Tatra Gravel Race

03 - 4 czerwca 2023

DO WYŚCIGU ZOSTAŁO:
dni
h
min
sec

INFORMACJE O WYŚCIGU

     Tatra Gravel Race odbywa się w ramach Festiwalu Rowerowego w Białce Tatrzańskiej. Podczas 3 dni największej imprezy multirowerowej w Polsce odbędą się:
- Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim XC (sztafety, shortrack, cross country)

- Wyścigi MTB dla Amatorów
- Tatra Gravel Race
- Marathon Tatry Race - Dookoła Tatr
- Marathon Tatry Race dystans FUN

- Koncert Zespołu Beltaine
- Festyn Rodzinny

- Zawody dla dzieci
- Expo.
       Nasze miasteczko zlokalizowane będzie w najlepszym z możliwych miejsc na tego typu imprezę w Białce Tatrzańskiej w Resorcie Bania i stacji narciarskiej Kotelnica Białczańska, co zapewni Wam pełen komfort i dużo terenu:-) Możecie przyjechać całymi rodzinami, a Wasze połówki i dzieci nie będą się nudzić, podczas naszego Festiwalu będzie dużo się działo, testy, atrakcje i wyścigi dla dzieci, piękne widoki i możliwość podziwiania Mistrzowskiej rywalizacji na stokach Kotelnicy zawodników MTB!


      Tatra Gravel Race jest dedykowany dla miłośników jazdy po szutrach. Maraton będzie odbywał się po nieoznakowanej trasie, a nawigować będziecie się dzięki wgraniu do swojego komputera pokładowego udostępnionego przez nas i sprawdzonego śladu GPX. Każdy z Was jedzie dla własnej przyjemności i w tempie jakim chce, będziemy jednak prowadzić pomiar czasu i sprawdzać, czy pokonaliście cały wyznaczony dystans, dzięki personalnym urządzenia GPS, które otrzymacie od nas w biurze zawodów.

 

      Tatra Gravel Race - jest to wersja dla tych co chcą spojrzeć na Tatry z nowej dzikiej perspektywy ok. 268km z przewyższeniem nieco ponad 3300 metrów na piękną i ciekawą trasę wystartujecie w sobotę o 6:00. Przejedziecie przez Kwaczańską Dolinę i Liptowskie Morie objedziecie z północnej strony, a do Popradu dotrzecie po północnej stronie Tatr Niżnych jadąc malowniczą trasą wzdłuż Vagu, a na końcowym odcinku pojedziecie wspaniałymi szutrami Szlaku Wokół Tatr z niesamowitymi panoramami.
Podczas naszego gravelowego maratonu zabierzemy Was w wyjątkowe miejsca, często z dala od ludzi, na trasie ok. 45% to nawierzchnie szutrowe/terenowe (ale na szerszej opnie gravelowej wszędzie da się przejechać, natomiast większość asfaltów prowadzi po bocznych drogach, jakoś ich jest różna, niektóre nadają się tylko na gravel, ale jest też wiele odcinków z super nawierzchnią, tak więc będzie gdzie odpocząć;-)
Maraton będzie odbywał się w formule samowystarczalności, mimo to na trasie będzie wyznaczony jeden Pit Stop na ok. 146km (Kralova Lehota), gdzie możecie skorzystać z ,,przepaku" oraz naszego wypasionego bufetu. Pit Stop będzie dostępny w dniu startu! Nieopodal niego jest fajny Pensjonat Larion, a więc można tam zaplanować nocleg, jeśli ktoś chce podzielić trasę na dwa dni.
        Pewnie będą tacy co całą trasę pokonają za jednym razem, ale nie musicie się spieszyć, bo będziemy czekać na Was na mecie do niedzieli do godz. 17:00
        Na trasie będą oczywiście nasi niezastąpieni fotografowie, a na mecie pamiątkowe medale Finishera, żółte iso, obfity posiłek i gorące Termy Bania:-)


      Hej Tatry czekają!

 

 

INFORMACJE O REGIONIE

      Białka Tatrzańska to kurort narciarski jeden z najczęściej wybieranych kierunków narciarskich w Polsce, najlepsza stacja narciarska, zapewniająca najlepsze warunki śniegowe i infrastrukturę dla każdego narciarza.

