Rajd Doliną Dunajca

13 maja 2023

DO WYŚCIGU ZOSTAŁO:
dni
h
min
sec

INFORMACJE O RAJDZIE

INFORMACJE O REGIONIE

Facebook

       Rajd rowerowy Doliną Dunajca to wyjątkowe trasy mające swój początek u wrót najbardziej malowniczych polskich Gór Pienin ze startem w Krościenku nad Dunajcem, którego Urząd Gminy wraz z miejscowym Centrum Kultury i Promocji są współorganizatorami naszego wydarzenia.

       Jest to impreza rekreacyjna dla każdego pasjonata "dwóch kółek", podczas której będziecie mogli miło spędzić czas na swoich jednośladach nie martwiąc się o nic, my zadbamy o resztę. Dzięki aktywnej działalności naszego Partnera Głównego Województwa Małopolskiego i współpracy lokalnych samorządów Gmin Krościenko nad Dunajcem, Łącko, Czorsztyn, Łapsze Niżne, Nowy Targ, Ochotnica Dolna i Kamienica, wiele odcinków prowadzi drogami tylko dla rowerów!

       Do wyboru macie 2 wariant y tras:

FUN- ok. 74 km i ok. 810 metrów przewyższenia (trasa wokół jeziora) lub 86km i 950 metrów przewyższenia (trasa przez Przełęcz Knurowską), trasa dla każdego, można będzie pojechać wersję łatwiejszą bez Przełęczy Knurowskiej wzdłuż jeziora, lub jak ktoś czuje się na siłach zaliczyć ten najbardziej zakręcony podjazd w Polsce!

PRO- ok.143 km i ok. 1980 metrów przewyższenia, ten wariant jest dedykowany zaawansowanym rowerzystom, którzy są wstanie jechać 5-6 godzin i lubią porządnie się zmęczyć na licznych podjazdach z pięknymi widokami, do dyspozycji będą dwa wypasione bufety na trasie.

Na mecie kolejny bufet z napojami, przekąskami i gorący posiłek w sprawdzonej knajpce u Franka na Rynku w Krościenku nad Dunajcem, gdzie będziecie mogli zamówić Wasze ulubione danie z karty.

Później zapraszamy na dekorację i podsumowanie rajdu do amfiteatru, gdzie nagrodzimy zwycięzców klasyfikacji Challenge, która w tym roku jest dla uczestników dystansu PRO, na która będą składały się 4 Challenge, a na dystansie FUN tym razem będziecie rywalizować na Premii Specjalnej podczas wspinaczki na Falsztyn.

Trasa będzie oznakowana strzałkami w miejscach zmiany kierunku jazdy, zabezpieczona medycznie, w razie awarii będziecie mogli skorzystać z pomocy technicznej na bufetach, a w razie poważniejszego defektu na trasie wezwać pomoc techniczną i skorzystać z pomocy lub podwózki na metę w razie braku możliwości dalszej jazdy.

       Trasa poprowadzona jest malowniczą Doliną tytułowego Dunajca, po starcie z nad samego Dunajca w Krościenku pojedziecie tym razem drogą rowerową do  Szczawnicy, aby tam skierować się malowniczym przełomem Dunajca w kierunku Czerwonego Klasztoru, po przekroczeniu granicy jednak w związku z kiepskim asfaltem prowadzącym najkrótszą drogą do Czerwonego Klasztoru, pojedziecie w lewo w kierunku Leśnicy piękną trasą przez malowniczą przełęcz i dalej krętym zjazdem dojedziecie do głównej drogi, gdzie skręcacie w prawo i cały czas lekko w dół jedziecie do Czerwonego Klasztoru, po jego minięciu kładką nad Dunajcem przejeżdżacie do Sromowiec i dalej wzdłuż Dunajca już po Polskiej Stronie jedziecie do zapory w Sromowcach po drodze warto wyszukiwać wyłaniających się z wody skałek i górujących nad wszystkim Tatr.

