Tatra Gravel Race

28 - 30 czerwca 2024

DO WYŚCIGU ZOSTAŁO:
dni
h
min
sec

INFORMACJE O WYŚCIGU

     Tatra Gravel Race odbywa się w ramach Festiwalu Rowerowego w Białce Tatrzańskiej. Podczas 3 dni największej imprezy multirowerowej w Polsce odbędą się:
- Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim XC (sztafety, shortrack, cross country)

- Wyścigi MTB dla Amatorów

- Wyścig e-Mtb
- Tatra Gravel Race dwa dystanse
- Marathon Tatry Race - Dookoła Tatr

- Wakacyjne Koncerty na scenie Bania

- Expo.
       Nasze miasteczko zlokalizowane będzie w najlepszym z możliwych miejsc na tego typu imprezę w Białce Tatrzańskiej w Resorcie Bania i stacji narciarskiej Kotelnica Białczańska, co zapewni Wam pełen komfort i dużo terenu:-) Możecie przyjechać całymi rodzinami, a Wasze połówki i dzieci nie będą się nudzić, podczas naszego Festiwalu będzie dużo się działo, testy, atrakcje i wyścigi dla dzieci, piękne widoki i możliwość podziwiania Mistrzowskiej rywalizacji na stokach Kotelnicy zawodników MTB!


      Tatra Gravel Race jest dedykowany dla miłośników jazdy po szutrach, będą do wyboru dwa dystanse:

- TATRY ok. 420 km z przewyższeniem ok. 7000 metrów (Trasa wyścigu prowadzi po trasach wokół Tatr Wysokich i Niskich na terytorium dwóch państw Polski i Słowacji, najwyższy punkt na trasie Kralova Hola 1946m.n.p.m.)

- TATRA na dystanise ok. 260km z przewyższeniem ok. 3500 metrów (Trasa wyścigu prowadzi po trasach wokół Tatr Wysokich na terytorium dwóch państw Polski i Słowacji)

 

     Maraton będzie odbywał się po nieoznakowanej trasie, a nawigować będziecie się dzięki wgraniu do swojego komputera pokładowego udostępnionego przez nas i sprawdzonego śladu GPX. Każdy z Was jedzie dla własnej przyjemności i w tempie jakim chce, będziemy jednak prowadzić pomiar czasu i sprawdzać, czy pokonaliście cały wyznaczony dystans, dzięki personalnym urządzenia GPS, które otrzymacie od nas w biurze zawodów.

 

      Tatra Gravel Race dystans TATRA - jest to wersja dla tych co chcą spojrzeć na Tatry z nowej dzikiej perspektywy ok. 250km z przewyższeniem nieco ponad 3300 metrów na piękną i ciekawą trasę wystartujecie w sobotę o 6:00. Przejedziecie przez Kwaczańską Dolinę i Liptowskie Morie objedziecie z północnej strony, a do Popradu dotrzecie po północnej stronie Tatr Niżnych jadąc malowniczą trasą wzdłuż Vagu, a na końcowym odcinku pojedziecie wspaniałymi szutrami Szlaku Wokół Tatr z niesamowitymi panoramami.
Podczas naszego gravelowego maratonu zabierzemy Was w wyjątkowe miejsca, często z dala od ludzi, na trasie ok. 45% to nawierzchnie szutrowe/terenowe (ale na szerszej opnie gravelowej wszędzie da się przejechać, natomiast większość asfaltów prowadzi po bocznych drogach, jakoś ich jest różna, niektóre nadają się tylko na gravel, ale jest też wiele odcinków z super nawierzchnią, tak więc będzie gdzie odpocząć;-)
Maraton będzie odbywał się w formule samowystarczalności, mimo to na trasie będzie wyznaczony jeden Pit Stop na ok. 146km (Kralova Lehota), gdzie możecie skorzystać z ,,przepaku" oraz naszego wypasionego bufetu. Pit Stop będzie dostępny w dniu startu! Nieopodal niego jest fajny Pensjonat Larion, a więc można tam zaplanować nocleg, jeśli ktoś chce podzielić trasę na dwa dni.
        Pewnie będą tacy co całą trasę pokonają za jednym razem, ale nie musicie się spieszyć, bo będziemy czekać na Was na mecie do niedzieli do godz. 15:00
        Na trasie będą oczywiście nasi niezastąpieni fotografowie, a na mecie pamiątkowe medale Finishera, żółte iso, obfity posiłek i gorące Termy Bania:-)


