Rajd Doliną Dunajca

15 maja 2021

DO WYŚCIGU ZOSTAŁO:
dni
h
min
sec

INFORMACJE O RAJDZIE

INFORMACJE O REGIONIE

Facebook

       Rajd rowerowy Doliną Dunajca to wyjątkowe trasy mające swój początek u wrót najbardziej malowniczych polskich Gór Pienin ze startem w Krościenku nad Dunajcem, którego Urząd Gminy wraz z miejscowym Centrum Kultury i Promocji są współorganizatorami naszego wydarzenia.

       Jest to impreza rekreacyjna dla każdego pasjonata "dwóch kółek", podczas której będziecie mogli miło spędzić czas na swoich jednośladach nie martwiąc się o nic, my zadbamy o resztę. Dzięki aktywnej działalności naszego Partnera Głównego Województwa Małopolskiego i współpracy lokalnych samorządów Gmin Krościenko nad Dunajcem, Łącko, Czorsztyn, Łapsze Niżne, Nowy Targ, Ochotnica Dolna i Kamienica, wiele odcinków prowadzi drogami tylko dla rowerów!

       Do wyboru macie 2 wariant y tras:

FUN- 78 km i nieco ponad 1000 metrów przewyższenia, (www.strava.com/routes/2807221456307118858) zalecany mniej zaawansowanym rowerzystą, na trasie czeka na Was jeden bufet na trasie

PRO- 128 km i ok. 1700 metrów przewyższenia, (www.strava.com/routes/2822044757752326430) ten wariant jest dedykowany zaawansowanym rowerzystom, którzy są wstanie jechać 4-5 godzin, do dyspozycji będą dwa bufety na trasie.

Na mecie kolejny bufet z napojami, przekąskami i gorący posiłek.

Trasa będzie oznakowana strzałkami w miejscach zmiany kierunku jazdy, zabezpieczona medycznie, w razie awarii będziecie mogli skorzystać z pomocy technicznej na bufetach, a w razie poważniejszego defektu na trasie wezwać pomoc techniczną i skorzystać z pomocy lub podwózki na metę w razie braku możliwości dalszej jazdy.

       Trasa poprowadzona jest malowniczą Doliną tytułowego Dunajca, po starcie z odnowionego Rynku w Krościenku pojedziecie główną drogą na Przełęcz Snozka, z której szczytu będziecie mogli podziwiać wspaniałą panoramę Jeziora czorsztyńskiego, wyłaniających się z wody skałek i górujących nad wszystkim Tatr, po szybkim i bezpiecznym zjeździe pomkniecie do ronda w Kluszkowcach, aby na nim zrobić nawrót i w drodze powrotnej bezpiecznie skręcić w prawo w kierunku Przystani w Kluszkowcach. Tutaj przed samą woda skręcacie w lewo i jedziecie już po drodze rowerowej Velo Czorsztyn, z prawej strony wyłonią się Wam majestatyczne ruiny zamku w Czorsztynie na tle jeziora, następnie rozpoczniecie ok. 2km podjazd w kierunku Czorsztyna, na jego szczycie skręcacie w prawo w drogę gminą i zaraz w lewo, aby jadąc prosto dojechać do głównej drogi, w którą skręcacie w prawo w kierunku Spływu Dunajcem, po chwili wjedziecie na malowniczy odcinek prowadzący przez Park Pieniński, najpierw w lesie, a następnie po wyjeździe z lasu ujrzycie piękną panoramę Tatr na wprost i z lewej strony pienińskie Trzy Korony. Mimo, że tutaj zaczyna się szybki zjazd, warto się nie spieszyć i cieszyć oko!

