Trasa podczas Gravel Karp Adventure

Z przyjemnością przedstawiamy Wam trasę jaką pojedziecie podczas Gravel Karp Adventure. Autor trasy doświadczony gravelowiec Marcin Gołuszka wycisnął co najlepsze z ,,Karpia", przeskoczył na chwilę Wisłę i wyszło przyjemne ok. 145km z przewyższeniem nieco ponad 1000 metrów.

Wystartujecie z naszej bazy z Resortu Molo w Osieku w kierunku stawów Grójeckich pod Oświęcimiem, a następnie przez Porębę Wielką w kierunku Przeciszowa, aby przejechać przez duży kompleks stawów Przeręb na granicy Gmin Przeciszów i Zator. Następnie przetniecie malownicze ujście Skawy do Wisły i przez staw Ślepowron przejdziecie w kierunku ogromnego kompleksu stawów Spytkowickich. Tutaj malowniczą trasą między nimi pojedziecie aby objechać wyjątkowy Obszar natura 2000 Wiśliska, gdzie wody też nie zabraknie:-) Na chwilę opuścicie Dolinę Karpia przeprawiając się pięknym niewykorzystywanym mostem kolejowym na druga stronę Wisły, aby odwiedzić porozrzucane stawy kompleksu Zakole. Po ich objechaniu kolejne kilkanaście kilometrów pojedziecie malowniczymi ścieżkami, w większości leśnymi po wyjątkowych terenach Rudniańskiego Parku Krajobrazowego, aby na koniec zbliżyć się ponownie do dorzecza Wisły i przekraczając ją przez Jaz Łączany wracacie do Doliny Karpia Królewskiego:-. Z Łączan wzdłuż Kanału Łączany-Skawina dojeżdżacie do torów kolejowych i wzdłuż nich jedziecie na Zachód w kierunku Ryczowa. Dalej jedziecie malowniczymi wzgużami w okolicach Rezerwatu Bachowiec, a następnie w kierunku Stawów Laskowa, w ich okolicy odbijacie na południe w kierunku Grodziska. Tutaj przekraczacie Skawę i jej malowniczą doliną dojeżdżacie do historycznego centrum Zatoru, który był kiedyś stolicą wyjątkowej historycznej krainy Doliny Karpia. Tutaj też będziemy chcieli Was ugościć na Rynku Zatorskim, abyście korzystając z bufetu uzupełnili wyczerpane zapewne już pokłady energii. Będzie to już ok. 110km trasy, a więc czas najwyższy wrzucić coś większego na ząb, bo niby do mety nieco ponad 30km, ale jak zaliczy się ,,bombę" to może być bardzo długi dystans. Z Zatoru udacie się do kompleksu Stawów Bugaj, aby przez malownicze odkryte pola dojechać do stawów w Przeciszowie, dalej jedziecie bardziej pagórkowatym terenem do skrytego w polach stawu Polaniec. Trasa dalej biegnie pięknym terenem przez polne wzniesienia, do ciągu stawów w Gierałtowiczkach, jadąc wzdłuż nich dojedziecie ponownie do odkrytych wzniesień i dojedziecie w okolice Nidka, który miniecie od północy i skierujecie się w kierunku Osieku, gdzie jadąc przez porozrzucane stawy Żydowskie Miasto dojedziecie do upragnionej mety w Resorcie Molo, oczywiście nad stawem:-). Mimo, że czasami będziecie musieli wyjechać na odcinki głównych dróg, ale są one tylko chwilowymi łącznikami przed kolejnymi ciekawymi trasami w terenie i poza ruchem aut.

Trasa jest dość szybka, w związku z tym limit czasu 10h powinien wystarczyć nawet tym, którzy zabiorą ze sobą wędkę, aby złowić coś po drodze, a okazji ku temu trochę będzie trochę. Jadąc po tej pięknej krainie Dolinie Karpia poznacie jej prawdziwe i wyjątkowe oblicze.

 

Tutaj możecie zobaczyć zarys trasy, a na 7 dni przed udostępnimy Wam dokładny plik do pobrania, który wgracie w swoje urządzenia aby prowadziły Was po trasie w dniu zawodów:.

 

Ciekawe kto zrobi najlepszego ,,karpika na mecie";-)