NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE PRZED STARTEM RAJDU DOLINĄ DUNJACA 2024

Hej Rajdowicze:-)

Widzimy się na starcie Rajdu Doliną Dunajca 11 maja 2024 w Krościenku nad Dunajcem.

Biuro rajdu będzie znajdowało się w Amfiteatrze Pod Wierzbą nad samym Dunajcem, wejście od Rynku między Kościołem a starą plebanią
Biuro czynne:
10.05.24 w godz. 18:00-20:00
11.05.24 w godz. 7:30-10:15
w biurze będzie można jeszcze dokonać płatności jeśli ktoś jeszcze nie jest opłacony, a zgłoszony.

Godziny startu macie dostępne w systemie rejestracji:
https://my.raceresult.com/270275/participants#0_DC108F

Prosimy abyście zapoznali się ze swoimi godzinami i byli w gotowości na min. 5 minut przed startem, będziecie startować grupami w odstępach 3 minutowych. Jednocześnie w biurze będziecie proszeni o podanie godziny startu, to ułatwi nam wydawanie numerów. Jeśli ktoś się jeszcze nie dopisał to będzie dopisany w biurze do grup w których są jeszcze wolne miejsca.

Dystans PRO startuje od 9:00-9:45
Dystans FUN startuje od 10:00-11:00

LIMIT WJAZDU NA METĘ GODZ. 16:45

Dekoracja godz. 16:50

BUFETY:

w celu korzystania z bufetów należy mieć w sobotę od rana i przez cały dzień w trakcie jazdy opaskę na nadgarstek, którą otrzymacie w biurze zawodów, na podstawie tej opaski, będzie wydawany też gorący posiłek regeneracyjny u FRANKA 50metrów od naszego miasteczka ul. Rynek 1 (napoje zimne dodatkowo płatne podczas obiadu, ale zimne napoje dostępne w naszym miasteczku przy mecie!)

Przed startem w piątek i sobotę będzie można na miejscu zakupić żele i batony od naszego Partnera energetycznego 226ERS (płatność tylko gotówką lub blikiem)

W sobotę przed startem będziecie mogli napełnić bezpłatnie swoje bidony napojem hipotonicznym 226ERS na stoisku z żelami od godz. 8:00-10:30

Na trasie będą wyznaczone są dwa bufety stacjonarne dla PRO i jeden wspólny z dłuższym dystansem dla FUN, które zlokalizowane będą na:

1. w Frydmanie na 47 km w punkcie MOR Frydman (PRO i FUN) CZYNNY DO GODZ. 14:30

2. na Przełęczy Cisowy Dzioł na 93 km (PRO)

Na mecie od godziny 13.00 czynny będzie zimny Bufet z napojami, owocami, ciastami, a od 13:30-17:00 wydawany będzie gorący posiłek regeneracyjny na Rynku w Krościenku w restauracji U Franka gdzie możecie wybrać z 4 potraw, z czego dwie to pasty na bazie najlepszego Makaronu Czanieckiego.

POMOC TECHNICZNA:

Na bufetach będą dostępne podstawowe narzędzia serwisowe i dętki. Prosimy zabrać na trasę zapasowe dętki i narzędzia niezbędne do wymiany dętki. W razie poważnej awarii sprzętu jest możliwość transportu do miejsca startu, ale TYLKO w przypadku braku możliwości kontynuowania jazdy! W tym wypadku prosimy dzwonić na numer alarmowy +48725232376.

POMOC MEDYCZNA:

W razie konieczności możecie wezwać pomoc medyczną dzwoniąc na numer alarmowy +48725232376,
stały punkt medyczny będzie dostępny też przez cały czas w naszym miasteczku w Krościenku!

DOKUMENT TOŻSAMOŚCI:

W związku z wjazdem na teren Republiki Słowacji obowiązkowo musicie posiadać dokument tożsamości w formie fizycznej nie elektronicznej.
Prosimy o okazywanie dokumentu tożsamości przy odbiorze numerów w biurze.

ZASADY RUCHU DROGOWEGO:

