2023 PRO/FUN 120 140 160 2. Przy opłacie przelewem bankowym liczy się data wpływu i zaksięgowania na koncie organizatora. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za terminy realizacji przelewów bankowych i pocztowych. 3. Wszystkie opłaty rejestracyjne są kwotami brutto i zawierają należny podatek VAT. Opłata rejestracyjna przeznaczona jest na koszty organizacyjne.
Skąd wiedzieć w jakiej kategorii startuję? Podczas rajdu obowiązuje podział na dystanse FUN i PRO, a w ramach nich Open Kobiet i Open Mężczyzn.
Informacje Ogolne Organizator dopuszcza możliwość zmiany dystansu samodzielnie w systemie zgłoszeniowym o ile na dystansie, na który chcemy się przepisać nie został przekroczony limit uczestników. Zmiany można dokonać w nieprzekraczalnym terminie do 9 października 2023 W biurze zawodów nie będzie już możliwości zmiany dystansów ze względów porządkowych.
Wyniki archwialne Wyniki znajdziesz w sekcji Dla Zawodnika Rajd Świętokrzyski
Skąd będę widział, o której godzinie będę startował? W biurze zawodów będzie dostępna lista z podaniem godziny startu i składu każdej grupy przypisanej do danej godziny. Będzie ona też opublikowana do 13.10.2023 na stronie organizatora https://tatracyclingevents.com/rajd-swietokrzyski
Jak zamontować numery? Otrzymany od organizatora numer startowy uczestnik jest zobowiązany umieścić widocznie z przodu na kierownicy. Dodatkowo każdy uczestnik otrzyma opaskę, którą należy mieć założoną na nadgarstek w dniu Rajdu. Niezastosowanie się do tej zasady będzie skutkowało brakiem możliwości skorzystania z bufetu na trasie i w miasteczku mety.
Kategorie Dystans FUN Open Kobiet i Open Mężczyzn
Kategorie Dystans PRO Open Kobiet i Open Mężczyzn
Świadczenia w ramach pakietu a. udział w Rajdzie Świętokrzyskim 2023, b. numery startowe na kierownicę, c. pliki gpx trasy każdego dystansu do urządzenia gps, d. możliwość korzystania ze stacjonarnego bufetu na trasie. Przewidziano jeden bufet zlokalizowany na dystansie FUN i dwa bufety na dystansie PRO, e. posiłek regeneracyjny na mecie: zimny bufet za linią mety, f. gorący posiłek na mecie, g. oznaczenie trasy przejazdu, h. dostęp do pomocy technicznej na bufetach, skrzynkę serwisową, pompkę i dętki, i. zabezpieczenie medyczne i ratownicze, j. dostęp do zdjęć w wysokiej rozdzielczości, do niekomercyjnego wykorzystania, k. pamiątkowy medal ukończenia rajdu dla osób, które dokonają opłaty do 9.10.2023 r. l. wyznaczone na trasie odcinki z założonymi segmentami na strava.com, na których można sprawdzić się z innymi uczestnikami Rajdu, m. nagrody rzeczowe i puchary dla najlepszych w klasyfikacji Challenge i na premii Specjalnej n. konkurs z nagrodami dla uczestników Rajdu, który odbędzie się w trakcie dekoracji.
Przepisanie Pakietu Organizator daje możliwość do dnia 9 października 2023 włącznie, bezpłatnego przeniesienia opłaty na innego uczestnika. Następuje to przez zgłoszenie przesłane na adres mailowy faktury@tatracyclingevents.com. Po tym terminie nie będzie możliwości przeniesienia pakietu na innego uczestnika.
Faktury Aby otrzymać fakturę musisz w tytule przelewu wpisać pełne dane i numer NIP podmiotu, na który ma być wystawiona FV. Jeśli nie podasz danych w tytule przelewu nie będzie możliwości wystawienia FV w późniejszym terminie. Faktury wystawiane będą w ciągu 7 dni od dokonania przelewu i przesyłane na podany adres mailowy. Potrzebę wystawienia faktury potwierdza się w formularzu zgłoszeniowym. Prosimy o prawidłowe wprowadzanie danych, po wystawieniu faktury nie będzie możliwości skorygowania Odbiorcy. W przypadku błędu i potrzeby skorygowania faktury należy wysłać wiadomość mailową na adres faktury@tatracyclingevents.com
Jak sprawdzić czy działa chip? Nasz system pomiaru czasu jest oparty o najlepsze niemieckie chipy na rynku i przed wydaniem numerów na bieżąco sprawdzamy każdy. W związku z tym w miasteczku nie ma potrzeby sprawdzać ich przed startem
Kiedy mogę ustawić się w sektorze startowym? Zawodnicy będą startować w grupach do 12 osób w odstępach 3 minutowych. Na 5 dni przed startem organizator udostępni formularz umożliwiający wybór godziny startu i dopisanie się do odpowiedniej grupy.
Zwrot Opłaty Organizator nie przewiduje zwrotu opłat w przypadku rezygnacji z uczestnictwa lub wycofania się podczas wyścigu z rywalizacji. Opłata rejestracyjna jest przeznaczana na koszty organizacyjne zawodów. W przypadku odwołania lub zmiany terminu imprezy przez organizatora uczestnik może wybrać 100% zwrot dokonanej wpłaty lub bezpłatne przeniesienie pakietu na nowy termin.
Czy zwracam numery? Numer są bezwrotne i są dla Was pamiątką udziału!

