Rajd Doliną Dunajca

11 maja 2024

DO WYŚCIGU ZOSTAŁO:
dni
h
min
sec

INFORMACJE O RAJDZIE

        Rajd rowerowy Doliną Dunajca to wyjątkowa trasa i atmosfera na mecie. Jest to impreza rekreacyjna dla każdego pasjonata "dwóch kółek", podczas której będziecie mogli miło spędzić czas na swoich jednośladach nie martwiąc się o nic, my zadbamy o resztę. Nie liczy się czas dojazdu na metę, nie ścigamy się na kreskę, jedziemy dla czystej przyjemności. Trasa poprowadzona jest malowniczą Doliną tytułowego Dunajca, która wystartuje z Krościenka n.Dunajcem z Pienin, a zawita też nad jezioro czorsztyńskie, w Gorce, Beskid Wyspowy, kwitnące sady łąckie. Na trasie będziemy przejeżdżać przez Przełęcz Leśnicką, Przełęcz Knurowską, Przełęcz Młynne, Przełęcz Cisowy Dzioł zapory wodnej, zamków w Niedzicy i Czorsztynie. Duża część trasy prowadzi najpiękniejszymi trasami rowerowymi w Polsce Velo Dunajec i Velo Czorsztyn. Na trasie czekają na Was zapierające widoki, które postarają się uwiecznić dla Was nasi fotografowie.

        Przygotowaliśmy dla Was dwie trasy:

FUN - dystans 72,9 km z przewyższeniem 830 metrów, to trasa idealna dla początkujących rowerzystów, którzy chcą pojechać w terenie górskim, ale nie koniecznie po największych i wymagających podjazdach. Na tej trasie czekają na Was 4 podjazdy, ale krótkie i tylko miejscami sztywniejsze, ale za to pokonacie całe jezioro czorsztyńskie dookoła, a trasa tylko w końcowym odcinku na kilka kilometrów wkracza na drogę o większym ruchu samochodowym. Na trasie będzie czekał na Was jeden wypasiony bufet, a dla uatrakcyjnienia przejazdu będą wyznaczone 2 odcinki na podjazdach, które określamy jako Premię Specjalną, gdzie najszybsza Kobieta i najszybszy Mężczyzna wygrywa nagrodę specjalną!

PRO - dystans 141,6 km z przewyższeniem 2080 metrów, ta trasa dedykowana jest dla wprawionych ,,Riderów", którzy chcą się sprawdzić na wymagających podjazdach i też z innymi uczestnikami, w tym celu na trasie będzie wyznaczonych 4-5 odcinków Challenge, na podjazdach, gdzie uczestnicy, którzy zarejestrują swój przejazd i udostępnią go jako publiczny w aplikacji strava.com będą klasyfikowani w końcowej punktacji, a 3 najlepszych zarówno wśród Panów i Pań otrzyma trofea sportowe i nagrody. Na każdym odcinku 10 najlepszych Kobiet i 10 najlepszych Mężczyzn będzie zdobywało punkty do klasyfikacji. Na trasie będą czekały na Was dwa wypasione bufety, na których nie zabraknie regionalnych smaków:-)

       Na mecie czeka na Was specjalne powitanie przy dźwiękach trąbit, które są tylko w Pieninach, pamiątkowy medal, zimny bufet z napojami i owocami oraz pyszny gorący posiłek przygotowany przez restaurację ,,U Franka" na samym Rynku w Krościenku.

      Po dekoracji, która odbywać się będzie tradycyjnie nad samym Dunajcem w Amfiteatrze pod Wierzbą, każdy z uczestników ma szansę zdobyć atrakcyjną nagrodę w konkursie. Trzeba będzie tylko przekazać kupon otrzymany w biurze zawodów do urny, być w trakcie dekoracji i odpowiedzieć na zadane pytanie związane z naszą imprezą i regionem Pienin oraz Krościenka nad Dunajcem.

 

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Biuro zawodów

Biuro rajdu będzie znajdowało się w Amfiteatrze Pod Wierzbą nad samym Dunajcem, wejście od Rynku między Kościołem a starą plebanią
Biuro czynne:
10.05.24 w godz. 18:00-20:00
11.05.24 w godz. 7:30-10:15

Dojazd
Parkingi

W okolicy biura zawodów dostępna ograniczona ilość Parkingów na tyłach Urzędu Gminy Krościenko.