       Za zaporą jedziecie główną drogą w prawo, aż do ronda w Niedzicy, na którym pierwszym zjazdem zjeżdżacie z niego w kierunku Niedzica Zamek, jadąc pod górę dojeżdżacie do pięknego punktu widokowego, gdzie po prawej stronie macie Zaporę w Niedzicy, a za nią tajemniczy i piękny Zamek w Niedzicy, UWAŻAJCIE na Białą Damę, która tam ponoć straszy;-)Po minięciu zamku i końcu podjazdu, skręcacie w pierwszą drogę w prawo i jadąc do jeziora przy przystani WOPR wjeżdżacie na drogę Velo Dunajec, tutaj nie warto się spieszyć, bo z przeciwka mogą jechać inni rowerzyści, a droga cały czas wije się, po trasie będziecie musieli wspiąć się do Falsztyna ,,czerwonym asfaltem",a na szczycie dalej w prawo drogą rowerową na odcinek zjazdowy.

UWAGA!!! tutaj koniecznie zwolnijcie, bo to jest najniebezpieczniejszy odcinek z 3 ciasnymi zakrętami, a do tego warto nacieszyć oko Wspaniałą panoramą na jezioro czorsztyńskie i Gorce!. Dalej jadąc cały czas małymi hopkami dojedziecie do Frydmana, tutaj po dłuższej prostej skręcacie na mostek w prawo i dalej jedziecie drogą rowerową, aby kilka kilometrów jechać wałem nad samym jeziorem. Po zjechaniu z wału dojedziecie do pięknego Miejsca Obsługi Rowerzystów gdzie będziemy czekać na Was z I bufetem, po nim skręcacie w prawo na drogę rowerową wzdłuż drogi powiatowej, przejeżdżacie most nad rzeką Białką ( Natura 2000). Za mostem Ci co chcą jechać dystans Fun z ominięciem Przełećzy Knurowskiej jadą w prawo, aby dojechać do zabytkowego kościółka w Dębnie, a następnie kawałek główną drogą w kierunku Krościenka, a za mostem skręcacie w prawo i wjeżdżacie na dalszą część Velo Czorsztyn wzdłuż jeziora, dojeżdżacie do zamku w Czorsztynie a następnie na wyjeździe z miejscowości skręcacie w prawo w kierunku Tatr, a przed lasem w lewo na zjazd przez Hałuszową, na dole skręcacie w prawo na drogę do Krościenka, którą podążacie do mety. Natomiast dystans Pro i Ci co chcą jechać przez Przełęcz Knurowską jadą dalej główną drogą do ronda w Dębnie na którym skręcacie w kierunku Nowego Targu, aby po kilkuset metrach skręcić w prawo na drogę do Ochotnicy przez malowniczą trasę na Przełęcz Knurowską. Droga będzie wiła się przez ponad 5 km cały czas pod górę i po pokonaniu blisko 50 zakrętów dojedziecie do szczytu Przełęczy Knurowskiej.

W nagrodę teraz przez najbliższe 18km będziecie jechać cały czas drogą z pierwszeństwem przejazdu w dół przez jedną z najdłuższych Dolin w Polsce, Dolinę Ochotnicy. Początkowy odcinek prowadzi mocniej w dół i ma dwa ostre zakręty prawo-lewo, (szczególnie ten drugi jest niebezpieczny, dlatego warto nie przesadzać z prędkością), po nim macie dłuższą prostą, a następnie ostry zakręt prawie 180 w prawo, po minięciu tego łuku trzeba cały czas uważać, bo droga wije się wzdłuż potoku Ochotnica, ale z nieznacznym nachyleniem w dół, co można wykorzystać na podziwianie Gorców jedziecie dalej do Tylmanowej, na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką Nowy Sącz- Nowy Targ (tutaj prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w związku z dużym ruchem samochodów na tym odcinku i zastosowaniem się do znaku STOP!). Tym razem wszyscy z obu dystansów jadą w prawo, aby bezpiecznie włączyć się do ruchu, a następnie zaraz za mostem nad potokiem Ochotnica następuje rozjazd Dystansów FUN jedzie dalej PROSTO, a PRO w lewo na wąski mostek nad Dunajcem i zaraz za mostkiem ponownie w lewo, aby jechać dalej nowym mostem nad Dunajcem Velo Dunajec, dzięki temu ominiemy trochę główną drogę, po przeprawieniu się nowym mostem nad Dunajcem skręcacie w prawo na wspomnianą Drogę Wojewódzką i główną drogą jedziecie do Zabrzeży, gdzie skręcacie na most w Zarzeczu i zaraz za nim kierujecie się na malowniczy podjazd w kierunku Brzyny, po zdobyciu szczytu, Uważajcie na zjeździe, ponieważ w początkowym odcinku jest on dość stromy i kręty!