      Hej Tatry czekają!

 

 

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Zjazdy:
Biuro Zawodów

27.06.2024r.Godz. 19:00-21:00 – Biuro zawodów Tatra Gravel Race (odbiór numerów startowych i nadajników GPS

28.06.2024r.Godz. 4:30-5:00 – Biuro zawodów Tatra Gravel Race (odbiór numerów startowych i nadajników GPS dystans Tatry)

Start Tatra Gravel Race Godz. 5:00 Parking Górny ON Kotelnica Białczańska

29.06.2024r.Godz. 5:30-6:00 – Biuro zawodów Tatra Gravel Race (odbiór numerów startowych i nadajników GPS dystans Taterki)

Start Tatra Gravel Race Godz. 6:15 Parking Górny ON Kotelnica Białczańska

 

Biuro zawodów znajduję się w Białce Tatrzańskiej Karczmie Bania

ul. Środkowa 181 na terenie Resortu Bania, wejście od Parkingu ON Kotelnica Białczańska

 

Rozjazd
Parkingi

Parkingi dostępne dla uczestników:Parkingi Dolny przy Stacji Narciarskiej Kotelnica Białczańska bezpłatne dla uczestników.

Górny Parking zarezerwowany dla Teamów.

 

Prosimy nie parkować na Parkingach Term Bania!

Rozjazd
Program Zawodów
Bufety

Na trasie w dniu startu będzie wyznaczony jeden PIT Stop, gdzie będzie można zostawić ubrania, czy się przebrać. Będzie tutaj również stacjonarny bufet z napojami, owocami, ciastami i przekąskami. Dokładna lokalizacja Pit Stopu będzie podana w komunikacie przedstartowym.

Dodatkowo na mecie będzie zimny bufet oraz gorący posiłek z grilla lub kanapki w zależności od godziny dotarcia do mety.

Prysznice

Każdy uczestnik w pakiecie otrzyma Voucher uprawniający do wstępu 2,5h na Termy Bania, gdzie możecie zrelaksować się po trudach jazdy w gorących basenach.

INFORMACJE O REGIONIE

         Białka Tatrzańska to kurort narciarski jeden z najczęściej wybieranych kierunków narciarskich w Polsce, najlepsza stacja narciarska, zapewniająca najlepsze warunki śniegowe i infrastrukturę dla każdego narciarza.

         Białka Tatrzańska to nie tylko narty, to idealne miejsce na całoroczny wypoczynek, stoki Kotelnicy zamieniają się latem na raj dla rowerzystów, wytyczone trasy do emocjonujących zjazdów po stokach Kotelnicy, trasy Downihillowe, atrakcje dla dzieci, wspaniałe całoroczne termy Bania z olbrzymią strefą letnią, najlepszy hotel w Polsce Hotel Bania, najlepsze widoki na Tatry.

        Dlatego tutaj organizujemy największą imprezę rowerową w Polsce Festiwal Rowerowy-Białka Tatrzańska w dniach 2-4 czerwca, poprostu musicie tam być i kręcić z nami na całego!

