NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE PRZED STARTEM AMONIT BIKE 2024

W dniu 8 czerwca widzimy się na Multirowerowym wydarzeniu Amonit Bike w Częstochowie.
BIURO:

Lokalizacja w Pubie Fabrykarowerow.com Częstochowa ul. Drogowców 12

07.06.2024r.
Godz. 18:30-20:30 – Biuro zawodów AMONIT BIKE (odbiór numerów startowych dla wszystkich uczestników niezależnie od wydarzenia)

08.06.2024r.
Godz. 6:15-10:00 – Biuro zawodów Amonit Bike (odbiór numerów startowych i wydawanie urządzeń GPS dla uczestników Gravel i Road Amonit Bike)
Godz. 10:30-12:00 – Biuro zawodów Amonit Bike (odbiór numerów startowych MTB Amonit Bike)
Godz. 13:00-14:55 – Biuro zawodów Amonit Bike (odbiór numerów startowych FAMILY Amonit Bike)

ZGŁOSZENIA I OPŁATY:

Zgłoszenia możliwe do końca dnia 7 czerwca 2024, w dniu imprezy nie będzie można dokonać zgłoszenia.
Opłaty można dokonywać w biurze zawodów tylko gotówką, również w dniu zawodów, dotyczy osób zgłoszonych a nie opłaconych.

TRASA:

Trasa imprez gravelowych i szosowych nie będzie oznakowana w związku z tym prosimy o wgranie odpowiedniego pliku dla swojego dystansu do nawigacji po trasie. Każdy uczestnik imprez gravelowych i szosowych ma obowiązek jechać po trasie z włączonym nadajnikiem GPS, który otrzymacie przed startem w dniu imprezy, oraz zwrócić go niezwłocznie po powrocie na metę.
Wyścig MTB i rajd rowerowy Family odbędą się po trasie oznakowanej.

Imprezy odbywają się w ruchu otwartym i prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności na trasie.
Jedynie w wyścigu MTB uczestnicy w miejscach przejazdu z terenu przez główne drogi asfaltowe będą mieli ułatwiony przejazd w związku z zabezpieczeniem tych miejsc.

LIMIT wjazdu:

Dla dystansów Adventure na szosie i gravelu limit wjazdu na metę wynosi 10 godz. od startu.
Dla dystansów Challenge na szosoe i gravelu linia mety zostanie zamknięta o godz. 22:00

BUFETY:

Na trasie przewidzieliśmy bufety dla Road, Gravel i MTB zgodnie z podanym poniżej, aby skorzystać z bufetów należy mieć założoną opaskę na nadgarstek w trakcie przejazdu, którą otrzymacie w biurze zawodów i na jej podstawie będzie wydawany gorący posiłek w Fabrycerowerow.com

Bufet na dystansie Adventure będzie jeden wspólny dla szosy i gravela w Mirowie przy wjeździe na drogę rowerową przy Wiacie Odpoczynkowej po lewej stronie drogi dla szosy to 63,4km a dla Gravela 55,7km

Na dystansie Challenge będą dwa wspólne bufety na trasie. pierwszy na Rynku w Pilicy na 88km (szosa) i 93,4km (gravel) oraz drugi na Rynku w Włodowicach na 191,2km (szosa) i 211,5km (gravel)

Na trasie MTB będzie jeden bufet w Turowie na końcu asfaltu ul. Leśna 37,2km

Dodatkowo zimny bufet na mecie i gorący posiłek.

PROGRAM IMPREZY:

szczegółowy program imprezy znajdziecie w załączniku

TELEFON ALARMOWY:

+48 725 232 376

W razie wypadku po trasie w razie konieczności zostanie wysłana pomoc medyczna po zgłoszeniu o takiej potrzebie, Prosimy innych uczestników o zwracanie uwagi na wypadki na trasie i powiadomienie niezwłocznie na numer alarmowy podając numer poszkodowanego z roweru.

POMIAR CZASU:

Numery startowe należy mieć na kierownicy i nie zginać w związku z umieszczeniem na nich chipów pomiarowych, numer jest bezwrotny

KONKURS:

Po dekoracji odbędzie się konkurs z nagrodami, w celu odebrania nagrody trzeba być obecnym w trakcie dekoracji i odpowiedzieć na pytanie konkursowe związane z okolicą , rowerami i drogownictwem:-)

 

Do zobaczenia!