Największy Parking dostępny nad Dunajcem przy drodze wojewódzkiej na przeciw Kościoła (Parking przy końcowym Spływie Dunajcem) na wyjeździe z Krościenka w kierunku Nowego Sącza ok. 800 metrów od biura i startu rajdu.

Program zawodów
Bufety

Na trasie będą wyznaczone stacjonarne bufety:

Dystans FUN jeden bufet, który zlokalizowany będzie w w Frydmanie na 47 km w punkcie MOR Frydman

Dystans PRO dwa bufety, które zlokalizowane będą w:

1. w Frydmanie na 47 km w punkcie MOR Frydman

2. na Przełęczy Cisowy Dzioł na 95 km

Prysznice

Nie będzie dostępu do prysznicy

INFORMACJE O REGIONIE

        Gmina Krościenko nad Dunajcem położona jest w południowo-wschodniej części województwa małopolskiego w powiecie nowotarskim. Od wschodu graniczy ze Szczawnicą, od strony południowej i zachodniej z gminą Czorsztyn od strony północnej z gminą Ochotnica Dolna. W skład gminy wchodzą sołectwa: Krościenko-Centrum, Krościenko-Zawodzie, Grywałd, Dziadowe Kąt, Kąty -Niwki, Biały Potok- Tylka, Krośnica, Hałuszowa.

       Gmina Krościenko nad Dunajcem leży w malowniczej kotlinie górskiej na  wysokości około 420-500m. n.p.m. pomiędzy pasmami gór: Pieniny, Gorce i Beskid Sądecki, u zbiegu rzeki Dunajec i potoku Krośniczanka. Dolinami tymi wykorzystywanymi jako trakty komunikacyjne od co najmniej średniowiecza, biegnie obecnie droga krajów 969 Nowy Sącz-Krościenko n.D-Nowy Targ. Położenie Krościenka n.D sprawia, że jest doskonałą bazą wypadową na górskie wycieczki np: Trzy Korony(982m. n.p.m.), Sokolicę (747m. n.p.m.), Prehybę(1175 m. n.p.m.), Marszałek(828 m.n.p.m), Lubań(1210 m. n.p.m.), Turbacz(1310 m.n.p.m.).

Ciekawym miejscem wycieczkowym jest też Góra Zamkowa, gdzie można obejrzeć ruiny Zamku Pienińskiego z Grotą św.Kingi, najwyżej położonej w Polsce warowni.

       Położenie gminy umożliwia uprawianie turystyki pieszej, rowerowej ,konne ,kajakowej ,pontonowej, wędkarstwa . Gmina Krościenko nad Dunajcem jest także doskonałą bazą do jednodniowych wycieczek samochodowych.   W odległości do około 60.km znajdują się Tatry, zamek Czorsztyn, Niedzica Jezioro Czorsztyńskie , Szczawnica, baseny termalne itp. Od ponad 75.lat co roku Krościenka n.D jest jednym z etapów Międzynarodowego Spływu Kajakowego im. Tadeusza Pilarskiego na Dunajcu. Krościenku n.D prawa miejskie nadał w 1348 roku król Kazimierz Wielki.

      Najstarszą budowlą Krościenka N.D jest kościół parafialny pw. Wszystkich Świętych z XIV wieku, można w nim zobaczyć wykutą w kamieniu chrzcielnicę ufundowana przez króla Jana Olbrachta w 1493r,oraz polichromię, którą w 1589r.namalował Jakub Korab z Nowego Targu. Najstarszy zabytek   Grywałdu to drewniany  kościół  p. w. Świętego Marcina. Kościół o konstrukcji zrębowej z zewnątrz jest oszalowany i obity gontem.  Dawny wygląd Krościenka n.D przypominają 4.ponad stuletnie domki zachowane w południowej części rynku.