Przed mostem na Dunajcu skręcacie w prawo wzdłuż Dunajca w kierunku Starego Sącza, dalej po drodze będziecie mieli do pokonania nieduże wzniesienie na skarpie nad Dunajcem, a po zjechaniu z niego dojedziecie mostu nad Dunajcem, skręcacie w lewo i przed wyjazdem na DW skręcacie w lewo Velo Dunajec w kierunku Jazowska, w którym skręcacie w prawo do Drogi Wojewódzkiej.

      Jadąc prosto za chwilę  dojedziecie ponownie do drogi wojewódzkiej i tutaj z zachowaniem szczególnej ostrożności skręcacie w prawo, aby po kilkuset metrach skręcić za stacją paliw w pierwszą drogę w lewo, a następnie po dojeździe do znaku STOP jedziecie w prawo, mało uczęszczaną, ale pięknie wijąca się do góry drogą w kierunku Szczereża, po wjechaniu na szczyt będziecie mogli podziwiać krajobraz wzgórz porośniętych sadami owocowymi, a w oddali Beskid sądecki i Wyspowy. Mijając Szczereż dojedziecie do drogi z pierwszeństwem przejazdu gdzie skręcacie w lewo w kierunku Łącka, jadąc cały czas w dół dojedziecie do Kościoła w Łącku, przy którym skręcacie w drogę z pierwszeństwem przejazdu w prawo i cały czas prosto wzdłuż potoku Czarna Woda jedziecie drogą lekko wznoszącą się do góry, w kierunku Zbludzy, tutaj skręcacie w lewo w kierunku Kamienicy, praktycznie cały czas jedziecie piękną drogą w dół, aż w Kamienicy dojeżdżacie do Drogi Wojewódzkiej i skręcacie w lewo w kierunku Zabrzeży, po kilku kilometrach skręcacie na rondzie w prawo w kierunku Krościenka, gdzie podążacie na początku drogą wojewódzką, aby w Tylmanowej zjechać na drugą stronę Dunajca i dalej trasą Velo Dunajec do Krościenka.

    Po dojechaniu do Krościenka z lewej strony zobaczycie nowiutki most rowerowy nad Dunajcem, ostrożnie skręcacie w lewo i jedziecie przez ten most, trasą Velo Dunajec, na chwilę wyjeżdżacie na ul. Zdrojową, aby przed mostem ponownie wjechać na drogę rowerową i przejechać nią pod słynnym mostem i zaraz za ostro skręcacie w lewo i dalej droga rowerową przez most dojeżdżacie do Ronda, ale nie wjeżdżacie na rondo, tylko ostrożnie skręcacie w lewo dalej drogą rowerową i przy studni skręcacie w lewo abyśmy mogli powitać Was przy Amfiteatrze przy dźwiękach trąb flisackich i nagrodzić pamiątkowymi medalami!

 

       Dodatkowo podczas Rajdu dla żądnych porównania się w stosunku do innych, przygotowaliśmy 4 odcinki zlokalizowane na podjazdach, gdzie jako Challenge będziecie mogli sprawdzić się, w tym roku tylko dla dystansu PRO ponieważ 3 z 4 odcinków występują na trasie PRO! Na każdym odcinku 10 najlepszych kobiet i 10 najlepszych mężczyzn będzie zdobywało punkty do klasyfikacji końcowej, a najlepsze 3 osoby otrzymają trofea sportowe i atrakcyjne nagrody rzeczowe. W tym celu koniecznie trzeba mieć włączoną aplikację Strava i udostępnić swój wynik natychmiast po ukończeniu trasy.

Odcinki te będą oznaczone na początku i końcu tablicami po prawej stronie drogi na poboczu. 

