INFORMACJE O WYŚCIGU
19 - 20 sierpnia 2023
INFORMACJE O WYŚCIGU
INFORMACJE O REGIONIE
Ochotnica Bike Fest to wyjątkowe wydarzenie na rowerowej mapie polskiego kolarstwa, gdzie będą mogli spotkać się miłosnicy jazdy w terenie górskim jak i szosowcy specjalizujący się w stromych podjazdach - tak jak Kasia Niewiadoma, najlepsza polska kolarka szosowa. Podczas sześciu edycji wyścig etapowy Ochotnica MTB 4 Towers zdobył sobie miano najtrudniejszego wyścigu etapowego MTB w tej części Europy. Jednak w sezonie 2023 zmieniamy formułę wydarzenia i pragniemy pokazać Wam Ochotnicę jako idealne miejsce nie tylko dla kolarzy górskich, ale i szosowych. Podczas dwudniowego Ochotnica Bike Fest będziecie mogli spróbować swoich sił w ramach:
SOBOTA:
- MTB 4 Towers in One Day- podczas, którego musicie zdobyć 4 wieże (Lubań, Koziarz, Gorc i Magrurki) w jeden dzień, wymagający maraton o dystansie ok. 106 km z przewyższeniem ponad 4400 metrów, podczas, którego zdobędziecie wszystkie 4 wieże, na które będziecie musieli dodatkowo wejść, aby zdobyć pieczątkę potwierdzającą Wasze wejście, a naprawdę Warto, bo widoki są zapierające! Każdy otrzyma dokładny i sprawdzony plik gpx, personalny lokalizator z trasą, bufety na trasie i gromkie brawa na mecie w Ochotnicy Dolnej.
- Szosa UpHill Kasia Niewiadoma_Ochotnica Challenge - jazd indywidualna na czas z Ochotnicy Dolnej na najwyżej położony odcinek szlaku Kasia Niewiadoma - Ochotnica Challenge OS. Skałka (962m.n.p.m.). Dystans to 11.16km z przewyższeniem ok. 480 metrów i maksymalnym nachyleniem jednostowym nachyleniem ok. 32%, tak więc zadbajcie o miękkie przełożenie, aby podjazd Was nie pokonał, a zapewniamy, że na szczycie satysfakcja gwarantowana i piękne widoki! To tutaj swoje kolarskie szlify i charakter budowała nasza najlepsza kolarka szosowa Kasia Niewiadoma, dlatego naszym hasłem będzie:,,Szukamy następców Kasi Niewiadomej"W ramach wyścigu będą też wyścigi dla kategorii Żak, Młodzik, Junior Młodszy, Junior i Amatorzy.
Jazda indywidualna na czas wlicza się do naszego cyklu imprez szosowych Activejet Classic Race 2023 oraz do Challenge Komisji Masters!
W sobotni wieczór po dekoracji zapraszamy na wspólne biesiadowanie przy ognisku i góralskiej muzyce.
NIEDZIELA:
- MTB Up&Down Lubań Towers, w ramach którego możecie wystartować w Uphilu na Lubań, gdzie meta będzie usytuowana dosłownie pod wieżą na wysokości 1211m.n.p.m. , po chwili odpoczynku będziecie mogli uczestniczyć w zjeździe z pod wieży, który jest jednym z najfajniejszych i najbardziej urozmaiconym w Gorcach.
Możecie wystartować w pojedynczej konkurencji lub w obu.
Trasa oznakowana i zabezpieczona na czas zjazdu.
Podczas UpHillu do pokonania macie tylko ok. 9km , ale z przewyższeniem prawie 760 metrów! Natomiast DownHill skończycie wcześniej i pojedziecie w całości w terenie, a dystans do pokonania to wymagające 5,1 km ze spadkiem w terenie ponad 720 metrów, co zapewni Wam nie lada Adrenalinę!
- Rajdy rowerowe na dowolnym rowerze, ale całość trasy przebiega po asfalcie. Zalecane przełożenia górskie!
Pojedziecie po wytyczonym szlaku rowerowym Kasia Niewiadoma Ochotnica Challenge w Gminie Ochotnica, który poświęcony jest naszej najlepszej kolarce szosowe. Pokazuje w jakim pięknym i górskim terenie trenowała on codziennie i na własnej skórze poznacie jak piecze w górach.
