Festyn Rodzinny i rowerowa parada dla pokoju ,,RIDE FOR PEACE

Już 23 kwietnia odbędzie się kolejna edycja naszego wyścigu szosowego Molo Osiek Race w Osieku koło Oświęcimia.

Jak co roku nasze miasteczko będzie zlokalizowane w Resorcie Molo, gdzie będziecie mieli zapewniony pełny komfort zarówno przed i po starcie.


 

Jednak w tym roku wcześniej na trasę wytyczoną po malowniczej Dolinie Karpia pojadą miłośnicy jazdy poza asfaltami, tak więc gravelowcy sprawdzą się na 145km przygodzie podczas Gravel Karp Adventure. Cały dochód z wyścigu gravelowego będzie przekazany na pomoc Ukrainie!

Akcję organizuje Fundacja Trzymaj Dystans, która przekaże zebraną kwotę wybranej organizacji niosącą pomoc obrońcom Ukrainy.

To nie wszystko przyjeżdżajcie do nas całymi rodzinami, bo po południu będzie moc atrakcji dla dzieci w ramach charytatywnego Festynu Rodzinnego RIDE FOR PEACE.

Każdy, kto ma rower i skończone 12 lat będzie mógł pojechać w dużej paradzie rowerowej ulicami Osieku (z Resortu Molo ul. Główną, serpentyną do góry, ul. Starowiejską, ul. Stawową i ul. Główną do Resortu, ok. 7km) Weźcie ze sobą flagi Polski i Ukrainy, pamiętajcie o kaskach, bo tylko w nich będzie można pojechać!

Od godz. 14-18 będą liczne animacje i konkursy z nagrodami dla dzieci, jeśli tylko pogoda dopisze dostępne będą dmuchańce, a od 15.30 dzieci w wieku 6-15 lat będą mogły wystartować w zawodach rowerowych, każde dziecko otrzyma dyplom, a najlepsi nagrody.

Jeżeli będą chciały wystartować dzieci z Ukrainy, które nie posiadają roweru i kasku, to postaramy się zapewnić im odpowiedni sprzęt, aby mogły rywalizować ze swoimi kolegami/koleżankami z Polski.

W trakcie imprezy będą prowadzone aukcje i zbiórki na cel pomocy Walczącej Ukrainie. Zebrane środki pomogą min. zakupić apteczki polowe i kamizelki kuloodporne potrzebne obrońcom.

Na zakończenie dnia odbędzie się Koncert, na którym charytatywnie zagrają znane zespoły Garaż i Stare Dziady.

Serdecznie zapraszamy do aktywnego udziału całymi Rodzinami.