      Przez Krościenko n.D wiódł słynny trakt  Via Regia, który z północy na Południe przemierzały orszaki królewskie i karawany kupców. Tędy też w pogoni za św. Kingą obecnie patronką Krościenka n.D i Pienin nadciągały hordy Tatarów. Przy bocznych ulicach Krościenka n.D można obejrzeć kapliczki wzniesione jako wotum dziękczynne za przetrwanie chorób i epidemii. Krościenko nad Dunajcem jest stolicą Ruchu Oazowego, to tutaj na Kopiej Górce znajduje się Centrum Ruchu Światło-Życie i to tutaj błogosławiony ks. Franciszek Blachnicki założył pierwszy ośrodek . Celem tego ruchu formacyjnego jest prowadzenie osób ku dojrzałości chrześcijańskiej  i zrealizowanie powatykańskiego modelu parafii jako wspólnoty wspólnot. Centralę Ruchu na Kopiej Górce często odwiedzał , oraz dokonał poświecenia figury Matki Bożej obecny święty Jan Paweł II jeszcze jako ksiądz kardynał Karol Wojtyła. Corocznie z z całej Polski i zagranicy zjeżdżają tu liczni uczestnicy oaz.

     Krościenko nad Dunajcem jest siedzibą Pienińskiego Parku Narodowego, który powstał w1932 roku jako pierwszy w Polsce park narodowy, a zarazem pierwszy w Europie pograniczny park narodowy i drugi na świecie taki park. W siedzibie parku czeka na zwiedzających wystawa przyrodnicza, a symbolem Pienin jest motyl apollo niepylak.

W Krościenku n.D  kończy się spływ drewnianymi łodziami Przełomem Dunajca ,zaczynający się w Sromowcach Wyżnych, wycieczka szlakiem wodnym Dunajca to także unikatowa forma zwiedzania Pienińskiego Parku Narodowego. W czasie trwającego ponad 2.godziny spływu goście oglądają widoki „pienińskiego kanionu Dunajca”,  a flisacy opowieściami umilają czas tego unikatowego spotkania z przyrodą Pienin. Cennym składnikiem środowiska przyrodniczego gminy są źródła mineralne znajdujące się na Zawodziu. tj. prawym brzegu Dunajca. ”Stefan”, ”Michalina„ i Maria to szczawy alkaiczno-słone. Niezwykła skuteczność tych wód sprawdza się przy wspomaganiu leczenia  schorzeń dróg oddechowych i płuc, nieżytów narządów trawienia, skracaniu rekonwalescencji.

      W Amfiteatrze pod Wierzbą Gminne Centrum Kultury organizuje szereg imprez m.i Jarmark Krościeński, Biesiadę Pienińską, Wianki na Dunajcu, festyny rodzinne i rekreacyjne, imprezę sylwestrową na rynku. W czasie imprez można oglądać występy dziecięcych „Małych Pienin’ i młodzieżowo-dorosłych zespołów regionalnych: ”Pieniny” i „Krościeńcany,  kapel, ”Orkiestry Dętej OSP, to dla ducha, a dla ciała panie ze Stowarzyszenia Kobiet Pienińskich przygotowują degustację potraw regionalnych. Ochrona dziedzictwa kulturowego, tradycji to zadania, nie tylko zespołów, ale i stowarzyszeń działających na terenie gminy m.in. Związku Podhalan, Góralskiego Stowarzyszenia Agroturystycznego. Gmina Krościenko nad Dunajcem przygotowana jest na przyjęcie wielu różnych gości, na których czekają pensjonaty, domy wczasowe, domy prywatne przystosowane do przyjęcia gości, kwatery prywatne, agroturystyczne, pole namiotowe. Na gości czekają parki linowe, plaże, place zabaw, siłownie na wolnym powietrzu, boisko sportowe, trasy spacerowe, szlaki turystyczne, Dunajec do kąpieli, łowienia ryb, lasy z grzybami i piękne widoki bo ….”Pieniny zachwycają i zapraszają.”