       Jadąc cały czas w dół główną drogą dojeżdżacie do Zapory wodnej w Sromowcach, za nią jedziecie główną drogą w prawo, aż do ronda w Niedzicy, na którym pierwszym zjazdem zjeżdżacie z niego w kierunku Niedzica Zamek, jadąc pod górę dojeżdżacie do pięknego punktu widokowego, gdzie po prawej stronie macie Zaporę w Niedzicy, a za nią tajemniczy i piękny Zamek w Niedzicy, UWAŻAJCIE na Białą Damę, która tam ponoć straszy;-)Po minięciu zamku i końcu podjazdu, skręcacie w pierwszą drogę w prawo i jadąc do jeziora przy przystani WOPR wjeżdżacie na drogę Velo Dunajec, tutaj nie warto się spieszyć, bo z przeciwka mogą jechać inni rowerzyści, a droga cały czas wije się, po trasie będziecie musieli wspiąć się do Falsztyna ,,czerwonym asfaltem",a na szczycie dalej w prawo drogą rowerową na odcinek zjazdowy.

UWAGA!!! tutaj koniecznie zwolnijcie, bo to jest najniebezpieczniejszy odcinek z 3 ciasnymi zakrętami, a do tego warto nacieszyć oko Wspaniałą panoramą na jezioro czorsztyńskie i Gorce!. Dalej jadąc cały czas małymi hopkami dojedziecie do Frydmana, tutaj po dłuższej prostej skręcacie na mostek w prawo i dalej jedziecie drogą rowerową, aby kilka kilometrów jechać wałem nad samym jeziorem. Po zjechaniu z wału i minięciu pięknego Miejsca Obsługi Rowerzystów skręcacie w prawo na drogę rowerową wzdłuż drogi powiatowej, przejeżdżacie most nad rzeką Białką ( Natura 2000) i dalej drogą rowerową w prawo, ponownie wałami, aż po przejeździe pod mostem w Dębnie dojeżdżacie na wały wzdłuż Dunajca, po zjechaniu z wałów przy boisku w Dębnie w kolejnym pięknym Miejscu Obsługi Rowerzystów czekamy na Was z sutym Bufetem (ok. 41 km), gdzie uzupełnicie picie i wrzucicie co nieco na ząb!

        Po zatankowaniu ruszacie dalej brzegiem malowniczego Dunajca, aby zaraz po przejechaniu pod mostem w Knurowie skręcić w lewo, a następnie po 100m mocno w lewo wyjeżdżacie na drogę powiatową w kierunku Przełęczy Knurowskiej ( zachowajcie tutaj ostrożność w związku z włączaniem się do drogi głównej!!!) Po przejechaniu nad Dunajcem jedziecie cały czas droga z pierwszeństwem przejazdu w kierunku Ochotnicy. Droga będzie wiła się przez ponad 5 km cały czas pod górę i po pokonaniu blisko 50 zakrętów dojedziecie do szczytu Przełęczy Knurowskiej.

W nagrodę teraz przez najbliższe 18km będziecie jechać cały czas drogą z pierwszeństwem przejazdu w dół przez jedną z najdłuższych Dolin w Polsce, Dolinę Ochotnicy. Początkowy odcinek prowadzi mocniej w dół i ma dwa ostre zakręty prawo-lewo, (szczególnie ten drugi jest niebezpieczny, dlatego warto nie przesadzać z prędkością), po nim macie dłuższą prostą, a następnie ostry zakręt prawie 180 w prawo, po minięciu tego łuku trzeba cały czas uważać, bo droga wije się wzdłuż potoku Ochotnica, ale z nieznacznym nachyleniem w dół, co można wykorzystać na podziwianie Gorców!

