Tatra Gravel Race, czyli tam gdzie jeszcze Was nie było!

Pewnie wielu z Was już nie raz objechało nasze najpiękniejsze i najwyższe góry Tatry dookoła, ale raczej nie wielu zrobiło to wykorzystując malownicze szutry, które pozwolą Wam dotrzeć do miejsc dzikich i jeszcze mało znanych. Możecie być pewni, że trasy które opracowywał najlepszy krajoznawca regionu Tatr Wojtek Goj, autor wielu przewodników i map turystycznych, przy moim skromnym wkładzie, co bym jeszcze chciał Wam pokazać, są po prostu sztos!

Najpierw miała być tylko wersja długa wiodąca nie tylko dookoła Tatr Wysokich, ale przebiegająca też przez tereny Tatr Niżnych, które są wyjątkowe, bo pozwalają na wjechanie do ich środka!

Jednak wiemy, że nie każdy z Was ma czas, aby stawić się skoro świt już w piątek na starcie, dlatego opracowaliśmy też Tatra Gravel Race w wersji Lite, nie mniej pięknej, która nie jest typową pętlą pomniejszoną, bo wiele odcinków nie pokrywa się z pętlą długą i pokazuje równie ciekawe miejsca, ale podczas tej eskapady jedziecie dookoła Tatr Wysokich, ale startujecie skoro świt w sobotę.

Tak więc nie ma wymówki, że nie ma czasu!

 

Będzie przygoda, że HEJ!

 

Zapisy ruszają już od soboty 11.02.2023 od godz. 20:00

 

Link do zapisów:

https://my.raceresult.com/233587/

 

Tatra Gravel Race odbywa się w ramach Festiwalu Rowerowego w Białce Tatrzańskiej.

Podczas 3 dni największej imprezy multirowerowej w Polsce odbędą się:
- Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim XC (sztafety, shortrack, cross country)
- Tatra Gravel Race (2 dystanse)
- Marathon Tatry Race (3 dystanse)
- Dual Cross
- Festyn Rodzinny i zawody dla dzieci
- Expo.
Nasze miasteczko zlokalizowane będzie w najlepszym z możliwych miejsc na tego typu imprezę w Białce Tatrzańskiej w Resorcie Bania i stacji narciarskiej Kotelnica Białczańska, co zapewni Wam pełen komfort i dużo terenu:-)


Tatra Gravel Race jest dedykowany dla miłośników jazdy po szutrach.
Do wyboru będą dwa dystanse:
Tatra Gravel Race i Tatra Gravel Race Lite
Tatra Gravel Race - startujecie w piątek skoro świt na ok. 400km trasę z przewyższeniem 6200-7000 metrów, która zwiedzicie nie tylko okolice Tatr Wysokich, ale też Tatry Niżne!
Jeśli tylko pogoda pozwoli to zaliczycie szczyt w Niżnych Tatrach Kralova Hola (1946m.n.p.m.). Odpowiednio przed startem otrzymacie sprawdzony i dokładny plik GPX i na tydzień przed imprezą podejmiemy decyzję czy atakujemy szczyt! Widok z góry PETARDA!
Tatra Gravel Race Lite - jest dla tych co nie mogą brać urlopu i chcą pojechać dookoła Tatr Wysokich w wersji szutrowej. Na krótszą ok. 260km z przewyższeniem nieco ponad 3500 metrów, ale nie mniej ciekawą trasę wystartujecie w sobotę o 6:00. Trasa pokrywa się częściowo z dłuższą, ale min. przejedziecie przez Kwaczańską Dolinę i Liptowskie Morie objedziecie z północnej strony, a do Popradu dotrzecie po północnej stronie Tatr Niżnych, a na końcowym odcinku nie zwiedzicie całego Spiszu.


Podczas naszych gravelowych maratonów zabierzemy Was w wyjątkowe miejsca, często z dala od ludzi, na trasie ok. 40% (Tatra) i ok. 50% (Lite) to nawierzchnie szutrowe, natomiast większość asfaltów prowadzi po bocznych drogach, jakoś ich jest różna, niektóre nadają się tylko na gravel, ale jest też wiele odcinków z super nawierzchnią, tak więc będzie gdzie odpocząć;-)
Maratony będą odbywały się w formule samowystarczalności, mimo to na trasie będzie wyznaczony jeden Pit Stop, gdzie możecie skorzystać z ,,przepaku" oraz naszego wypasionego bufetu. Pit Stop będzie dostępny w dniu startu danego dystansu!


Pewnie będą tacy co całą trasę pokonają za jednym razem, ale nie musicie się spieszyć, bo będziemy czekać na Was na mecie do niedzieli do godz. 16:00
Na trasie będą oczywiście nasi niezastąpieni fotografowie, a na mecie pamiątkowe medale Finishera, żółte iso, obfity posiłek i gorące Termy Bania:-)


Tatry czekają!