Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego Masters i Cyklosport

15 czerwca 2024

DO WYŚCIGU ZOSTAŁO:
dni
h
min
sec

INFORMACJE O WYŚCIGU

     Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego Masters i Cykloposrt to najważniejszy wyścig w sezonie dla każdego amatora kolarstwa, który chce się zmierzyć w walce o tytuł Mistrza Polski z najlepszymi zawodnikami w Polsce! O tytuły Mistrzów będą rywalizować zawodnicy, którzy posiadają licencje Pzkol Masters. Będą oni walczyć o tytuły w swoich kategoriach wiekowych. Natomiast dla zawodników, którzy nie posiadają licencji Pzkol odbędzie się również oddzielny wyścig dla amatorów na dystansie 58km.

      Dzięki naszej współpracy z największym i najbardziej kompletnym sklepem rowerowym FabrykaRowerow.com tworzymy jedną z największych i najlepszych imprez kolarskich w Polsce! Jesteśmy tego pewni bo Częstochowa to jedyne w swoim rodzaju miejsce, które każdy Polak zna, a okoliczne trasy są malownicze i mocno interwałowe, co zapewni wspaniałe ściganie. Razem z naszymi Partnerami i FabrykaRowerow.com stworzymy dla Was wyjątkową oprawę godną Mistrzostw Polski.

      Dzięki naszym Partnerom po dekoracji odbędzie się konkurs z cennymi nagrodami, które będzie miał szansę zdobyć każdy uczestnik sobotnich wyścigów, wystarczy tylko przekazać kupon konkursowy do urny i po wylosowaniu kuponu odpowiedzieć na pytanie związane z kolarstwem, marką Trek lub miastem Częstochowa!

      Cała baza zawodów i biuro będzie zlokalizowane w siedzibie FabrykaRowerow.com w Częstochowie przy ul. Drogowców 12, gdzie wszystko co kolarska dusza potrzebuje będzie na miejscu, dzięki temu zapewnimy Wam komfort jaki rzadko spotykany jest na amatorskich imprezach. Po zakończeniu wyścigów warto zostać w Pubie Sportowym w FabrykaRowerow.com, aby delektować się klimatem tego wyjątkowego miejsca i zjeść pyszny gorący posiłek regeneracyjny z Makaronem Czanieckim.

       Trasa wyścigów odbędzie się na ok. 22 kilometrowej rundzie w okolicy Częstochowy, do której po starcie przy FabryceRowerow.com będzie prowadził 8 kilometrowy dojazd, a po zjeździe z rundy do mety zlokalizowanej na prostej finiszowej w Częstochowie na ul. Mirowskiej będziecie mieli do pokonania jeszcze ok. 6,5 km. Meta usytuowana jest na lekkim wzniesieniu, do której wiedzie ponad 2km prosty odcinek, dzięki temu będzie bezpieczny i pasjonujący finisz. W zależności od kategorii wiekowej będziecie mieli do pokonania 1,2,3,4 lub 5 rund. Uczestnicy wyścigu Amatorów będą rywalizować na dystansie 2 rund czyli łącznie ok. 58 km z przewyższeniem ok. 680 metrów. Z Mety do naszego miasteczka zawodów jest niespełna 2km, a więc będzie można rozjechać nogę.

      Profil rundy jest mocno interwałowy z licznymi podjazdami i pięknymi widokami na wzgórza Jury Częstochowskiej z przewyższeniem ok. 290 metrów i krętymi drogami, wszystko to sprawi, że rywalizacja będzie interesująca i cały czas będzie dużo się działo na trasie.

      Wyścigi będą odbywały się w 3 sesjach startowych, a po zakończeniu ostatniego wyścigu odbędzie się jedna wspólna dekoracja i konkurs z nagrodami.

 

      Zapraszamy Tatra Cycling Events, FabrykaRowerow.com i Miasto Częstochowa.