 

Informacje o trasach

Miejsce zawodów: Kościelisko

Informacje o wyścigu

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Opłaty Zmiana dystansu Kategorie wiekowe Numery Sektory Wyniki
Kwota Opłaty Opłata rejestracyjna do udziału w Rajdzie niezależnie od dystansu wynosi: do 31.12.2023: 125 zł; do 31.03.2024: 150 zł; do 06.05.2024: 175 zł; od 7.05.2024: 200 zł; W formularzu rejestrowym opłacając w terminie do 30 kwietnia 2024r. można zamówić pamiątkowy t-shirt, którego koszt wynosi 50 zł. Osoby opłacone do 30 kwietnia mają zagwarantowany pamiątkowy medal!
Informacje ogólne Limit uczestników wynosi 250 uczestników na dystans PRO i 300 uczestników na dystans FUN. Uczestnicy dokonują wyboru dystansu w systemie zgłoszeniowym. Możliwość zmiany dystansu istnieje do dnia 5 maja. Po tym terminie nie ma możliwości dokonania zmiany dystansu. W biurze zawodów będzie dostępna lista startowa z podziałem na grupy.
Skąd wiedzieć w jakiej kategorii startuję
Czy muszę mieć numer?
Czy są przewidziane sektory?
Kiedy pojawią się wyniki?
Świadczenia w ramach pakietu W ramach opłaty za udział uczestnik otrzymuje: a. udział w Rajdzie RDD 2024, b. numery startowe na kierownicę, c. pliki gpx trasy każdego dystansu do urządzenia gps, d. możliwość korzystania ze stacjonarnego bufetu na trasie. Przewidziano jeden bufet zlokalizowany na dystansie FUN i dwa bufety na dystansie PRO, e. posiłek regeneracyjny na mecie: zimny bufet za linią mety, f. gorący posiłek na mecie, wybieracie jedno z kilku dań w restauracji, g. oznaczenie trasy przejazdu, h. dostęp do pomocy technicznej na bufetach, skrzynkę serwisową, pompkę i dętki, i. zabezpieczenie medyczne i ratownicze, j. dostęp do zdjęć w wysokiej rozdzielczości, do niekomercyjnego wykorzystania, k. pamiątkowy medal ukończenia rajdu dla osób, które dokonają opłaty do 30.04.2024 r. l. wyznaczone na trasie odcinki z założonymi segmentami na strava.com, na których można sprawdzić się z innymi uczestnikami Rajdu, m. nagrody rzeczowe i puchary dla najlepszych w klasyfikacji Challenge i na premii Specjalnej n. konkurs z nagrodami dla uczestników Rajdu, który odbędzie się w trakcie dekoracji
Przepisanie pakietu Organizator daje możliwość do dnia 31 marca 2024 włącznie, bezpłatnego przeniesienia opłaty na innego uczestnika. Następuje to przez zgłoszenie przesłane na adres mailowy faktury@tatracyclingevents.com Po tym terminie będzie możliwości przeniesienia jej na innego uczestnika, ale po dokonaniu dodatkowej opłaty manipulacyjnej w wysokości 50 zł jednak nie później niż do 05.05.2024r.
Jak zamontować numer?
W którym sektorze mam stanąć?
Wyniki archiwalne Wyniki znajdziesz w sekcji: Dla Zawodnika: Rajd Doliną Dunajca: Wyniki
Gdzie mogę kupić zdjęcia z wyścigu? Wszystkie zdjęcia z naszych imprez są dla Was bez dodatkowych opłat! Na naszych wyścigach pracują najlepsi specjaliści od fotografii sportowej. Wszystkie zdjęcia są na bieżąco udostępniane na naszym profilu fb. Dodatkowo po obróbce będą zamieszczone na naszej stronie w strefie: Dla Zawodnika: Rajd Doliną Dunajca: Galeria, skąd możecie je samodzielnie pobrać w oryginalnej jakości.
Jak sprawdzić czy chip działa?
Gdzie sprawdzić z jakiego sektoru staruję?
Faktury Aby otrzymać fakturę musisz w tytule przelewu wpisać pełne dane i numer NIP podmiotu, na który ma być wystawiona FV. Jeśli nie podasz danych w tytule przelewu nie będzie możliwości wystawienia FV w późniejszym terminie. Faktury wystawiane będą w ciągu 7 dni od dokonania przelewu i przesyłane na podany adres mailowy. Potrzebę wystawienia faktury potwierdza się w formularzu zgłoszeniowym. Prosimy o prawidłowe wprowadzanie danych, po wystawieniu faktury nie będzie możliwości skorygowania Odbiorcy. W przypadku błędu i potrzeby skorygowania faktury należy wysłać wiadomość mailową na adres faktury@tatracyclingevents.com.
Czy zwracam numer?
Zwrot opłaty Organizator nie przewiduje zwrotu opłat w przypadku rezygnacji z uczestnictwa lub wycofania się podczas rajdu. Opłata rejestracyjna jest przeznaczana na koszty organizacyjne rajdu.

