Miasto Starachowice Partnerem Głównym wyścigu Europa Starachowice Race

Miło nam poinformować, że Starachowice są Partnerem Głównym Finałowej edycji naszego cyklu imprez szosowych TCE Classic Race- Europa Starachowice Race, które już 25 września 2021!

            Starachowice to jeden z największych ośrodków administracyjnych, gospodarczych i kulturalnych województwa świętokrzyskiego położony wśród lasów w północnej części województwa u podnóża Gór Świętokrzyskich w malowniczej dolinie rzeki Kamiennej.

            W południowej części widnokręgu widać pasmo Gór Świętokrzyskich z najwyższymi szczytami Łysicą i Łysą Górą. Wokół miasta rozciąga się wielokilometrowy pas lasów, nadających się do rekreacji i wypoczynku.

            W obrębie miasta znajdują się trzy zbiorniki wodne: Lubianka, Pasternik i Piachy. Są to wspaniałe miejsca do wypoczynku, uprawiania sportów wodnych i wędkarstwa.

            Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą korzystać z Krytej Pływalni, boisk piłkarskich, kortów tenisowych, hali sportowej, siłowni plenerowych, basenów letnich oraz jedynej w regionie profesjonalnej strzelnicy sportowej i myśliwskiej. Starachowice to również miejsce organizacji imprez o charakterze ogólnopolskim, zarówno sportowych jak i kulturalnych.      

            Starachowice to miasto o bogatych tradycjach gospodarczych silnie powiązanych ze Staropolskim, a następnie Centralnym Okręgiem Przemysłowym, czego dowodem jest chociażby unikalny XIX-wieczny kompleks hutniczy eksponowany w Muzeum Przyrody i Techniki „Ekomuzeum”, tutaj też produkowany był pierwszy Polski samochód ciężarowy STAR, którego znajdziemy przy drodze w wielu punktach Starachowic.

            Nowatorskie koncepcje zagospodarowania przestrzeni miejskich aktywność społeczna oraz walory przyrodnicze sprawiają, że Starachowice to miasto, które warto odwiedzić i spędzić czas wolny.

 

Więcej informacji na stronie www.starachowice.eu