 

FACEBOOK

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Biuro zawodów

Biuro zawodów znajduję się w siedzibie FabrykaRowerow.com w Częstochowie ul. Drogowców 12

Biuro będzie czynne:

Piątek 14.06.2024 w godz. 18:00-20:30

godz. 21:00 Odprawa techniczna do sobotnich wysćigów (sala VIP Pub Sportowy FabrykaRowerow.com

Sobota 15.06.2024 w godz. 7:30-11:45

Dojazd
DOJAZD
Parkingi

Parking wyznaczony:

Wokół budynku Bron.pl ul. Drogowców 33/35 Częstochowa (prosimy o parkowanie w wyznaczonej strefie, ilość miejsc ograniczona)

 

Pozostałych uczestników Prosimy o parkowanie samochodów na Parkingu przy Centrum Handlowym na przeciw FabrykaRowerow.com, Częstochowa ul. Drogowców 39

 

UWAGA:

Prosimy o nie parkowanie samochodów przy Hotelu Scout!

Program zawodów
Bufety

Na trasie będą wyznaczone dwie strefy bufetowe/box techniczny, w której będzie możliwość podawania napojów i pożywienia dla zawodników oraz dokonać wymiany koła, w strefie będą mogły przebywać tylko osoby, które odbiorą autoryzację i identyfikator w biurze zawodów!

Bidony i pomoc techniczną w strefie uczestnicy zapewniają we własnym zakresie.

Na trasie wyścigu z główną grupą pierwszego wyścigu będzie poruszał się neutralny samochód techniczny, a za ostatnim zawodnikiem będzie jechał koniec wyścigu, który również może udzielić pomocy technicznej. Innych samochodów niż obsługi wyścigu nie dopuszcza się do jazdy po trasie po wystartowaniu wyścigów.

Prosimy o dojazd do strefy boxu technicznego wcześniej przed startem wyścigu, osoby, które będą chciały dojechać do strefy technicznej autem prosimy o zgłoszenie się w biurze zawodów po akredytację i identyfikator umożliwiający przejazd do boxu technicznego. Samochody prosimy ustawić całkowicie poza jezdnią po której przebiega wyścig. Ilość akredytacji do wjazdu na trasę ograniczona ilościowo i nie uprawnia ona do poruszania się po trasie wyścigu tylko do dojazdu w okolice jednego z boxów.

 

Na mecie w miasteczku zawodów będzie czekał zimny bufet z napojami, ciastami i owocami.

Natomiast w pubie Fabrykarowerow.com zjecie też gorący pyszny posiłek z Makaronem Czanieckim.

Prysznice

Toalety dostępne w budynku Fabrykarowerow.com

INFORMACJE O REGIONIE

        Częstochowa to duży ośrodek przemysłowy położony na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej. Miasto słynie z najbardziej znanego miejsca w naszym kraju klasztoru i bazyliki na Jasnej Górze.

Legenda mówi, że słowo „częstochowa” to określenie osady założonej przez człowieka o imieniu Częstoch. Według danych historycznych średniowieczna osada, która stała się tzw. Starą Częstochową uzyskała prawa miejskie pod koniec XIV wieku. Leżała wówczas na szlaku handlowym i szybko się rozwijała. W 1382 roku w sąsiedniej wsi Częstochówka na wzniesieniu Jasna Góra ufundowano klasztor. W czasie potopu szwedzkiego w XVII wieku jasnogórscy paulini złożyli hołd poddaństwa królowi Szwecji. Mimo to w listopadzie 1655 roku wojska szwedzkie zaczęły oblężenie klasztoru, które sprowadzał się do wymiany ognia artyleryjskiego. Przeor Augustyn Kordecki nie poddał Jasnej góry i 27 grudnia wojska szwedzkie wycofały się spod ufortyfikowanego klasztoru.

       Najważniejszym obiektem w Częstochowie jest klasztor paulinów na Jasnej Górze. Zbudowano go w XIV wieku na wapiennym wzgórzu (stąd nazwa wzgórza). Sławę Jasnej Górze przyniósł przywieziony z Rusi obraz Matki Boskiej. Dzięki niemu sanktuarium stało się miejscem kultu maryjnego. Głównym wydarzeniem w dziejach klasztoru jest skuteczna obrona przed Szwedami w 1655 roku, w czasie potopu szwedzkiego. Częstochowska Jasna góra jest największym w Polsce i jednym z największych na świecie centrów pielgrzymkowych.