 

Informacje o trasach

Informacje o wyścigu

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Opłaty Zmiana dystansu Kategorie wiekowe Numery Sektory Wyniki
Kwota Opłaty Wysokość opłaty rejestracyjnej uprawniająca do udziału w imprezie uzależniona jest od terminu dokonania płatności: do 31.12.2023 DYSTANS TATRY/TATRA: 320 zł; do 31.03.2024 DYSTANS TATRY/TATRA: 370 zł; do 16.06.2024 DYSTANS TATRY/TATRA: 420 zł; od 17.06.2024: DYSTANS TATRY/TATRA: 490 zł; W formularzu rejestrowym opłacając w terminie do 31 maja 2024r. można zamówić pamiątkowy t-shirt, którego koszt wynosi 50 zł.
Informacje ogólne
Skąd wiedzieć w jakiej kategorii startuję Podczas zawodów obowiązuje klasyfikacja OPEN z podziałem na Kobiety i Mężczyzn dla każdego z dystansów Będzie prowadzona klasyfikacja drużynowa, a drużyna, której członkowie przejadą największą liczbę kilometrów liczoną z obu dystansów dla zawodników, którzy dojadą do soboty 29.06.2024r. do godz. 19:00 wyłonimy zwycięską drużynę Zdobywców Tatr, przy równej liczbie kilometrów zwycięży ta drużyna, której zawodnik będzie najszybszy na dłuższym dystansie!
Czy muszę mieć numer?
Czy są przewidziane sektory?
Kiedy pojawią się wyniki?
Świadczenia w ramach pakietu W ramach opłaty rejestracyjnej zawodnik otrzymuje: a. numer startowy na kierownicę, b. zwrotny nadajnik GPS, c. transmisję Live z trasy przejazdu podczas zawodów, d. pamiątkowy workoplecak, w który należy zapakować ewentualny ,,przepak”, e. upominek skarpetki lub bidon, f. możliwość pozostawienia depozytu na starcie, który będzie do odbioru po powrocie oraz możliwość przekazania w workoplecaku rzeczy na ,,przepak” na Pito Stop, g. 1 Pit Stop na trasie z dostępem do bufetu, narzędzi serwisowych, możliwością skorzystania z ,,przepaku”. Pitstop będzie wyznaczony w okolicy połowy trasy i będzie dostępny w dniu startu danego dystansu! Jego lokalizacja będzie podana w komunikacie przedstartowym. h. posiłek regeneracyjny na mecie: zimny bufet z wodą, owocami i ciastami w miasteczku zawodów z napojem chmielowym, i. kanapki lub gorący posiłek serwowany w miasteczku zawodów w zależności od godziny dotarcia do mety, j. elektroniczny pomiar czasu na podstawie nadajnika GPS, k. profesjonalne zdjęcia w najwyższej jakości dostępne po wyścigu do pobrania bezpłatnie w najwyższej jakości, do niekomercyjnego użytku, l. obsługę sędziowską, m. nagrody i trofea sportowe dla zwycięzców, n. możliwość umycia rowerów na stanowiskach karcherów, o. korzystanie z infrastruktury miasteczka Festiwalu Rowerowego, zaplecza sanitarnego, p. możliwość skorzystania z pomocy medycznej zlokalizowanej w strefie Startu/Mety, q. bezpłatny wstęp do kompleksu basenowego Term Bania na podstawie voucheru, r. Pamiątkowy medal Finishera TATRA GRAVEL RACE dla wszystkich, którzy ukończą wyzwanie w limicie czasu.