Odcinek I - Falsztyn

Odcinek II- Przełęcz Knurowska

Odcinek III- Brzyna

Odcinek IV- Szczereż

Na dystansie FUN będzie rozegrana Premia Specjalna na odcinku pod Falsztyn, gdzie najlepszy mężczyzna i kobieta otrzymają pamiątkowe trofea i nagrodę specjalną:-)

Na zakończenie dekoracji będzie czekał na Was konkurs z nagrodami z pytaniami związanymi z naszym rajdem i okolicą Krościenka nad Dunajcem.

 

JEDŹCIE SPOKOJNIE, TO NIE WYŚCIG, A NA TRASIE CZEKAJĄ NA WAS WIDOKI JAKICH GDZIE INDZIEJ PRÓŻNO SZUKAĆ!

    

Gmina Krościenko nad Dunajcem położona jest w południowo-wschodniej części województwa małopolskiego w powiecie nowotarskim. Od wschodu graniczy ze Szczawnicą, od strony południowej i zachodniej z gminą Czorsztyn od strony północnej z gminą Ochotnica Dolna.

W skład gminy wchodzą sołectwa: Krościenko-Centrum, Krościenko-Zawodzie, Grywałd, Dziadowe Kąt, Kąty -Niwki, Biały Potok- Tylka, Krośnica, Hałuszowa.

Gmina Krościenko nad Dunajcem leży w malowniczej kotlinie górskiej na  wysokości około 420-500m. n.p.m. pomiędzy pasmami gór: Pieniny, Gorce i Beskid Sądecki, u zbiegu rzeki Dunajec i potoku Krośniczanka. Dolinami tymi wykorzystywanymi jako trakty komunikacyjne od co najmniej średniowiecza, biegnie obecnie droga krajów 969 Nowy Sącz-Krościenko n.D-Nowy Targ. Położenie Krościenka n.D sprawia, że jest doskonałą bazą wypadową na górskie wycieczki np: Trzy Korony(982m. n.p.m.), Sokolicę (747m. n.p.m.), Prehybę(1175 m. n.p.m.), Marszałek(828 m.n.p.m), Lubań(1210 m. n.p.m.), Turbacz(1310 m.n.p.m.).

Ciekawym miejscem wycieczkowym jest też Góra Zamkowa, gdzie można obejrzeć ruiny Zamku Pienińskiego z Grotą św.Kingi, najwyżej położonej w Polsce warowni.

Położenie gminy umożliwia uprawianie turystyki pieszej, rowerowej ,konne ,kajakowej ,pontonowej, wędkarstwa .  Gmina Krościenko nad Dunajcem jest także doskonałą bazą do jednodniowych wycieczek samochodowych.   W odległości do około 60.km znajdują się Tatry, zamek Czorsztyn, Niedzica Jezioro Czorsztyńskie , Szczawnica, baseny termalne itp. Od ponad 75.lat co roku Krościenka n.D jest jednym z etapów Międzynarodowego Spływu Kajakowego im. Tadeusza Pilarskiego na Dunajcu. Krościenku n.D prawa miejskie nadał w 1348 roku król Kazimierz Wielki , używając przy tym znamienitych słów:” To wspaniałe dzieło , które dokonać postanowiliśmy na pożytek Naszego Królestwa powinno być wiekuiście i silne , co My Kazimierz z Bożej Łaski Król Polski niniejszym oznajmujemy powszechności obecnej i przyszłej.”

Najstarszą budowlą Krościenka N.D jest kościół parafialny pw. Wszystkich Świętych z XIV wieku, można w nim zobaczyć wykutą w kamieniu chrzcielnicę ufundowana przez króla Jana Olbrachta w 1493r,oraz polichromię, którą w 1589r.namalował Jakub Korab z Nowego Targu. Najstarszy zabytek   Grywałdu to drewniany  kościół  p. w. Świętego Marcina. Kościół o konstrukcji zrębowej z zewnątrz jest oszalowany i obity gontem.  Dawny wygląd Krościenka n.D przypominają 4.ponad stuletnie domki zachowane w południowej części rynku.

