Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego Masters i Cyklosport

15 czerwca 2024

DO WYŚCIGU ZOSTAŁO:
dni
h
min
sec

INFORMACJE O WYŚCIGU

     Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego Masters i Cykloposrt to najważniejszy wyścig w sezonie dla każdego amatora kolarstwa, który chce się zmierzyć w walce o tytuł Mistrza Polski z najlepszymi zawodnikami w Polsce! O tytuły Mistrzów będą rywalizować zawodnicy, którzy posiadają licencje Pzkol Masters. Będą oni walczyć o tytuły w swoich kategoriach wiekowych. Natomiast dla zawodników, którzy nie posiadają licencji Pzkol odbędzie się również oddzielny wyścig dla amatorów.

      Dzięki naszej współpracy z największym i najbardziej kompletnym sklepem rowerowym FabrykaRowerow.com tworzymy jedną z największych i najlepszych imprez kolarskich w Polsce! Jesteśmy tego pewni bo Częstochowa to jedyne w swoim rodzaju miejsce, które każdy Polak zna, a okoliczne trasy są malownicze i mocno interwałowe, co zapewni wspaniałe ściganie. Dzięki wsparciu jednej z największych firm rowerowych na świecie TREK i FabrykaRowerow.com stworzymy dla Was wyjątkową oprawę godną Mistrzostw Polski.

      Dzięki naszym Partnerom po dekoracji odbędzie się konkurs z cennymi nagrodami, które będzie miał szansę zdobyć każdy uczestnik sobotnich wyścigów, wystarczy tylko przekazać kupon konkursowy do urny i po wylosowaniu kuponu odpowiedzieć na pytanie związane z kolarstwem, marką Trek lub miastem Częstochowa!

      Cała baza zawodów i biuro będzie zlokalizowane w siedzibie FabrykaRowerow.com w Częstochowie przy ul. Drogowców 12, gdzie wszystko co kolarska dusza potrzebuje będzie na miejscu, dzięki temu zapewnimy Wam komfort jaki rzadko spotykany jest na amatorskich imprezach. Po zakończeniu wyścigów warto zostać w Pubie Sportowym w FabrykaRowerow.com, aby delektować się klimatem tego wyjątkowego miejsca i zjeść pyszny gorący posiłek regeneracyjny.

       Trasa wyścigów odbędzie się na ok. 23 kilometrowej rundzie w okolicy Częstochowy, do której po starcie przy FabryceRowerow.com będzie prowadził 7,5 kilometrowy dojazd, a po zjeździe z rundy do mety zlokalizowanej na moście Światowego Dnia Roweru w Częstochowie będziecie mieli do pokonania jeszcze ok. 6,5 km. W zależności od kategorii wiekowej będziecie mieli do pokonania 1,2,3 lub 4 rundy. Uczestnicy wyścigu Amatorów będą rywalizować na dystansie 2 rund czyli łącznie ok. 60 km z przewyższeniem ok. 680 metrów.

      Profil rundy jest mocno interwałowy z licznymi podjazdami i pięknymi widokami na wzgórza Jury Częstochowskiej z przewyższeniem ok. 290 metrów i krętymi drogami, wszystko to sprawi, że rywalizacja będzie interesująca i cały czas będzie dużo się działo na trasie.

      Wyścigi będą odbywały się w 3 sesjach startowych, a po zakończeniu ostatniego wyścigu odbędzie się jedna wspólna dekoracja.

Trasa wyścigu będzie odbywała się na rundach, które zależnie od dystansu będzie pokonywać 2 lub 4 krotnie plus odcinek dojazdowy do Startu/Mety. Trasa jest mocno urozmaicona, z licznymi podjazdami i pięknymi widokami na wzgórza Jury Częstochowskiej.

 

      Zapraszamy Tatra Cycling Events i FabrykaRowerow.com i Miasto Częstochowa.

 

FACEBOOK

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Biuro zawodów

Biuro zawodów znajduję się w siedzibie FabrykaRowerow.com w Częstochowie ul. Drogowców 12

Biuro będzie czynne:

Piątek 14.06.2024 w godz. 17:00-20:00

Sobota 15.06.2024 w godz. 7:30-10:00

Dojazd
DOJAZD
Parkingi

Prosimy o parkowanie samochodów na Parkingu przy Centrum Agata Meble Częstochowa ul. Drogowców 39 (naprzeciw FabrykaRowerow.com)


UWAGA:

Prosimy o nie parkowanie samochodów przy Hotelu Scout!

Program zawodów
Bufety

Na trasie będzie wyznaczona jedna strefa bufetowa, w której będzie możliwość podawania napojów i pożywienia dla zawodników, w strefie będą mogły przebywać tylko osoby, które odbiorą autoryzację i identyfikator w biurze zawodów!

