Fabryka Cukiernicza Kopernik z Torunia zapewni słodkości podczas naszych imprez szosowych!

Do naszych Partnerów dołączył KOPERNIK, dzięki czemu będziemy mogli Wam osłodzić gorzki smak kolarstwa:-)

 

Kopernik to najstarsza w Polsce jak i w Europie fabryka cukiernicza będąca producentem pierników i wafli. Fabryka Cukiernicza „Kopernik” została założona, w Toruniu w 1751 roku przez Gustava T. Weese. W okresie wojennym właściciel Niemiec z powodów politycznych sprzedał firmę Polskiej Spółdzielni Społem. Po wojnie fabryka Kopernik działała jako firma państwowa. W III Rzeczypospolitej firma Kopernik została sprywatyzowana i zamieniona na spółkę pracowniczą.

 

Kopernik produkuje wyroby cukiernicze na podstawie sekretnych receptury gdzie składniki są starannie dobrane. Receptury pochodzą oparte na kilkusetletniej tradycji i wiedzy pokoleń Mistrzów Piernikarskich. Wypiekane do ponad 250 lat pierniki cieszą niesamowitym smakiem. Fabryka cukiernicza Kopernik produkuje szeroki wachlarz pierników: Pierniki w czekoladzie (Katarzynki, Serca w czekoladzie, Piernikowe serce), Pierniki nadziewane w czekoladzie (Torcik piernikowy, Kostka piernikowa, Pierniki ratuszowe, Piernik z praliną) Pierniki glazurowane (Torunianki Kryniczanki, Koala, Uszatki, Serca toruńskie), Pierniki nadziewane glazurowane (Pierniki toruńskie Pierniki ratuszowe Piernikowa nuta, Bursztynowe serce, Piernikowe guziczki) Pierniki nieglazurowane (Katarzynki), Pierniki ozdobne.

 

W ofercie Kopernik ma również wiele rodzajów wafli: Wafle w czekoladzie (Wafle teatralne, Grymaski, Wafel Koziołek Matołek, Mikruski) Wafle nadziewane w czekoladzie (Tretoretii, Tango, Valentino), Wafle przekładane, Wafle suche, Kulki Teatralne Klasyczne.

 

Wyrobów będziecie mogli skosztować na naszych bufetach, a i w pakiecie będzie co nieco;-)