Przez Krościenko n.D wiódł słynny trakt  Via Regia, który z północy na Południe przemierzały orszaki królewskie i karawany kupców. Tędy też w pogoni za św. Kingą obecnie patronką Krościenka n.D i Pienin nadciągały hordy Tatarów. Przy bocznych ulicach Krościenka n.D można obejrzeć kapliczki wzniesione jako wotum dziękczynne za przetrwanie chorób i epidemii. Krościenko nad Dunajcem jest stolicą Ruchu Oazowego, to tutaj na Kopiej Górce znajduje się Centrum Ruchu Światło-Życie i to tutaj błogosławiony ks. Franciszek Blachnicki założył pierwszy ośrodek . Celem tego ruchu formacyjnego jest prowadzenie osób ku dojrzałości chrześcijańskiej  i zrealizowanie powatykańskiego modelu parafii jako wspólnoty wspólnot. Centralę Ruchu na Kopiej Górce często odwiedzał , oraz dokonał poświecenia figury Matki Bożej obecny święty Jan Paweł II jeszcze jako ksiądz kardynał Karol Wojtyła. Corocznie z z całej Polski i zagranicy zjeżdżają tu liczni uczestnicy oaz.

Krościenko nad Dunajcem jest siedzibą Pienińskiego Parku Narodowego, który powstał w1932 roku jako pierwszy w Polsce park narodowy, a zarazem pierwszy w Europie pograniczny park narodowy i drugi na świecie taki park. W siedzibie parku czeka na zwiedzających wystawa przyrodnicza, a symbolem Pienin jest motyl apollo niepylak.

W Krościenku n.D  kończy się spływ drewnianymi łodziami Przełomem Dunajca ,zaczynający się w Sromowcach Wyżnych, wycieczka szlakiem wodnym Dunajca to także unikatowa forma zwiedzania Pienińskiego Parku Narodowego. W czasie trwającego ponad 2.godziny spływu goście oglądają widoki

„pienińskiego kanionu Dunajca”,  a flisacy opowieściami umilają czas tego unikatowego spotkania z przyrodą Pienin. Cennym składnikiem środowiska przyrodniczego gminy są źródła mineralne znajdujące się na Zawodziu. tj. prawym brzegu Dunajca. ”Stefan”, ”Michalina„ i Maria to szczawy alkaiczno-słone. Niezwykła skuteczność tych wód sprawdza się przy wspomaganiu leczenia  schorzeń dróg oddechowych i płuc, nieżytów narządów trawienia, skracaniu rekonwalescencji.

Punkt Promocji i Informacji Turystycznej Gminna Izba Regionalna ul.Rynek 35 to miejsce gdzie gość uzyska wszystkie potrzebne informacje obejrzy wystawę  artystów i twórców , a także ekspozycję zabytkowych przedmiotów z terenu gminy.

W Amfiteatrze pod Wierzbą Gminne Centrum Kultury organizuje szereg imprez m.i Jarmark Krościeński, Biesiadę Pienińską, Wianki na Dunajcu, festyny rodzinne i rekreacyjne, imprezę sylwestrową na rynku. W czasie imprez można oglądać występy dziecięcych „Małych Pienin’ i młodzieżowo-dorosłych zespołów regionalnych: ”Pieniny” i „Krościeńcany,  kapel, ”Orkiestry Dętej OSP, to dla ducha, a dla ciała panie ze Stowarzyszenia Kobiet Pienińskich przygotowują degustację potraw regionalnych. Ochrona dziedzictwa kulturowego, tradycji to zadania, nie tylko zespołów, ale i stowarzyszeń działających na terenie gminy m.in. Związku Podhalan, Góralskiego Stowarzyszenia Agroturystycznego. Gmina Krościenko nad Dunajcem przygotowana jest na przyjęcie wielu różnych gości, na których czekają pensjonaty, domy wczasowe, domy prywatne przystosowane do przyjęcia gości, kwatery prywatne, agroturystyczne, pole namiotowe. Na gości czekają parki linowe, plaże, place zabaw, siłownie na wolnym powietrzu, boisko sportowe, trasy spacerowe, szlaki turystyczne, Dunajec do kąpieli, łowienia ryb, lasy z grzybami i piękne widoki bo ….”Pieniny zachwycają i zapraszają.”

 

Rozkręć się na dobre w Gminie Łącko!