Na mecie w miasteczku zawodów będzie czekał zimny bufet z napojami, ciastami i owocami.

Natomiast w pubie Fabrykarowerow.com zjecie też gorący pyszny posiłek.

Prysznice

Toalety dostępne w budynku Fabrykarowerow.com

INFORMACJE O REGIONIE

        Częstochowa to duży ośrodek przemysłowy położony na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej. Miasto słynie z najbardziej znanego miejsca w naszym kraju klasztoru i bazyliki na Jasnej Górze.

Legenda mówi, że słowo „częstochowa” to określenie osady założonej przez człowieka o imieniu Częstoch. Według danych historycznych średniowieczna osada, która stała się tzw. Starą Częstochową uzyskała prawa miejskie pod koniec XIV wieku. Leżała wówczas na szlaku handlowym i szybko się rozwijała. W 1382 roku w sąsiedniej wsi Częstochówka na wzniesieniu Jasna Góra ufundowano klasztor. W czasie potopu szwedzkiego w XVII wieku jasnogórscy paulini złożyli hołd poddaństwa królowi Szwecji. Mimo to w listopadzie 1655 roku wojska szwedzkie zaczęły oblężenie klasztoru, które sprowadzał się do wymiany ognia artyleryjskiego. Przeor Augustyn Kordecki nie poddał Jasnej góry i 27 grudnia wojska szwedzkie wycofały się spod ufortyfikowanego klasztoru.

       Najważniejszym obiektem w Częstochowie jest klasztor paulinów na Jasnej Górze. Zbudowano go w XIV wieku na wapiennym wzgórzu (stąd nazwa wzgórza). Sławę Jasnej Górze przyniósł przywieziony z Rusi obraz Matki Boskiej. Dzięki niemu sanktuarium stało się miejscem kultu maryjnego. Głównym wydarzeniem w dziejach klasztoru jest skuteczna obrona przed Szwedami w 1655 roku, w czasie potopu szwedzkiego. Częstochowska Jasna góra jest największym w Polsce i jednym z największych na świecie centrów pielgrzymkowych.

       Do najbardziej interesujących zabytków w mieście należy kościół św. Jakuba, który zbudowano w 1872 roku jako cerkiew, która był do roku 1918, gdy obiekt przeszedł w ręce katolików. W PRL zmieniono w budynku kopulaste dachy, ale bryła nadal przypomina czym pierwotnie był.

       Kościół św. Zygmunta to jedna z najstarszych świątyń w Częstochowie, wzniesiona na początku XV wieku.

       I na koniec monumentalna bazylika archikatedralna Świętej Rodziny - neogotycka katedra zbudowana w 1927 roku, jedna z największych świątyń w Polsce i Europie.

       Wizytówka miasta jest Aleja Najświętszej Maryi Panny, która powstała na początku XIX wieku. Wytyczono ją aby scalić tzw. Starą Częstochowę z Jasną Górą w Częstochowie.

Informacje o trasach

Dystans: PRO - 101,6 km Dystans: FUN - 67,8 km Przewyższenie: PRO - 1190 m Przewyższenie: FUN - 800 m Miejsce zawodów: Biuro i Start: RESORT MOLO OSIEK ul. Główna 231a, Meta Osiek ul. Kościelna przed wyjadem na ul. Starowiejską

Informacje o wyścigu

Biuro zawodówBiuro zawodów znajduję się na terenie Resortu Molo w Osieku ul. Główna 231a (w dużym białym namiocie) Czynne w dniu zawodów w godz. 7:30-10:45

Aktualności

Zapisy do Mistrzostw Polski Masters i Cyklosport w kolarstwie szosowym 2024 OTWARTE 27.04.24 od godz. 12:00
Przepraszamy, że tak długo musieliście czekać na tą informację!   15 czerwca 2024 w Częstochowie wyłonimy Mistrzów Polski Masters i Cyklosport 2024, a od 27.04.2024 od godz. 12:00 możecie zgłaszać się do Mistrzowskich wyścigów, będzie też wyścig dla Amatorów bez licencji...
Data 27-04-2024 Zobacz więcej
Makarony Czaniecki oficjalnym Makaronem na imprezach Tatra Cycling Events 2024
Miło nam poinformować, że Oficjalnym Makaronem na wszystkich imprezach Tatra Cycling Events w sezonie 2024 zostały Czanieckie Makarony.   Kolarstwo jest dyscypliną gdzie zapotrzebowanie energetyczne należy do jednych z największych, obowiązkowym punktem kolarskiego jadłospisu jest...
Data 17-04-2024 Zobacz więcej