Przepisanie pakietu Organizator daje możliwość do dnia 30 kwietnia 2024 włącznie, przeniesienia pakietu bez dodatkowej opłaty na innego uczestnika. Po tym terminie będzie to możliwe tylko za dodatkową opłatą w wysokości 100 PLN, jednak nie później niż do 16 czerwca 2024. Następuje to przez zgłoszenie przesłane na adres mailowy faktury@tatracyclingevents.com.
Jak zamontować numer?
W którym sektorze mam stanąć?
Wyniki archiwalne Wyniki znajdziesz w sekcji: Dla Zawodnika: Tatra Gravel Race: Wyniki
Kategorie Dystans TATRY Podczas zawodów obowiązuje klasyfikacja OPEN z podziałem na Kobiety i Mężczyzn dla każdego z dystansów Będzie prowadzona klasyfikacja drużynowa, a drużyna, której członkowie przejadą największą liczbę kilometrów liczoną z obu dystansów dla zawodników, którzy dojadą do soboty 29.06.2024r. do godz. 19:00 wyłonimy zwycięską drużynę Zdobywców Tatr, przy równej liczbie kilometrów zwycięży ta drużyna, której zawodnik będzie najszybszy na dłuższym dystansie!
Gdzie mogę kupić zdjęcia z wyścigu? Wszystkie zdjęcia z naszych imprez są dla Was bez dodatkowych opłat! Na naszych wyścigach pracują najlepsi specjaliści od fotografii sportowej. Wszystkie zdjęcia są na bieżąco udostępniane na naszym profilu fb. Dodatkowo po obróbce będą zamieszczone na naszej stronie w strefie: Dla Zawodnika: Tatra Gravel Race: Galeria, skąd możecie je samodzielnie pobrać w oryginalnej jakości.
Jak sprawdzić czy chip działa?
Gdzie sprawdzić z jakiego sektoru staruję?
Kategorie Dystans TATRA Podczas zawodów obowiązuje klasyfikacja OPEN z podziałem na Kobiety i Mężczyzn dla każdego z dystansów Będzie prowadzona klasyfikacja drużynowa, a drużyna, której członkowie przejadą największą liczbę kilometrów liczoną z obu dystansów dla zawodników, którzy dojadą do soboty 29.06.2024r. do godz. 19:00 wyłonimy zwycięską drużynę Zdobywców Tatr, przy równej liczbie kilometrów zwycięży ta drużyna, której zawodnik będzie najszybszy na dłuższym dystansie!
Faktury Aby otrzymać fakturę musisz w tytule przelewu wpisać pełne dane i numer NIP podmiotu, na który ma być wystawiona FV. Jeśli nie podasz danych w tytule przelewu nie będzie możliwości wystawienia FV w późniejszym terminie. Faktury wystawiane będą w ciągu 7 dni od dokonania przelewu i przesyłane na podany adres mailowy. Potrzebę wystawienia faktury potwierdza się w formularzu zgłoszeniowym. Prosimy o prawidłowe wprowadzanie danych, po wystawieniu faktury nie będzie możliwości skorygowania Odbiorcy. W przypadku błędu i potrzeby skorygowania faktury należy wysłać wiadomość mailową na adres faktury@tatracyclingevents.com.
Czy zwracam numer?
Zwrot opłaty W przypadku rezygnacji z udziału w terminie do 30.04.2024 organizator zwraca 50% dokonanej opłaty, po 30.04.2023 jak i w przypadku braku udziału w imprezie organizator nie dokonuje zwrotu opłaty rejestracyjnej. W przypadku odwołania lub zmiany terminu imprezy przez organizatora uczestnik otrzyma 100% zwrotu dokonanej opłaty.