      Na końcu zjazdu dojedziecie do Tylmanowej i drogi wojewódzkiej Nowy Sącz- Nowy Targ (tutaj prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w związku z dużym ruchem samochodów na tym odcinku i zastosowaniem się do znaku STOP!) Drugi powód to jest to miejsce ROZJAZDU (67,5 km!!!) dystans Pro w lewo na Nowy Sącz,

a Fun w prawo w kierunku Krościenka nad Dunajcem (ten sam odcinek co Fun w drodze powrotnej będzie jechał dystans Pro w kierunku METY). Tutaj macie dwie możliwości jechać cały czas główną drogą prawą stroną Dunajca, aż do ronda w Krościenku nad Dunajcem, lub skręcić zgodnie z wyznaczoną trasą strzałkami w lewo na wąski mostek, a po zjeździe z niego w prawo lewą stroną nad samym Dunajcem już poza dużym ruchem samochodów lewą stroną Dunajca drogą Velo Dunajec, dzięki temu przez 5km będziecie mogli spokojnie podziwiać wartki Dunajec, a następnie po skręcie w prawo na most nad rzeką dojeżdżacie ponownie do Drogi N.Sącz-N.Targ i z zastosowaniem się do znaku STOP skręcacie w lewo w kierunku Krościenka.

Po dojechaniu do Krościenka do Ronda skręcacie na nim w prawo w pierwszy zjazd w kierunku Nowy Targ, a natepnie po kilkuset metrach w lewo w kierunku Rynku w Krościenku i przejeżdżając obok odnowionego pięknego Ratusz jedziecie w kierunku zabytkowego Kościoła, aby skręcić przed nim na ścieżkę rowerową i przejechać przez Metę, która jest dokładnie w miejscu Startu.

      Dystans PRO od rozjazdu w Tylmanowej!

      Tutaj po skręcie w lewo jedziecie przez ok. 4km główną drogą do Zabrzeży, gdzie skręcacie na most w Zarzeczu i po przejechaniu nad Dunajcem skręcacie w lewo i cały czas trzymacie się oznaczeń Velo Dunajec, bo przez najbliższe 10 km będziecie jechać  wzdłuż Dunajca kilkakrotnie przejeżdżając przez mosty. Po przejechaniu pięknego nowego mostu i skręcie w prawo dojedziecie do wspaniałego Miejsca Obsługi Rowerzystów w Łącku, gdzie czekamy na Was z drugim bufetem (ok. 76km) Tutaj warto zaopatrzyć się we wszystko co dusza zapragnie bo to ostatni PIT STOP, a do mety jeszcze 50km malowniczych tras, co prawda w krainie łąckich sadów, ale o tej porze zamiast zobaczenia jabłek może uda Wam się poczuć zapach kwiatów jabłoni!

Po drodze będziecie mieli do pokonania nieduże wzniesienie na skarpie nad Dunajcem, a po zjechaniu z niego dojedziecie do drogi z pierwszeństwem przejazdu, w którą skręcacie w lewo i dalej przez Most nad Dunajcem jedziecie dalej prosto główną drogą do Jazowska (nie wjeżdżacie w prawo na Velo Dunajec, chyba, że ktoś wraca do domu do Tarnowa i nie chce być na mecie?).

      Jadąc prosto za chwilę  dojedziecie ponownie do drogi wojewódzkiej i tutaj z zachowaniem szczególnej ostrożności skręcacie w prawo, aby po kilkuset metrach skręcić za stacją paliw w pierwszą drogę w lewo, a następnie po dojeździe do znaku STOP jedziecie w prawo, mało uczęszczaną, ale pięknie wijąca się do góry drogą w kierunku Szczereża, po wjechaniu na szczyt będziecie mogli podziwiać krajobraz wzgórz porośniętych sadami owocowymi, a w oddali Beskid sądecki i Wyspowy. Mijając Szczereż dojedziecie do drogi z pierwszeństwem przejazdu gdzie skręcacie w lewo w kierunku Łącka, jadąc cały czas w dół dojedziecie do Kościoła w Łącku, przy którym skręcacie w drogę z pierwszeństwem przejazdu w prawo i cały czas prosto wzdłuż potoku Czarna Woda jedziecie drogą lekko wznoszącą się do góry, po dojechaniu do kościoła w Woli Piskulskiej jedziecie dalej prosto, aż dojedziecie na końcu wioski do drogi betonowej, gdzie zaczniecie ostrą wspinaczkę do góry z niesamowitym widokiem na dolinę Łącką, dltego warto się rozglądać, po dojechaniu na szczyt jedziecie w kierunku Zbludzy.