       Do najbardziej interesujących zabytków w mieście należy kościół św. Jakuba, który zbudowano w 1872 roku jako cerkiew, która był do roku 1918, gdy obiekt przeszedł w ręce katolików. W PRL zmieniono w budynku kopulaste dachy, ale bryła nadal przypomina czym pierwotnie był.

       Kościół św. Zygmunta to jedna z najstarszych świątyń w Częstochowie, wzniesiona na początku XV wieku.

       I na koniec monumentalna bazylika archikatedralna Świętej Rodziny - neogotycka katedra zbudowana w 1927 roku, jedna z największych świątyń w Polsce i Europie.

       Wizytówka miasta jest Aleja Najświętszej Maryi Panny, która powstała na początku XIX wieku. Wytyczono ją aby scalić tzw. Starą Częstochowę z Jasną Górą w Częstochowie.

Informacje o trasach

Dystans: PRO - 101,6 km Dystans: FUN - 67,8 km Przewyższenie: PRO - 1190 m Przewyższenie: FUN - 800 m Miejsce zawodów: Biuro i Start: RESORT MOLO OSIEK ul. Główna 231a, Meta Osiek ul. Kościelna przed wyjadem na ul. Starowiejską

Informacje o wyścigu

Biuro zawodówBiuro zawodów znajduję się na terenie Resortu Molo w Osieku ul. Główna 231a (w dużym białym namiocie) Czynne w dniu zawodów w godz. 7:30-10:45

Aktualności

UTRUDNIENIA W RUCHU NA TRASIE WYŚCIGÓW W DNIU 15.06.2024
W związku z wyścigami kolarskimi Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym Masters i Cyklosport w dniu 15 czerwca 2024 na trasie wyścigu będą utrudnienia w ruchu drogowym: Start wyścigów będzie z drogi bocznej przy FabrykaRowerow.com Częstochowa ul. Drogowców 12, skąd zawodnicy przejadą mostem do...
Data 13-06-2024 Zobacz więcej
Już 15 czerwca 2024 najważniejszy wyścig sezonu Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym Masters i Cyklosport
Zapraszamy do udziału w wyścigach na Mistrzowskiej trasie również amatorów, którzy w oddzielnych wyścigach pojadą w I sesji startowej 9:30-9:40. na dystansie 58km (dojazd + 2 rundy) Natomiast wyścigi o Mistrzostwo Polski odbędą się po starcie w 2 sesjach startowych: 11:45-12:00 i...
Data 09-06-2024 Zobacz więcej
Zapisy do Mistrzostw Polski Masters i Cyklosport w kolarstwie szosowym 2024 OTWARTE 27.04.24 od godz. 12:00
Przepraszamy, że tak długo musieliście czekać na tą informację!   15 czerwca 2024 w Częstochowie wyłonimy Mistrzów Polski Masters i Cyklosport 2024, a od 27.04.2024 od godz. 12:00 możecie zgłaszać się do Mistrzowskich wyścigów, będzie też wyścig dla Amatorów bez licencji...
Data 27-04-2024 Zobacz więcej
Makarony Czaniecki oficjalnym Makaronem na imprezach Tatra Cycling Events 2024
Miło nam poinformować, że Oficjalnym Makaronem na wszystkich imprezach Tatra Cycling Events w sezonie 2024 zostały Czanieckie Makarony.   Kolarstwo jest dyscypliną gdzie zapotrzebowanie energetyczne należy do jednych z największych, obowiązkowym punktem kolarskiego jadłospisu jest...
Data 17-04-2024 Zobacz więcej

Patronat Honorowy

Partner Główny

Partner Energetyczny

Partner Techniczny

Partner Motoryzacyjny

Partnerzy Wspomagający