1. Poruszacie się zgodnie z przepisami ruchu drogowego obowiązującymi w Polsce i na Słowacji (uwaga na Słowacji nie wolno poruszać się dwójkami obok siebie, tylko jeden za drugim)
2. Jedziecie przy ruchu otwartym w związku z tym należy zachować szczególną ostrożność przy włączaniu się do ruchu z drogi podporządkowanej.
3. Na odcinku startowym po minięciu Szczawnicy wjeżdżacie na teren Parku Narodowego Pienińskiego, prosimy o zachowanie ciszy i nie śmiecenie oraz szczególnie spokojny przejazd bez jazdy całą szerokością ścieżki rowerowej.
UWAGA: po wjechaniu na teren Słowacji przed skrętem z drogi wzdłuż Dunajca na Leśnicę występują dwa miejsca gdzie jest tabliczka zejdź z roweru, jest to odcinek kilkudziesięciometrowy i zalecamy stosowanie się do tego, ponieważ Słowacy często tego pilnują i wypisują mandaty!
4. Po wjeździe na Velo Czorsztyn, czy Velo Dunajec poruszacie się po oznaczeniach tras rowerowych, nasze oznaczenia BIAŁE STRZAŁKI NA CZERWONYM TLE będą znajdowały się przed wjazdem na trasy VELO i przy wyjeździe oraz w miejscach zmiany kierunku jazdy
5. Polecamy pobrać pliki GPX z trasami i wgrać do swoich urządzeń nawigacyjnych, mimo, że trasa będzie oznakowana BIAŁE STRZAŁKI NA CZERWONYM TLE w miejscach zmiany kierunku jazdy (jeśli jedziecie prosto i są boczne drogi to do czasu kiedy nie skręcacie gdzieś w inną drogę nie będzie oznaczeń, a bardziej będą oznaczone miejsca zmiany kierunku jazdy!
6. Tam gdzie macie tabliczki OSTRY Zjazd i wykrzykniki na drodze PROSIMY o zachowanie szczególnej ostrożności, w związku z szybkimi i niebezpiecznymi zjazdami:
w szczególności:
Zjazd z Falsztyna po Challengu
Zjazd z Przełęczy Knurowskiej (nie ścinać zakrętów)
Zjazd z Przełęczy Młynne do Zasadnego (wąski i bardzo szybki zjazd)
Zjazd z Cisowego Dziołu (bardzo szybki zjazd)

NAGRODY:

Każdemu uczestnikowi na mecie będzie wręczany pamiątkowy Medal.

KLASYFIKACJA CHALLENGE:
Będzie prowadzona na dystansie PRO z podziałem na kobiety i mężczyzn jest to klasyfikacja punktowa, udział w zabawie jest dobrowolny.
1.    Uczestnicy, którzy na mecie rajdu udostępnią czasy pokonania wyznaczonych odcinków CHALLENGE w aplikacji strava do godziny 16:15 za miejsca 1-3 otrzymają nagrody rzeczowe i trofea sportowe. Klasyfikacja jest prowadzona w formule Open dla dystansu PRO (bez względu na wiek uczestnika i pokonany dystans) z podziałem na kobiety i mężczyzn oraz Premii Specjalnej dla najlepszej Kobiety i Mężczyzny na dystansie FUN.
Na każdym odcinku 10 kobiet i 10 mężczyzn, którzy będą mieli najlepszy czas odcinka zdobędzie punkty do końcowej klasyfikacji CHALLENGE w formule OPEN wg klucza:
a.    1 m-ce –  30 pkt.
b.    2 m-ce –  25 pkt.
c.    3 m-ce –  20 pkt.
d.    4 m-ce –  17 pkt.
e.    5 m-ce –  14 pkt.
f.    6 m-ce –  11 pkt.
g.    7 m-ce –   8   pkt.
h.    8 m-ce –   5   pkt.
i.    9 m-ce –   3   pkt.
j.    10 m-ce – 1   pkt.

Odcinki Challenge: będą oznaczone na asfalcie jako START CH i KONIEC Tablicą z prawej strony na skraju i na asfalcie jako FINISH CH
Challenge RDD Falsztyn
https://www.strava.com/segments/36851037?oq=Challenge%20RDD
Challenge RDD Przełęcz Knurowska
https://www.strava.com/segments/31692272

Challenge RDD Młynne (pokrywa się z odcinkiem Kasia Niewiadoma-Ochotnica Challenge)

https://www.strava.com/segments/30466629Challenge Cisowy Dziol
https://www.strava.com/segments/36851128?oq=rdd%20cisowy

Premia Specjalna dla dystansu FUN będzie na Challenge RDD Falsztyn

2.    Dodatkowo dla najstarszego uczestnika i uczestniczki Rajdu przewidziano pamiątkowe puchary.
3.    Na zakończenie dekoracji odbędzie się konkurs z nagrodami dla wszystkich uczestników rajdu, którzy wrzucą numer z kierownicy do urny, która będzie na mecie na naszym bufecie pod namiotem Tatra Cycling Events. W celu odebrania nagrody, trzeba być podczas dekoracji i odpowiedzieć na pytanie związane z Rajdem i okolicą!

SZPITAL:

Najbliższe szpitale: Nowy Targ ul. Szpitalna 14 i Nowy Sącz ul. Młyńska 10

ZDJĘCIA:

Na trasie będą nasi fotografowie, dlatego, aby wiedzieli, że jesteście uczestnikami Rajdu prosimy o zamontowanie numeru startowego na kierownicy w widoczny sposób!

Zdjęcia będą udostępnione na naszej stronie do bezpłatnego pobrania w dowolnej rozdzielczości.

PLIKI GPX:

Znajdują się na naszej stronie i w załączniku maila, prosimy o wgranie prawidłowego dystansu:
Na dystansie FUN macie możliwość pojechania wersji łatwiejszej opisanej jako Fun Velo, jest to pełny objazd Velo Czorsztyn, bez Przełęczy Knurowskiej oraz Fun Knurowska z przejazdem przez najbardziej krętą drogę w Polsce i jeden z dłuższych zjazdów przez Ochotnicę!

PARKINGI:

Prosimy zapoznać się z mapką sytuacyjną z załącznika!

Do zobaczenia, pogoda zamówiona!

Czarek Szafraniec