      Droga będzie cały czas prowadziła w dół, dlatego po dojechaniu do drogi z pierwszeństwem przejazdu w Zbludzy zachowajcie szczególną ostrożność, bo skręcacie tutaj w ruchliwszą drogę w lewo, dalej jedziecie cały czas lekko w dół, aż do Kamienicy. Tutaj po minięciu odnowionego Skwerku w centrum miejscowości dojeżdżacie do drogi wojewódzkiej Zabrzeż-Mszana Dolna, gdzie przestrzegając znak STOP skręcacie w lewo w kierunku Zabrzeży. Po dojechaniu do ronda pierwszym zjazdem skręcacie w kierunku Nowego Targu i tutaj jadąc cały czas główną drogą dojedziecie do rozjazdu w Tylmanowej. Po dojechaniu do znanego Wam miejsca jedziecie dalej tak jak dystans Fun, jak kto woli cały czas prosto główną drogą, lub zgodnie z naszymi oznaczeniami, bocznym odcinkiem!

 

       Dodatkowo podczas Rajdu dla żądnych porównania się w stosunku do innych, przygotowaliśmy 3 odcinki zlokalizowane na podjazdach, gdzie jako Challenge będziecie mogli sprawdzić się! Na każdym odcinku 10 najlepszych kobiet i 10 najlepszych mężczyzn będzie zdobywało punkty do klasyfikacji końcowej, a najlepsze 3 osoby otrzymają trofea sportowe i atrakcyjne nagrody rzeczowe. W tym celu koniecznie trzeba mieć włączoną aplikację Strava i udostępnić swój wynik natychmiast po ukończeniu trasy.

Odcinki te będą oznaczone na początku i końcu tablicami po prawej stronie drogi na poboczu. 

Odcinek I - Snozka

Odcinek II- Falsztyn

Odcinek III- Przełęcz Knurowska

 

JEDŹCIE SPOKOJNIE, TO NIE WYŚCIG, A NA TRASIE CZEKAJĄ NA WAS WIDOKI JAKICH GDZIE INDZIEJ PRÓŻNO SZUKAĆ!

    

Gmina Krościenko nad Dunajcem położona jest w południowo-wschodniej części województwa małopolskiego w powiecie nowotarskim. Od wschodu graniczy ze Szczawnicą, od strony południowej i zachodniej z gminą Czorsztyn od strony północnej z gminą Ochotnica Dolna.

W skład gminy wchodzą sołectwa: Krościenko-Centrum, Krościenko-Zawodzie, Grywałd, Dziadowe Kąt, Kąty -Niwki, Biały Potok- Tylka, Krośnica, Hałuszowa.

Gmina Krościenko nad Dunajcem leży w malowniczej kotlinie górskiej na  wysokości około 420-500m. n.p.m. pomiędzy pasmami gór: Pieniny, Gorce i Beskid Sądecki, u zbiegu rzeki Dunajec i potoku Krośniczanka. Dolinami tymi wykorzystywanymi jako trakty komunikacyjne od co najmniej średniowiecza, biegnie obecnie droga krajów 969 Nowy Sącz-Krościenko n.D-Nowy Targ. Położenie Krościenka n.D sprawia, że jest doskonałą bazą wypadową na górskie wycieczki np: Trzy Korony(982m. n.p.m.), Sokolicę (747m. n.p.m.), Prehybę(1175 m. n.p.m.), Marszałek(828 m.n.p.m), Lubań(1210 m. n.p.m.), Turbacz(1310 m.n.p.m.).

Ciekawym miejscem wycieczkowym jest też Góra Zamkowa, gdzie można obejrzeć ruiny Zamku Pienińskiego z Grotą św.Kingi, najwyżej położonej w Polsce warowni.

