Aktualne trasy Karpik i Karp Gravel Karp Adventure 2024 oraz najważniejsze informacje

      W ostatnim tygodniu udało się przejechać trasy i będzie trochę zmian, które uatrakcyjnią naszą trasę i gdzie tylko mogliśmy ominęliśmy odcinki, które były po oranym polu, lub zbyt niebezpieczne.

 

      Na długim dystansie KARP celowo skierowaliśmy WAS na Rynek w Zatorze, aby osoby, które jadą długi dystans miały dwa bufety, a w razie gdyby na początku spotkały je problemy techniczne miały szansę dokonać naprawy i ruszyć dalej, czy skorzystać z przepaku i ruszyć dalej.

Karpik jedzie tą samą trasą, tylko z Zatora jedziecie od razu w kierunku Osieku.

Na bufecie będą dostępne:

woda, isotonik, soki, gorąca herbata i kawa

banany, wafle, chleb ze smalcem, kanapki, pomidorki, kabanosy, suszone owoce.

 

     Na 103,6km w miejscowości Ryczów będziecie przejeżdżać obok sklepu DINO, który będzie obok drogi po lewej strony i jest najdogodniejszym miejscem na uzupełnienie braków żywieniowych gdyby dopadł Was głód!

 

Dystans Karp to ok. 159km (bufety na 48,5km i 127,5km) ok. 1400m przewyższenia.

https://www.strava.com/routes/3214696070690423788

 

Dystans Karpik to ok. 80 km (bufet na 48,5 km) ok. 620m przewyższenia.

https://www.strava.com/routes/3215735874598459396

 

      Trasa nie jest znakowana, w biurze zawodów otrzymacie nadajniki GPS, które należy zwrócić po wjeździe na metę, w razie zjechania z trasy należy na nią wrócić w tym samym miejscu, w przypadku ominięcia więcej niż 1% trasy zawodnik zostanie zdyskwalifikowany. W celu poruszania się po trasie należy posiadać własne urządzenie nawigujące, do którego należy wgrać udostępniony przez nas plik GPX ze swoim dystansem.

      Zawodnicy poruszają się zgodnie z przepisami ruchu drogowe w ruchu OTWARTYM i proszeni są o jazdę z zachowaniem szczególnej ostrożności, w razie jazdy w grupie, grupa nie może być większa niż 15 osobowa, zaleca się posiadać oświetlenie roweru z przodu i z tyłu!

 

      W przypadku wycofania, należy powiadomić o wycofaniu organizatora wysyłając smsem numer startowy i nazwisko na numer alarmowy 725232376, zawodnik w razie wycofania do biura dociera we własnym zakresie.

     W razie wypadku na trasie należy powiadomić organizatora, pomoc medyczna będzie wysłana na zgłoszenie!

     Należy posiadać włączony własny telefon i zadbać o jego naładowanie!

 

     W biurze zawodów otrzymacie worki z Waszymi numerami, do których możecie włożyć rzeczy na przepak, z których będziecie mogli skorzystać na bufecie na Zatorskim Rynku.

     Biuro zawodów czynne w dniu imprezy w godz. 7:00-10:00 pod białym namiotem!

 

    Przed startem w naszym miasteczku będziecie mogli zakupić żele i batony energetyczne od naszego Partnera 226ERS oraz napełnić bezpłatnie swoje bidony czy camelbaki napojem isotonicznym 226ERS.

 

    Starty będą odbywać się w grupach 12 osobowych w 3 minutowych odstępach:

Karp - 8:30-9:00

Karpik - 10:30-11:00

 

     LIMIT wjazdu na Metę do godz. 19:00. Dekoracja zwycięzców godz. 16:30. Dekorowani są 6 najszybszych  mężczyzn na każdym dystansie i 3 najszybsze Panie.

Po upływie limitu wjazdu wyłonimy najliczniejszą drużynę, której członkowie ukończą jazdę w limicie i otrzymają tytuł i Puchar Zdobywców Doliny Karpia!

 

     Na mecie otrzymacie napój chmielowy oraz przy zdawaniu nadajników GPS otrzymacie kupon na gorący posiłek od Makarony Czanieckie

     Gorący posiłek będzie wydawany w godz. 14:30-19:00

 

     Na mecie za białym namiotem będą stanowiska do mycia rowerów, a na terenie Campingu MOLO gorące prysznice!

 

     Otrzymaliście linki do wskazania godziny startu, jeśli nie oznaczyliście na swoim zgłoszeniu godziny startu do 18.04.2024 to my ją Wam przypiszemy wg. naszego uznania. Możecie ją sprawdzić na naszej stronie:

https://my.raceresult.com/270270/participants#0_DC108F

 

UWAGA szczególnie niebezpieczne miejsca!

Dystans Karp

1. stary most kolejowy na Wiśle 61 km

2. rozmyta droga kolejny na początkowym odcinku zjazdu ok. 111km, w dalszej części zjazdu poprzeczne przepusty odwadniające!

 

 Na trasie występują między polami miejscowo głęboki zagłębienia po kołach traktorów, w przypadku opadów deszczu prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności przy przejazdach przez duże kałuże!

 

 

Telefon ALARMOWY:

725232376

 

      W związku z przejazdem przez tereny stawów hodowlanych i blisko natury, prosimy o zachowanie ciszy i nie śmiecenie!

 

 Do zobaczenia