Ochotnica MTB 4 Towers

05 - 8 sierpnia 2021

DO WYŚCIGU ZOSTAŁO:
dni
h
min
sec

INFORMACJE O WYŚCIGU

   Ochotnica MTB 4Towers, to wyjątkowe wydarzenie na rowerowej mapie polskiego MTB. Dolina Ochotnicy jest jedną z najdłuższych w Polsce, a jednocześnie najpiękniejszą. Otoczona ze wszystkich stron pasmami Gorców: z północy pasmem Gorca , a od południa pasmem Lubania, natomiast u wejścia do doliny wije się przepiękny Dunajec rozgraniczający Gorce od Beskidu Sądeckiego.

   Na wytyczonych trasach czeka na Was prawdziwa esencja ścigania w górach w myśl idei "PURE MTB". W trakcie czterech  edycji MTB 4 Towers urosło już do rangi największego wyzwania w kolarstwie górskim jakie możecie znaleźć w Polsce. Nasi uczestnicy, którzy odważyli się zmierzyć z wymagającymi gorczańskimi szlakami chwalą też nasze podejście do organizacji zawodów, gdzie to Wy uczestnicy jesteście najważniejsi i staramy się zapewnić Wam prawdziwy góralski klimat i pokazać gościnność mieszkańców Gminy Ochotnica Dolna! 

   Całej tej doliny strzegą tytułowe 4 wieże zlokalizowane na najwyższych w okolicy szczytach: Koziarz 943m.n.p.m., Gorc 1228m.n.p.m., Magurki 1108 m.n.p.m. i Lubań 1211m.n.p.m. Natomiast między nimi istnieje ponad 130km wytyczonych tras rowerowych „Enklawy aktywnego wypoczynku w sercu Gorców”. Z Ochotnicy Górnej pochodzi jedna z najlepszych na świecie „kobiet na szosie” Kasia Niewiadoma, która pierwsze kroki stawiała na Ochotnickich podjazdach. To tutaj znajdziecie najsztywniejsze szosowe podjazdy po asfalcie w Polsce: Twarogi, Skałkę, Studzionki. Jadąc nimi zadacie sobie pytanie jak oni wylali tam asfalt☺…sami nie wiemy, ale jest i chwała im, bo inaczej było by „butowanie”, chociaż i tak dla wielu to wielkie wyzwanie! Już wiecie dlaczego wybraliśmy to miejsce na etapowy wyścig MTB?, po prostu piękne polskie Gorce, których nie da się zjechać w jeden dzień, pełne potoków, pięknych widoków z TATRAMI w tle, a do tego jezioro Czorsztyńskie i przełom Dunajca w Tylmanowej.

 

Tylko u nas nie musicie wybierać czy jechać indywidualnie czy w drużynie, każdy uczestnik jest klasyfikowany indywidualnie w klasyfiakcji OPEN  i swojej kategorii wiekowej oraz w klasyfikacji PAR na jednym z 3 dystansów oraz w klasyfikacji drużynowej!

  

Dodatkowym atutem naszego wyścigu jest ograniczenie konieczności przemieszczania się, ponieważ nasze miasteczko jest przez cały czas zlokalizowane w jednym miejscu skąd w większości też startujecie i macie metę etapów ( poza I etapem)              

Informacje o trasach

FUN - 80 km   |   HARD - 134km   |    HELL - 195 km FUN - 3700 m  |   HARD - 6100 m  |   HELL - 8500 m

Informacje o wyścigu

Biuro zawodówTatra Cycling Events Cezary Szafraniec 34-312 Międzybrodzie Bialskie Ul. Wiosenna 12 NIP: 834-147-46-77 tel. 725232376

Partner Odzieżowy

Patroni medialni