Położenie gminy umożliwia uprawianie turystyki pieszej, rowerowej ,konne ,kajakowej ,pontonowej, wędkarstwa .  Gmina Krościenko nad Dunajcem jest także doskonałą bazą do jednodniowych wycieczek samochodowych.   W odległości do około 60.km znajdują się Tatry, zamek Czorsztyn, Niedzica Jezioro Czorsztyńskie , Szczawnica, baseny termalne itp. Od ponad 75.lat co roku Krościenka n.D jest jednym z etapów Międzynarodowego Spływu Kajakowego im. Tadeusza Pilarskiego na Dunajcu. Krościenku n.D prawa miejskie nadał w 1348 roku król Kazimierz Wielki , używając przy tym znamienitych słów:” To wspaniałe dzieło , które dokonać postanowiliśmy na pożytek Naszego Królestwa powinno być wiekuiście i silne , co My Kazimierz z Bożej Łaski Król Polski niniejszym oznajmujemy powszechności obecnej i przyszłej.”

Najstarszą budowlą Krościenka N.D jest kościół parafialny pw. Wszystkich Świętych z XIV wieku, można w nim zobaczyć wykutą w kamieniu chrzcielnicę ufundowana przez króla Jana Olbrachta w 1493r,oraz polichromię, którą w 1589r.namalował Jakub Korab z Nowego Targu. Najstarszy zabytek   Grywałdu to drewniany  kościół  p. w. Świętego Marcina. Kościół o konstrukcji zrębowej z zewnątrz jest oszalowany i obity gontem.  Dawny wygląd Krościenka n.D przypominają 4.ponad stuletnie domki zachowane w południowej części rynku.

Przez Krościenko n.D wiódł słynny trakt  Via Regia, który z północy na Południe przemierzały orszaki królewskie i karawany kupców. Tędy też w pogoni za św. Kingą obecnie patronką Krościenka n.D i Pienin nadciągały hordy Tatarów. Przy bocznych ulicach Krościenka n.D można obejrzeć kapliczki wzniesione jako wotum dziękczynne za przetrwanie chorób i epidemii. Krościenko nad Dunajcem jest stolicą Ruchu Oazowego, to tutaj na Kopiej Górce znajduje się Centrum Ruchu Światło-Życie i to tutaj błogosławiony ks. Franciszek Blachnicki założył pierwszy ośrodek . Celem tego ruchu formacyjnego jest prowadzenie osób ku dojrzałości chrześcijańskiej  i zrealizowanie powatykańskiego modelu parafii jako wspólnoty wspólnot. Centralę Ruchu na Kopiej Górce często odwiedzał , oraz dokonał poświecenia figury Matki Bożej obecny święty Jan Paweł II jeszcze jako ksiądz kardynał Karol Wojtyła. Corocznie z z całej Polski i zagranicy zjeżdżają tu liczni uczestnicy oaz.

Krościenko nad Dunajcem jest siedzibą Pienińskiego Parku Narodowego, który powstał w1932 roku jako pierwszy w Polsce park narodowy, a zarazem pierwszy w Europie pograniczny park narodowy i drugi na świecie taki park. W siedzibie parku czeka na zwiedzających wystawa przyrodnicza, a symbolem Pienin jest motyl apollo niepylak.

W Krościenku n.D  kończy się spływ drewnianymi łodziami Przełomem Dunajca ,zaczynający się w Sromowcach Wyżnych, wycieczka szlakiem wodnym Dunajca to także unikatowa forma zwiedzania Pienińskiego Parku Narodowego. W czasie trwającego ponad 2.godziny spływu goście oglądają widoki

„pienińskiego kanionu Dunajca”,  a flisacy opowieściami umilają czas tego unikatowego spotkania z przyrodą Pienin. Cennym składnikiem środowiska przyrodniczego gminy są źródła mineralne znajdujące się na Zawodziu. tj. prawym brzegu Dunajca. ”Stefan”, ”Michalina„ i Maria to szczawy alkaiczno-słone. Niezwykła skuteczność tych wód sprawdza się przy wspomaganiu leczenia  schorzeń dróg oddechowych i płuc, nieżytów narządów trawienia, skracaniu rekonwalescencji.

