Tatra Gravel Race

02 - 4 czerwca 2023

DO WYŚCIGU ZOSTAŁO:
dni
h
min
sec

INFORMACJE O WYŚCIGU

     Tatra Gravel Race odbywa się w ramach Festiwalu Rowerowego w Białce Tatrzańskiej. Podczas 3 dni największej imprezy multirowerowej w Polsce odbędą się:
- Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim XC (sztafety, shortrack, cross country)
- Tatra Gravel Race
- Marathon Tatry Race
- Dual Cross
- Festyn Rodzinny i zawody dla dzieci
- Expo.
       Nasze miasteczko zlokalizowane będzie w najlepszym z możliwych miejsc na tego typu imprezę w Białce Tatrzańskiej w Resorcie Bania i stacji narciarskiej Kotelnica Białczańska, co zapewni Wam pełen komfort i dużo terenu:-) Możecie przyjechać całymi rodzinami, a Wasze połówki i dzieci nie będą się nudzić, podczas naszego Festiwalu będzie dużo się działo, testy, atrakcje i wyścigi dla dzieci, piękne widoki i możliwość podziwiania Mistrzowskiej rywalizacji na stokach Kotelnicy zawodników MTB!


      Tatra Gravel Race jest dedykowany dla miłośników jazdy po szutrach. Maraton będzie odbywał się po nieoznakowanej trasie, a nawigować będziecie się dzięki wgraniu do swojego komputera pokładowego udostępnionego przez nas i sprawdzonego śladu GPX. Każdy z Was jedzie dla własnej przyjemności i w tempie jakim chce, będziemy jednak prowadzić pomiar czasu i sprawdzać, czy pokonaliście cały wyznaczony dystans, dzięki personalnym urządzenia GPS, które otrzymacie od nas w biurze zawodów.


      Do wyboru będą dwa dystanse:
Tatra Gravel Race i Tatra Gravel Race Lite


      Tatra Gravel Race - startujecie w piątek skoro świt na ok. 400km trasę z przewyższeniem 6200-7000 metrów, która zwiedzicie nie tylko okolice Tatr Wysokich, ale też Tatry Niżne!
Jeśli tylko pogoda pozwoli to zaliczycie szczyt w Niżnych Tatrach Kralova Hola (1946m.n.p.m.). Odpowiednio przed startem otrzymacie sprawdzony i dokładny plik GPX i na tydzień przed imprezą podejmiemy decyzję czy atakujemy szczyt! Widok z góry PETARDA!


      Tatra Gravel Race Lite - jest dla tych co nie mogą brać urlopu i chcą pojechać dookoła Tatr Wysokich w wersji szutrowej. Na krótszą ok. 260km z przewyższeniem nieco ponad 3500 metrów, ale nie mniej ciekawą trasę wystartujecie w sobotę o 6:00. Trasa pokrywa się częściowo z dłuższą, ale min. przejedziecie przez Kwaczańską Dolinę i Liptowskie Morie objedziecie z północnej strony, a do Popradu dotrzecie po północnej stronie Tatr Niżnych, a na końcowym odcinku nie zwiedzicie całego Spiszu.


      Podczas naszych gravelowych maratonów zabierzemy Was w wyjątkowe miejsca, często z dala od ludzi, na trasie ok. 40% (Tatra) i ok. 50% (Lite) to nawierzchnie szutrowe, natomiast większość asfaltów prowadzi po bocznych drogach, jakoś ich jest różna, niektóre nadają się tylko na gravel, ale jest też wiele odcinków z super nawierzchnią, tak więc będzie gdzie odpocząć;-)


       Maratony będą odbywały się w formule samowystarczalności, mimo to na trasie będzie wyznaczony jeden Pit Stop, gdzie możecie skorzystać z ,,przepaku" oraz naszego wypasionego bufetu. Pit Stop będzie dostępny w dniu startu danego dystansu!
Pewnie będą tacy co całą trasę pokonają za jednym razem, ale nie musicie się spieszyć, bo będziemy czekać na Was na mecie do niedzieli do godz. 16:00


      Na trasie będą oczywiście nasi niezastąpieni fotografowie, a na mecie pamiątkowe medale Finishera, żółte iso, obfity posiłek i gorące Termy Bania:-)


      Hej Tatry czekają!

 

 

INFORMACJE O REGIONIE

      Białka Tatrzańska to kurort narciarski jeden z najczęściej wybieranych kierunków narciarskich w Polsce, najlepsza stacja narciarska, zapewniająca najlepsze warunki śniegowe i infrastrukturę dla każdego narciarza.

         Białka Tatrzańska to nie tylko narty, to idealne miejsce na całoroczny wypoczynek, stoki Kotelnicy zamieniają się latem na raj dla rowerzystów, wytyczone trasy do emocjonujących zjazdów po stokach Kotelnicy, trasy Downihillowe, atrakcje dla dzieci, wspaniałe całoroczne termy Bania z olbrzymią strefą letnią, najlepszy hotel w Polsce Hotel Bania, najlepsze widoki na Tatry.

        Dlatego tutaj organizujemy największą imprezę rowerową w Polsce Festiwal Rowerowy-Białka Tatrzańska w dniach 2-4 czerwca, poprostu musicie tam być i kręcić z nami na całego!

 

KOMUNIKAT PRZEDSTARTOWY - w przygotowaniu
REGULAMIN WYŚCIG DZIECI - w przygotowaniu

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Zjazdy:
Biuro Zawodów:

Biuro zawodów znajduję się na terenie

Resortu Bania w Hotelu Bania ul. Środkowa 181

01.06.2023r.

Godz. 17:00-21:00 – Biuro zawodów (odbiór numerów startowych, nadajników GPS)

02.06.2023r.

Godz. 4:00-5:00 – Biuro zawodów (odbiór numerów startowych, nadajników GPS)

Godz. 16:00-20:00 – Biuro zawodów dla Tatra Gravel Race Lite

03.06.2023r.

Godz. 5:00-6:00 – Biuro zawodów Tatra Gravel Race Lite (odbiór numerów startowych, nadajników GPS)

 

Rozjazd
Parkingi:

Parkingi dostępne dla uczestników:Parkingi przy Stacji Narciarskiej Kotelnica Białczańska bezpłatne dla uczestników.

Informacje o trasach

Informacje o wyścigu

Aktualności

Tatra Gravel Race, czyli tam gdzie jeszcze Was nie było!
Pewnie wielu z Was już nie raz objechało nasze najpiękniejsze i najwyższe góry Tatry dookoła, ale raczej nie wielu zrobiło to wykorzystując malownicze szutry, które pozwolą Wam dotrzeć do miejsc dzikich i jeszcze mało znanych. Możecie być pewni, że trasy które opracowywał najlepszy krajoznawca regionu...
Data 11-02-2023 Zobacz więcej