         Białka Tatrzańska to nie tylko narty, to idealne miejsce na całoroczny wypoczynek, stoki Kotelnicy zamieniają się latem na raj dla rowerzystów, wytyczone trasy do emocjonujących zjazdów po stokach Kotelnicy, trasy Downihillowe, atrakcje dla dzieci, wspaniałe całoroczne termy Bania z olbrzymią strefą letnią, najlepszy hotel w Polsce Hotel Bania, najlepsze widoki na Tatry.

        Dlatego tutaj organizujemy największą imprezę rowerową w Polsce Festiwal Rowerowy-Białka Tatrzańska w dniach 2-4 czerwca, poprostu musicie tam być i kręcić z nami na całego!

 

KOMUNIKAT PRZEDSTARTOWY - w przygotowaniu

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Zjazdy:
Biuro Zawodów:

02.06.2023r.Godz. 19:00-21:00 – Biuro zawodów Tatra Gravel Race (odbiór numerów startowych i nadajników GPS

03.06.2023r.Godz. 5:30-6:00 – Biuro zawodów Tatra Gravel Race (odbiór numerów startowych i nadajników GPS

Startu Tatra Gravel Race Godz. 6:00-6:30 Parking Górny ON Kotelnica Białczańska

 

Biuro zawodów znajduję się w Karczmie Kotelnica

 ul. Środkowa 181 przy dolnej stacji kolei 3 osobowej

 

Rozjazd
Parkingi:

Parkingi dostępne dla uczestników:Parkingi Dolny przy Stacji Narciarskiej Kotelnica Białczańska bezpłatne dla uczestników.

Górny Parking zarezerwowany dla Temów.

 

Prosimy nie parkować na Parkingach Term Bania!

Informacje o trasach

Informacje o wyścigu

Aktualności

Program Festiwalu Rowerowego Białka Tatrzańska 2023
Zapraszamy na 3 zakręcone dni do Białki Tatrzańskiej do ON Kotelnica Białczańska i Resortu Bania.
Data 25-05-2023 Zobacz więcej
Zarezerwuj nocleg z dodatkowym rabatem w Hotel Bania **** Thermal & Ski
Jednym ze Współorganizatorów i Partnerów Głównych jest Hotel Bania **** Thermal & Ski   Jeśli szukacie komfortowego noclegu w czasie #FestiwalRowerowyBiałkaTatrzańska i w dodatku obok naszego miasteczka zawodów to nasz Partner Główny i Współorganizator Hotel Bania **** Thermal...
Data 24-05-2023 Zobacz więcej
Prezentacja Festiwalu Rowerowego Białka Tatrzańska i trasy Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim XCO, XCC, Sztafet w Białce Tatrzańskiej
       Już w najbliższy poniedziałek 8 maja o godz. 14:00 zapraszamy Was do Białki Tatrzańskiej do Hotel Bania **** Thermal & Ski, gdzie na sali konferencyjnej Litwinka odbędzie się prezentacja naszego Festiwalu Rowerowego i trasy Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim XCO, XCC i...
Data 05-05-2023 Zobacz więcej
226ERS - FEED YOUR DREAMS - Partnerem ENERGETYCZNYM imprez Tatra Cycling Events
  226 ERS - FEED YOUR DREAMS   Partnerem Energetycznym Tatra Cycling Events w tym sezonie jest 226 ERS Polska   226ers to wysokiej jakości żywność przeznaczenia sportowego tworzona przez najbardziej wymagających czynnych zawodników. Ludzi o...
Data 01-03-2023 Zobacz więcej
Tatra Gravel Race, czyli tam gdzie jeszcze Was nie było!
Pewnie wielu z Was już nie raz objechało nasze najpiękniejsze i najwyższe góry Tatry dookoła, ale raczej nie wielu zrobiło to wykorzystując malownicze szutry, które pozwolą Wam dotrzeć do miejsc dzikich i jeszcze mało znanych. Możecie być pewni, że trasy które opracowywał najlepszy krajoznawca regionu...
Data 11-02-2023 Zobacz więcej

Partner Energetyczny