Punkt Promocji i Informacji Turystycznej Gminna Izba Regionalna ul.Rynek 35 to miejsce gdzie gość uzyska wszystkie potrzebne informacje obejrzy wystawę  artystów i twórców , a także ekspozycję zabytkowych przedmiotów z terenu gminy.

W Amfiteatrze pod Wierzbą Gminne Centrum Kultury organizuje szereg imprez m.i Jarmark Krościeński, Biesiadę Pienińską, Wianki na Dunajcu, festyny rodzinne i rekreacyjne, imprezę sylwestrową na rynku. W czasie imprez można oglądać występy dziecięcych „Małych Pienin’ i młodzieżowo-dorosłych zespołów regionalnych: ”Pieniny” i „Krościeńcany,  kapel, ”Orkiestry Dętej OSP, to dla ducha, a dla ciała panie ze Stowarzyszenia Kobiet Pienińskich przygotowują degustację potraw regionalnych. Ochrona dziedzictwa kulturowego, tradycji to zadania, nie tylko zespołów, ale i stowarzyszeń działających na terenie gminy m.in. Związku Podhalan, Góralskiego Stowarzyszenia Agroturystycznego. Gmina Krościenko nad Dunajcem przygotowana jest na przyjęcie wielu różnych gości, na których czekają pensjonaty, domy wczasowe, domy prywatne przystosowane do przyjęcia gości, kwatery prywatne, agroturystyczne, pole namiotowe. Na gości czekają parki linowe, plaże, place zabaw, siłownie na wolnym powietrzu, boisko sportowe, trasy spacerowe, szlaki turystyczne, Dunajec do kąpieli, łowienia ryb, lasy z grzybami i piękne widoki bo ….”Pieniny zachwycają i zapraszają.”

 

Rozkręć się na dobre w Gminie Łącko!

Gmina Łącko znajduje się na terenie powiatu nowosądeckiego, na krawędzi Beskidu Wyspowego i Beskidu Sądeckiego nad zlewem rzek Dunajec i Czarna Woda. Należy ona do najbardziej malowniczych miejsc na Sądecczyźnie, które przyciąga swoim niepowtarzalnym urokiem.

Gmina Łącko kładzie duży nacisk na rozwój infrastruktury sportowej oraz turystyczno-rekreacyjnej na swoim terenie. W ostatnich latach powstało ok. 20 km ścieżek pieszo-rowerowych, które cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród mieszkańców jak i turystów. Część z tych tras zostało wybudowanych w ramach projektu VeloDunajec, część natomiast w ramach projektu Centra Aktywnego Wypoczynku. Dodatkowym wzbogaceniem oferty jest możliwość skorzystania z zagospodarowanego terenu wzdłuż ścieżek, przy których powstały wiaty wraz z grillowiskiem, dwie „siłownie pod chmurką”, plac zabaw oraz urządzenia Parku Street Workout. W ubiegłym roku do użytkowania został także oddany tor rowerowy typu Pumptrack znajdujący się nieopodal, a w niedalekiej przyszłości planowane jest utworzenie tam również skateparku. Ponadto, dbając o poszerzenie bazy turystycznej, w najbliższym czasie zostanie zakończona budowa wieży widokowej na Górze Modyń w miejscowości Wola Kosnowa.