Aktualności

226ERS - FEED YOUR DREAMS - Partnerem ENERGETYCZNYM imprez Tatra Cycling Events
  226 ERS - FEED YOUR DREAMS   Partnerem Energetycznym Tatra Cycling Events w tym sezonie jest 226 ERS Polska   226ers to wysokiej jakości żywność przeznaczenia sportowego tworzona przez najbardziej wymagających czynnych zawodników. Ludzi o...
Data 01-03-2023 Zobacz więcej
Zdrowych i Wesołych Świąt oraz udanego sezonu w Nowym Roku 2022!
Data 23-12-2021 Zobacz więcej
Klasyfikacja cyklu TCE Classic Race po 5 edycjach Open i w kategoriach wiekowych
5 edycji za nami, o punkty do klasyfikacji końcowej walczyliście podczas Molo Osiek Race, Marathon Tatry Race, Nowy Targ Road Challenge (2 i 3 etap), Tatra Road Race i przed nami już tylko Finał w Starachowicach podczas Europa Starachowice Race 25 września 2021!   W klasyfikacji Open...
Data 22-09-2021 Zobacz więcej
Powiat Starachowicki Partnerem Europa Starachowice Race
      Do Partnerów wyścigu Europa Starachowice Race dołączył Powiat Starachowicki, po którego terenie w większości będzie przebiegała trasa wyścigu. Naocznie będziecie mogli przekonać się o walorach widokowych i atrakcjach przyrodniczych...
Data 19-09-2021 Zobacz więcej
Utrudnienia w ruchu drogowym w dniu 25.09.2021r. w związku przejazdem wyścigu Europa Starachowice Race
W dniu 25 września 2021r. odbędzie się wyścig kolarski Europa Starachowice Race ze startem i metą w Starachowicach przy Hotelu Europa przy ul. Batalionów Chłopskich. W związku z przejazdem wyścigu będą występowały na trasie przejazdu chwilowe wstrzymania ruchu na czas przejazdu zawodników,...
Data 16-09-2021 Zobacz więcej
Miasto Starachowice Partnerem Głównym wyścigu Europa Starachowice Race
Miło nam poinformować, że Starachowice są Partnerem Głównym Finałowej edycji naszego cyklu imprez szosowych TCE Classic Race- Europa Starachowice Race, które już 25 września 2021!             Starachowice to jeden z największych ośrodków...
Data 31-08-2021 Zobacz więcej
Hotel Europa Starachoiwce Partnerem Głównym wyścigu Europa Starachowice Race!
Kolejnym Partnerem Głównym Finałowej edycji TCE Classic Race - Europa Starachowice Race jest Hotel Europa w Starachowicach. To w nim będziemy mieli naszą bazę podczas wyścigu i tutaj odbędzie się dekoracja nie tylko zwycięzców wyścigu Europa Starachowice Race, ale i całego cyklu TCE Classic Race, a...
Data 31-07-2021 Zobacz więcej

Partnerzy Główni i Współorganizatorzy

Partner Energetyczny

Partner Techniczny

Partner Odzieżowy

Partnerzy Wspomagający

Patroni Medialni