Informacja o utrudnieniach w ruchu w związku z wyścigiem w dniu 12 czerwca 2021.

Komunikat Organizacyjny informujący o utrudnieniach w ruchu w związku z wyścigami Molo Osiek Race w kolarstwie szosowym w dniu 12 czerwca 2021

 

           W związku z organizacją wyścigów kolarskich Molo Osiek Race w kolarstwie szosowym w dniu 12 czerwca 2021r., których start i meta zlokalizowane są w miejscowości Osiek będą występowały utrudnienia na drogach gminnych Gmin Osiek, Wieprz, Kęty i powiatowych Powiatów oświęcimskiego i wadowickiego.

Utrudnienia będą występowały w szczególności na trasie wyścigu i drogach przecinających trasę wyścigu. Wyścig odbędzie się na Rundzie 27,4 km, które będą pokonywane kilkakrotnie.

 

Szczegółowy przebieg trasy Rundy:

 

Start Honorowy: Resort Molo w Osieku, dalej wyścig jedzie w prawo w ul. Główną, a po skręcie w prawo w ul. Kościelną zawodnicy wjeżdżają na Rundę, jadą prosto po kostce do góry, gdzie ok. 30 metrów przed skrzyżowaniem z ul. Starowiejską zlokalizowana będzie Meta wyścigu, na skrzyżowaniu zawodnicy skręcają w prawo w ul. Starowiejską i jadą nią prosto, aż do skrętu w lewo w ul. Grunwaldzką. Jadąc tą ulicą dojeżdżają do Granicy Głębowskiej ul. Świerkowa, gdzie po skręcie w prawo w ul. Oświęcimską wyjeżdżają na drogę powiatową i dojeżdżają do Głębowic, gdzie skręcają w lewo w ul. Zamkową, a następnie w ul. Leśną w kierunku Gierałtowic ul. Słoneczna, z której skręcają w prawo w ul. Brzosy na drogę powiatową, jadąc dalej prosto dojeżdżają do ul. Wadowickiej na ternie powiatu oświęcimskiego, a następnie skręcają w lewo w ul. Andrychowską w kierunku miejscowości Nidek, gdzie zjeżdżają z drogi powiatowej w ul. Lipową, z której po skręcie w prawo w ul. Św. Jana Pawła II ponownie wyjeżdżają na drogę powiatową i po dojechaniu do Witkowic skręcają w ul. Beskidzką w kierunku Malca. Po dojechaniu do zakładu Aksam skręcają w prawo w kierunku Osieku i jadąc prosto ul. Karolina dojeżdżają do ronda w centrum Osieka, a następnie przy Urzędzie Gminy skręca w prawo w ul. Główną, a następnie w lewo w ul. Kościelną na ostatnią prostą do Mety.

 

        Poniżej mapka rundy z zaznaczonym kierunkiem jazdy, prosimy o ograniczenie wyjazdów z domów w godzinach trwania zawodów (harmonogram startów i przewidywanych dojazdów do Mety pierwszych zawodników poniżej mapki), a jeśli będziecie poruszać się Państwo po trasie wyścigu, to zwracamy się z prośbą o jazdę w kierunku zgodnym z kierunkiem jazdy wyścigów.

      Jednocześnie prosimy o niewyprzedzanie grup zawodników, aż do zjechania z trasy przejazdu zawodników.

 

START DO WYŚCIGU Resort Molo Osiek ul. Główna

12.06.2021 (sobota)

 

Godz.11:00 – Start Wyścig PRO– dystans 111km (dojazd + 4xRundy)

Godz.11:15 – Start dystans FUN –dystans 56,4km (dojazd +2xRunda)

Godz.11:18 – Start dystans Fun kat. M6, M7–dystans 56,4km (dojazd + 2xRunda)

Godz.11:20 – Start dystans Fun wyścig Kobiet–dystans 56,4km (dojazd + 2xRunda)

 

Meta Wyścigu Osiek ul. Kościelna na podjeździe po kostce
12.06.2021 (sobota)

w godz. 12:40 -14:30

 

Trasa będzie zabezpieczona przez służby Policji, Osp i organizatora w celu bezpiecznego przejazdu i informacji o zawodach innych uczestników ruchu.

 

Zwracamy się z prośbą o zachowanie szczególnej ostrożności, jednocześnie przepraszamy za utrudnienia i serdecznie dziękujemy za wyrozumiałość.

 

   Organizator

Cezary Szafraniec