Aktualności

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE PRZED STARTEM RAJDU DOLINĄ DUNJACA 2024
Hej Rajdowicze:-)Widzimy się na starcie Rajdu Doliną Dunajca 11 maja 2024 w Krościenku nad Dunajcem.Biuro rajdu będzie znajdowało się w Amfiteatrze Pod Wierzbą nad samym Dunajcem, wejście od Rynku między Kościołem a starą plebaniąBiuro czynne:10.05.24 w godz. 18:00-20:0011.05.24 w godz. 7:30-10:15w...
Data 09-05-2024 Zobacz więcej
Zapisy do Mistrzostw Polski Masters i Cyklosport w kolarstwie szosowym 2024 OTWARTE 27.04.24 od godz. 12:00
Przepraszamy, że tak długo musieliście czekać na tą informację!   15 czerwca 2024 w Częstochowie wyłonimy Mistrzów Polski Masters i Cyklosport 2024, a od 27.04.2024 od godz. 12:00 możecie zgłaszać się do Mistrzowskich wyścigów, będzie też wyścig dla Amatorów bez licencji...
Data 27-04-2024 Zobacz więcej
Makarony Czaniecki oficjalnym Makaronem na imprezach Tatra Cycling Events 2024
Miło nam poinformować, że Oficjalnym Makaronem na wszystkich imprezach Tatra Cycling Events w sezonie 2024 zostały Czanieckie Makarony.   Kolarstwo jest dyscypliną gdzie zapotrzebowanie energetyczne należy do jednych z największych, obowiązkowym punktem kolarskiego jadłospisu jest...
Data 17-04-2024 Zobacz więcej
Zgłoszenia do Rajdu Doliną Dunajca 2024!
     Do kolejnej edycji Rajdu Doliną Dunajca 2024 możecie dokonać zgłoszenia od 23 listopada od godziny 20:00.   Link do zapisów: https://my.raceresult.com/270275/   Na naszej stronie w zakładce dotyczącej rajdu znajdziecie już...
Data 22-11-2023 Zobacz więcej
Zapisz się na rozpoczęcie sezonu 2024 w Osieku!
       Już od 22 listopada 2023 startujemy z zapisami do naszych dwóch wspaniałych imprez w jednym wyjątkowym miejscu MOLO Resort Osiek, którymi otworzymy sezon 2024 w dniu 20 kwietnia w krainie Marta Lach- cycling, będzie już po Paris-Roubaix Femmes avec Zwift, to kto wie...
Data 21-11-2023 Zobacz więcej
Zapisz się na X edycję Tatra Road Race już od 11.11.2023
     Już 11 listopada 2023 od godz. 20:00 możesz zapisać się na jubileuszową edycję najcięższego i najlepszego wyścigu amatorskiego w tej części Europy! Zapewniamy wspaniałe trasy, niezapomniane emocje i atmosferę.   Zapisać możesz się poprzez naszą...
Data 11-11-2023 Zobacz więcej
Kalendarz imprez Sezon 2024!
       Jesień to czas kiedy planujecie urlopy, a zima jest okresem przygotowawczym, aby w sezonie mieć formę, dlatego prosimy zapoznajcie się z naszym kalendarzem na kolejny sezon 2024!         Jak zawsze każdy niezależnie od...
Data 10-11-2023 Zobacz więcej
Dziękujemy za sezon 2023!
        Sezon 2023 dobiegł końca, był dla nas bardzo długi bo rozpoczęliśmy w kwietniu w Osieku a zakończyliśmy 14 października w Starachowicach! Dzięki przychylności natury każdy dzień startowy z nami zapewniał Wam słoneczną pogodę, nawet deszczowej i chłodnej...
Data 31-10-2023 Zobacz więcej
Trenuj w Bike Stop
Zapraszamy na treningi na profesjonalnym trenażerze w Bike Stop - Kolejowa 166, Nowy Targ   Chcesz spróbować? Chcesz przetestować?* Chcesz...
Data 24-10-2023 Zobacz więcej
DT 4 You Oficjalny Dystrybutor DT Swiss Partnerem Technicznym w sezonie 2023
Podczas Nowy Targ Road Challenge 2023 tak jak i na innych naszych wyścigach będziecie mogli tradycyjnie skorzystać z pomocy technicznej na trasie dzięki naszemu Partnerowi Technicznemu firmie DT4YOU.com oficjalnemu dystrybutorowi w Polsce najlepszych kół szwajcarskiej firmy...
Data 30-06-2023 Zobacz więcej
Dziękujemy za Wasz udział, to była wspaniała VI edycja!
W tym roku pogoda dopisała i obyło sie bez deszczu, a do tego ta opóxniona Wiosna, której zieleń aż kipiała, a sady łąckie kusiły zapachem kwitnących jabłoni. Nic dziwnego , że w tegorocznej edycji wzięło udział Rekordowo ponad 310...
Data 17-05-2023 Zobacz więcej
Województwo Małopolskie Partnerem Głównym rowerowego Rajdu Doliną Dunajca 2023.
Wiosna w Małopolsce już się rozkręciła, a podczas naszego Rajdu Doliną Dunajca będziecie mogli rozkoszować się soczystą zielenią i zapachem kwitnących sadów łąckich.   Partnerem Głównym Rajdu Doliną Dunajca jest Województwo Małopolskie, które już w czerwcu będzie gościć sportowców z...
Data 06-05-2023 Zobacz więcej
Wesołego Alleluja!
 