Gmina Łącko znajduje się na terenie powiatu nowosądeckiego, na krawędzi Beskidu Wyspowego i Beskidu Sądeckiego nad zlewem rzek Dunajec i Czarna Woda. Należy ona do najbardziej malowniczych miejsc na Sądecczyźnie, które przyciąga swoim niepowtarzalnym urokiem.

Gmina Łącko kładzie duży nacisk na rozwój infrastruktury sportowej oraz turystyczno-rekreacyjnej na swoim terenie. W ostatnich latach powstało ok. 20 km ścieżek pieszo-rowerowych, które cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród mieszkańców jak i turystów. Część z tych tras zostało wybudowanych w ramach projektu VeloDunajec, część natomiast w ramach projektu Centra Aktywnego Wypoczynku. Dodatkowym wzbogaceniem oferty jest możliwość skorzystania z zagospodarowanego terenu wzdłuż ścieżek, przy których powstały wiaty wraz z grillowiskiem, dwie „siłownie pod chmurką”, plac zabaw oraz urządzenia Parku Street Workout. W ubiegłym roku do użytkowania został także oddany tor rowerowy typu Pumptrack znajdujący się nieopodal, a w niedalekiej przyszłości planowane jest utworzenie tam również skateparku. Ponadto, dbając o poszerzenie bazy turystycznej, w najbliższym czasie zostanie zakończona budowa wieży widokowej na Górze Modyń w miejscowości Wola Kosnowa.

W Łącku funkcjonuje również Hala Widowiskowo-Sportowa, która powstała z myślą o zaspokojeniu potrzeb lokalnej społeczności. Obiekt ten, to pełnowymiarowa hala sportowa, która posiada wyposażenie do gier zespołowych oraz podstawowe wyposażenie do gimnastyki. Na hali można również korzystać z takich atrakcji jak sucha sauna, salka do fitnessu i niewielka ścianka wspinaczkowa. Końcem ubiegłego roku rozpoczęła się również budowa Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej, które w jednym miejscu ma skupiać szeroko rozumianą sferę kultury tworząc jednocześnie warunki do jej kultywowania i rozwoju na miarę XXI wieku. Wraz ze znajdującą się tuż obok Halą widowiskowo – sportową i położonym nieopodal Amfiteatrem na Jeżowej tworzyć będzie ono swego rodzaju kompleks obiektów stanowiących zwartą i uporządkowaną ofertę o bardzo szerokim potencjale.

Dodatkowo, na terenie Gminy Łącko funkcjonują dwa wielofunkcyjne boiska sportowe „ORLIK” oraz trzy pełnowymiarowe klubowe boiska sportowe. W Łącku i Jazowsku znajdują się również dwie wypożyczalnie rowerów, z których można nieodpłatnie korzystać.

Gmina Łącko bogata jest także w znakowane i nieznakowane górskie szlaki piesze i rowerowe, które wiodą wzdłuż malowniczych Beskidów – Sądeckiego i Wyspowego oraz Gorców. W trakcie takich wycieczek można podziwiać nie tylko urokliwe krajobrazy, ale również zapoznać się z tradycyjną sztuką i kulturą. Pokonanie ich w słoneczny dzień pozwoli cieszyć oczy wspaniałą panoramą Beskidów, Pienin i Tatr, a także podziwiać w dole zagospodarowanie Kotliny Łącka, Kotliny Zabrzeży i wijący się Dunajec.

Dodatkowo poszerzana jest liczba i charakter wydarzeń kierowanych do jak najszerszego grona odbiorców, gdzie oprócz dwóch największych imprez na terenie gminy jakimi są Święto Kwitnącej Jabłoni i Święto Owocobrania organizowane są pikniki biegowo-rowerowe, Gminny Dzień Dziecka, Dzień Seniora, Dzień Kobiet, Koncert Noworoczny oraz szereg innych wydarzeń nakierowanych na rozrywkę.

Zapraszamy do Gminy Łącko, by na własne oczy przekonać się o wyjątkowości tego miejsca.