W Łącku funkcjonuje również Hala Widowiskowo-Sportowa, która powstała z myślą o zaspokojeniu potrzeb lokalnej społeczności. Obiekt ten, to pełnowymiarowa hala sportowa, która posiada wyposażenie do gier zespołowych oraz podstawowe wyposażenie do gimnastyki. Na hali można również korzystać z takich atrakcji jak sucha sauna, salka do fitnessu i niewielka ścianka wspinaczkowa. Końcem ubiegłego roku rozpoczęła się również budowa Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej, które w jednym miejscu ma skupiać szeroko rozumianą sferę kultury tworząc jednocześnie warunki do jej kultywowania i rozwoju na miarę XXI wieku. Wraz ze znajdującą się tuż obok Halą widowiskowo – sportową i położonym nieopodal Amfiteatrem na Jeżowej tworzyć będzie ono swego rodzaju kompleks obiektów stanowiących zwartą i uporządkowaną ofertę o bardzo szerokim potencjale.

Dodatkowo, na terenie Gminy Łącko funkcjonują dwa wielofunkcyjne boiska sportowe „ORLIK” oraz trzy pełnowymiarowe klubowe boiska sportowe. W Łącku i Jazowsku znajdują się również dwie wypożyczalnie rowerów, z których można nieodpłatnie korzystać.

Gmina Łącko bogata jest także w znakowane i nieznakowane górskie szlaki piesze i rowerowe, które wiodą wzdłuż malowniczych Beskidów – Sądeckiego i Wyspowego oraz Gorców. W trakcie takich wycieczek można podziwiać nie tylko urokliwe krajobrazy, ale również zapoznać się z tradycyjną sztuką i kulturą. Pokonanie ich w słoneczny dzień pozwoli cieszyć oczy wspaniałą panoramą Beskidów, Pienin i Tatr, a także podziwiać w dole zagospodarowanie Kotliny Łącka, Kotliny Zabrzeży i wijący się Dunajec.

Dodatkowo poszerzana jest liczba i charakter wydarzeń kierowanych do jak najszerszego grona odbiorców, gdzie oprócz dwóch największych imprez na terenie gminy jakimi są Święto Kwitnącej Jabłoni i Święto Owocobrania organizowane są pikniki biegowo-rowerowe, Gminny Dzień Dziecka, Dzień Seniora, Dzień Kobiet, Koncert Noworoczny oraz szereg innych wydarzeń nakierowanych na rozrywkę.

Zapraszamy do Gminy Łącko, by na własne oczy przekonać się o wyjątkowości tego miejsca.

 

 

 

 

 

Informacje o trasach

Informacje o wyścigu

Aktualności

Gmina Krościenko nad Dunajcem i Centrum Kultury i Promocji w Krościenku nad Dunajce współorganizowały z nami już 4 raz Rajd Doliną Dunajca
        Już po raz czwarty dzięki gościnności Gminy Krościenko nad Dunajcem i CKiP Krościenko, mogliście podziwiać piękno malowniczo położonego Krościenka nad Dunajcem, które jest słusznie nazywane ,,Bramą Pienin" wyjątkowych gór w całej...
Data 28-05-2021 Zobacz więcej
Małopolska Partnerem Głównym Rajdu Doliną Dunajca
Po raz kolejny naszym Partnerem Głównym jest Małopolska, która jest przyjazna turystyce rowerowej i ma najlepiej rozwinięta sieć tras rowerowych, które zapewniają piękne widoki i bezpieczną jazdę. Jeśli planujecie aktywny urlop z rowerem, to koniecznie zajrzyjcie na...
Data 18-05-2021 Zobacz więcej
UWAGA ZMIANA TERMINU!
  Po konsultacjach z Policją i Sanepidem odnośnie obostrzeń jakie musielibyśmy wprowadzić, aby móc przeprowadzić Rajd Doliną Dunajca w terminie 8 maja 2021r., podjęliśmy trudną decyzję o zmianie terminu wydarzenia, ale o tydzień na 15 maja 2021r.   W nowym...
Data 01-05-2021 Zobacz więcej

Patronat Honorowy

Partnerzy główni i współorganizatorzy

Partnerzy Główni

Partnerzy wspomagający