Data 08-04-2023 Zobacz więcej
226ERS - FEED YOUR DREAMS - Partnerem ENERGETYCZNYM imprez Tatra Cycling Events
  226 ERS - FEED YOUR DREAMS   Partnerem Energetycznym Tatra Cycling Events w tym sezonie jest 226 ERS Polska   226ers to wysokiej jakości żywność przeznaczenia sportowego tworzona przez najbardziej wymagających czynnych zawodników. Ludzi o...
Data 01-03-2023 Zobacz więcej
Zaktualizowane trasy Rajdu Dolina Dunajca 2022 i zasady startu!
Demokratycznym wyborem w tym roku trochę nam się dystanse wydłużył, poddaliśmy Wam nasze propozycje do Waszego wyboru i zdecydowana większość wybrała trasy trochę dłuższe, przez Szczawnicę i Leśnicę, Sromowce do Zapory w Sromowcach. Trasy będą miały odpowiednio:FUN 85 km z przewyższeniem ok....
Data 29-04-2022 Zobacz więcej
Zdrowych i Wesołych Świąt oraz udanego sezonu w Nowym Roku 2022!
Data 23-12-2021 Zobacz więcej
Już możecie dokonywać zgłoszeń do naszego Rajdu Doliną Dunajca 2022
Nie każdy lubi cały czas się ścigać, ale każdy kto kocha jeździć na rowerze lubi jeździć w miłym towarzystwie, w pięknych okolicznościach przyrody i pokonywać kolejne kilometry o nic się nie martwiąc, dlatego wytyczyliśmy wspaniałe trasy, zapewniamy super organizację, niezapomnianą atmosferę i dajemy Wam...
Data 10-12-2021 Zobacz więcej
Gmina Krościenko nad Dunajcem i Centrum Kultury i Promocji w Krościenku nad Dunajce współorganizowały z nami już 4 raz Rajd Doliną Dunajca
        Już po raz czwarty dzięki gościnności Gminy Krościenko nad Dunajcem i CKiP Krościenko, mogliście podziwiać piękno malowniczo położonego Krościenka nad Dunajcem, które jest słusznie nazywane ,,Bramą Pienin" wyjątkowych gór w całej...
Data 28-05-2021 Zobacz więcej
Małopolska Partnerem Głównym Rajdu Doliną Dunajca
Po raz kolejny naszym Partnerem Głównym jest Małopolska, która jest przyjazna turystyce rowerowej i ma najlepiej rozwinięta sieć tras rowerowych, które zapewniają piękne widoki i bezpieczną jazdę. Jeśli planujecie aktywny urlop z rowerem, to koniecznie zajrzyjcie na...
Data 18-05-2021 Zobacz więcej

Partnerzy Główni i Współorganizatorzy

Partner Energetyczny

Partner Techniczny

Partnerzy Wspomagający