 

 

 

 

 

Informacje o trasach

Informacje o wyścigu

Aktualności

Dziękujemy za Wasz udział, to była wspaniała VI edycja!
W tym roku pogoda dopisała i obyło sie bez deszczu, a do tego ta opóxniona Wiosna, której zieleń aż kipiała, a sady łąckie kusiły zapachem kwitnących jabłoni. Nic dziwnego , że w tegorocznej edycji wzięło udział Rekordowo ponad 310...
Data 17-05-2023 Zobacz więcej
Województwo Małopolskie Partnerem Głównym rowerowego Rajdu Doliną Dunajca 2023.
Wiosna w Małopolsce już się rozkręciła, a podczas naszego Rajdu Doliną Dunajca będziecie mogli rozkoszować się soczystą zielenią i zapachem kwitnących sadów łąckich.   Partnerem Głównym Rajdu Doliną Dunajca jest Województwo Małopolskie, które już w czerwcu będzie gościć sportowców z...
Data 06-05-2023 Zobacz więcej
226ERS - FEED YOUR DREAMS - Partnerem ENERGETYCZNYM imprez Tatra Cycling Events
  226 ERS - FEED YOUR DREAMS   Partnerem Energetycznym Tatra Cycling Events w tym sezonie jest 226 ERS Polska   226ers to wysokiej jakości żywność przeznaczenia sportowego tworzona przez najbardziej wymagających czynnych zawodników. Ludzi o...
Data 01-03-2023 Zobacz więcej
Zaktualizowane trasy Rajdu Dolina Dunajca 2022 i zasady startu!
Demokratycznym wyborem w tym roku trochę nam się dystanse wydłużył, poddaliśmy Wam nasze propozycje do Waszego wyboru i zdecydowana większość wybrała trasy trochę dłuższe, przez Szczawnicę i Leśnicę, Sromowce do Zapory w Sromowcach. Trasy będą miały odpowiednio:FUN 85 km z przewyższeniem ok....
Data 29-04-2022 Zobacz więcej
RMF Maxxx Partnerem Medialnym Tatra Cycling Events
Z wielką radością pragniemy Was poinformować, ze naszym Radiowym Partnerem Medialnym zostało radio RMF Maxxx, które gra tak jak sama nazwa mówi na Maxxx, a nasza ekipa Tatra Cycling Events zawsze stara się dla Was na 110%, aby nasze imprezy na długo zapadły w Waszej pamięci!   Tak...
Data 15-04-2022 Zobacz więcej
Zdrowych i Wesołych Świąt oraz udanego sezonu w Nowym Roku 2022!
Data 23-12-2021 Zobacz więcej
Już możecie dokonywać zgłoszeń do naszego Rajdu Doliną Dunajca 2022
Nie każdy lubi cały czas się ścigać, ale każdy kto kocha jeździć na rowerze lubi jeździć w miłym towarzystwie, w pięknych okolicznościach przyrody i pokonywać kolejne kilometry o nic się nie martwiąc, dlatego wytyczyliśmy wspaniałe trasy, zapewniamy super organizację, niezapomnianą atmosferę i dajemy Wam...
Data 10-12-2021 Zobacz więcej
Gmina Krościenko nad Dunajcem i Centrum Kultury i Promocji w Krościenku nad Dunajce współorganizowały z nami już 4 raz Rajd Doliną Dunajca
        Już po raz czwarty dzięki gościnności Gminy Krościenko nad Dunajcem i CKiP Krościenko, mogliście podziwiać piękno malowniczo położonego Krościenka nad Dunajcem, które jest słusznie nazywane ,,Bramą Pienin" wyjątkowych gór w całej...
Data 28-05-2021 Zobacz więcej
Małopolska Partnerem Głównym Rajdu Doliną Dunajca
Po raz kolejny naszym Partnerem Głównym jest Małopolska, która jest przyjazna turystyce rowerowej i ma najlepiej rozwinięta sieć tras rowerowych, które zapewniają piękne widoki i bezpieczną jazdę. Jeśli planujecie aktywny urlop z rowerem, to koniecznie zajrzyjcie na...
Data 18-05-2021 Zobacz więcej

Partnerzy Główni i Współorganizatorzy

Partner Główny

Partner Energetyczny

Partnerzy Wspomagający

Patroni Medialni