Aktualności

Nowa multirowerowa impreza Amonit BIKE po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej
Amonit Bike- to multirowerowe wydarzenie, które odbędzie się w Częstochowie 8 czerwca 2024.   Zapisy i więcej informacji dostępne na naszej stronie wydarzenia: https://tatracyclingevents.com/amonit-bike   Areną Amonit Bike będą malownicze trasy Jury...
Data 12-01-2024 Zobacz więcej
Zapisz się na rozpoczęcie sezonu 2024 w Osieku!
       Już od 22 listopada 2023 startujemy z zapisami do naszych dwóch wspaniałych imprez w jednym wyjątkowym miejscu MOLO Resort Osiek, którymi otworzymy sezon 2024 w dniu 20 kwietnia w krainie Marta Lach- cycling, będzie już po Paris-Roubaix Femmes avec Zwift, to kto wie...
Data 21-11-2023 Zobacz więcej
Zapisz się na X edycję Tatra Road Race już od 11.11.2023
     Już 11 listopada 2023 od godz. 20:00 możesz zapisać się na jubileuszową edycję najcięższego i najlepszego wyścigu amatorskiego w tej części Europy! Zapewniamy wspaniałe trasy, niezapomniane emocje i atmosferę.   Zapisać możesz się poprzez naszą...
Data 11-11-2023 Zobacz więcej
Kalendarz imprez Sezon 2024!
       Jesień to czas kiedy planujecie urlopy, a zima jest okresem przygotowawczym, aby w sezonie mieć formę, dlatego prosimy zapoznajcie się z naszym kalendarzem na kolejny sezon 2024!         Jak zawsze każdy niezależnie od...
Data 10-11-2023 Zobacz więcej
Dziękujemy za sezon 2023!
        Sezon 2023 dobiegł końca, był dla nas bardzo długi bo rozpoczęliśmy w kwietniu w Osieku a zakończyliśmy 14 października w Starachowicach! Dzięki przychylności natury każdy dzień startowy z nami zapewniał Wam słoneczną pogodę, nawet deszczowej i chłodnej...
Data 31-10-2023 Zobacz więcej
Trenuj w Bike Stop
Zapraszamy na treningi na profesjonalnym trenażerze w Bike Stop - Kolejowa 166, Nowy Targ   Chcesz spróbować? Chcesz przetestować?* Chcesz...
Data 24-10-2023 Zobacz więcej
Program Festiwalu Rowerowego Białka Tatrzańska 2023
Zapraszamy na 3 zakręcone dni do Białki Tatrzańskiej do ON Kotelnica Białczańska i Resortu Bania.
Data 25-05-2023 Zobacz więcej
Zarezerwuj nocleg z dodatkowym rabatem w Hotel Bania **** Thermal & Ski
Jednym ze Współorganizatorów i Partnerów Głównych jest Hotel Bania **** Thermal & Ski   Jeśli szukacie komfortowego noclegu w czasie #FestiwalRowerowyBiałkaTatrzańska i w dodatku obok naszego miasteczka zawodów to nasz Partner Główny i Współorganizator Hotel Bania **** Thermal...
Data 24-05-2023 Zobacz więcej
Prezentacja Festiwalu Rowerowego Białka Tatrzańska i trasy Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim XCO, XCC, Sztafet w Białce Tatrzańskiej
       Już w najbliższy poniedziałek 8 maja o godz. 14:00 zapraszamy Was do Białki Tatrzańskiej do Hotel Bania **** Thermal & Ski, gdzie na sali konferencyjnej Litwinka odbędzie się prezentacja naszego Festiwalu Rowerowego i trasy Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim XCO, XCC i...
Data 05-05-2023 Zobacz więcej
226ERS - FEED YOUR DREAMS - Partnerem ENERGETYCZNYM imprez Tatra Cycling Events
  226 ERS - FEED YOUR DREAMS   Partnerem Energetycznym Tatra Cycling Events w tym sezonie jest 226 ERS Polska   226ers to wysokiej jakości żywność przeznaczenia sportowego tworzona przez najbardziej wymagających czynnych zawodników. Ludzi o...
Data 01-03-2023 Zobacz więcej
Tatra Gravel Race, czyli tam gdzie jeszcze Was nie było!
Pewnie wielu z Was już nie raz objechało nasze najpiękniejsze i najwyższe góry Tatry dookoła, ale raczej nie wielu zrobiło to wykorzystując malownicze szutry, które pozwolą Wam dotrzeć do miejsc dzikich i jeszcze mało znanych. Możecie być pewni, że trasy które opracowywał najlepszy krajoznawca regionu...
Data 11-02-2023 Zobacz więcej

Partner Energetyczny