Wyniki Molo Osiek Race 2022

Podczas tegorocznej edycji Molo Osiek Race wystartowało blisko 300 zawodników, którzy rywalizowali o Puchar Wójta Gminy Osiek na dwóch dystansach, w trzech wyścigach, Kobiet tradycyjnie jechały samodzielnie swój wyścig, na starcie którego stanęło  ponad 30 zawodniczek.

Rywalizacja stała w każdym wyścigu na najwyższym poziomie, a średnia blisko 42 km/h na 102 km mówi o wszystkim. Na metę mimo szybkiej jazdy wpadł kilkudziesięcioosobowy peleton, a licznie zgromadzeni kibice mogli oglądać pasjonujący finisz jak z najlepszych wyścigów Pro Tour.

Zdecydowanym zwycięzcom został Kołakowski Dariusz z teamu Spica Solutions, wśród mężczyzn  na dystansie FUN został z kolei Grzempa Jan z teamu Jafi Sport Bike Team, a wśród kobiet najszybsza okazała się Cięciel Sonia.

Jednocześnie zwycięzca na dystansie PRO Dariusz Kołakowski i Sonia Cięciel zostali liderami naszego cyklu wyścigów szosowych Activejet Classic Race 2022!

W klasyfikacji drużynowej najlepszą okazała się drużyna 7R ROWMIX TEAM p/b 72D.

Na trasie każdego z wyścigów zawodnicy rywalizowali na trzech premiach specjalnych:

Premia Beskid Media,

Power Of Science i wyjątkowa Premia Specjalna poświęcona pamięci zmarłego rok temu wieloletniemu trenerowi Sokoła Kęty, spod którego skrzydeł wyszli min. Przemysła Niemiec i Marta Lach. Do zdobycia były Puchary ufundowane przez Burmistrza Kęt i nagrody, które ufundował Przemek Niemiec.

Pełne wyniki dostępne na naszej stronie w zakładce dla zawodnika:

https://tatracyclingevents.com/molo-osiek-race-wyniki-20210527020932Do zobaczenia podczas II etapu Activejet Classic Race podczas Milówka Challenge 21 maja 2022!