Cały szlak to 16 oznaczonych odcinków, wszystkie odcinki prowadzą pod górę, są one oznaczone kolorem niebieskim jako Fun (czyli łatwe, które zaprowadzą Was w Doliny Ochotnicy, a na trasę ze względu na mniej strome podjazdy możecie wybrać się całymi rodzinami) oraz czerwone Pro (trudne odcinki z podjazdami na trasie miejscowo ok. 20%, a w najstromszym miejscu Twarogów nawet 40%!)
W ramach rajdu możecie wybrać wersję:
- Fun (rodzinną) podczas której jedziecie dla czystej przyjemności, do pokonania będzie 7 odcinków , a cała długość trasy to ok. 69km z przewyższeniem 1400 metrów. Tutaj nie liczy się czas przejazdu a wspólna zabawa.
- Pro będziecie mieli do pokonania 15, z czego 8 będzie oznaczonych jako trudne, całość trasy to blisko 113km z przewyższeniem ok. 3300 metrów (Odcinek 14 Studzionki wyłączony w związku z remontem drogi).
Na trasie będziecie mieli wyznaczonych 15 odcinków na podjazdach, musicie swój przejazd zapisać na aplikacji strava.com i udostępnić, zwycięzców wyłonimy na podstawie najkrótszego czasu łącznego przejazdu na wszystkich odcinkach podjazdowych. W związku ze stromymi zjazdami prosimy o bezpieczny i wolny zjazd oraz o nieutrudnianie podjazdu pozostałym uczestnikom.
Dla wszystkich uczestników Bike Fest Ochotnica przewidzieliśmy pamiątkowe medale z Gratulacjami od Kasi Niewiadomej!
Dodatkowo w ramach Akademii Bezpiecznej Jazdy na Dwóch Kółkach w Gminie Ochotnica Dolna w niedzielę odbędą się bezpłatne zawody dla dzieci na terenie Wiejskiego Ośrodka Kultury w Ochotnicy Dolnej.
Dolina Ochotnicy jest jedną z najdłuższych w Polsce, a jednocześnie najpiękniejszą. Otoczona ze wszystkich stron pasmami Gorców: z północy pasmem Gorca , a od południa pasmem Lubania, natomiast u wejścia do doliny wije się przepiękny Dunajec rozgraniczający Gorce od Beskidu Sądeckiego. Całej tej doliny strzegą tytułowe 4 wieże zlokalizowane na najwyższych w okolicy szczytach: Koziarz 943m.n.p.m., Gorc 1228m.n.p.m., Magurki 1108 m.n.p.m. i Lubań 1211m.n.p.m. Natomiast między nimi istnieje ponad 130km wytyczonych tras rowerowych „Enklawy aktywnego wypoczynku w sercu Gorców”.
Z Ochotnicy Górnej pochodzi jedna z najlepszych na świecie „kobiet na szosie” Kasia Niewiadoma, która pierwsze kroki stawiała na Ochotnickich podjazdach. To tutaj znajdziecie najsztywniejsze szosowe podjazdy po asfalcie w Polsce: Twarogi, Skałkę, Studzionki, po których został wytyczony szlak rowerowy Kasia Niewiadoma-Ochotnica Challenge. Jadąc nimi zadacie sobie pytanie jak oni wylali tam asfalt☺…sami nie wiemy, ale jest i chwała im , bo inaczej było by „butowanie”, chociaż i tak dla wielu to wielkie wyzwanie!
ZAPRASZAMY ! Podejmij Wyzwanie Gorców !!!
Gmina Ochotnica Dolna jest gminą wiejską Powiatu Nowotarskiego w województwie małopolskim. Powierzchnia gminy wynosi 141 km2. Obszar ten zamieszkuje ponad 8,5 tyś. osób. W skład gminy wchodzą 3 duże wsie, jednak administracyjnie podzielona jest ona na 4 sołectwa: Ochotnica Dolna, Ochotnica Dolna - Młynne, Ochotnica Górna, Tylmanowa.
Ochotnica Dolna i Ochotnica Górna traktowane są często jako jedna miejscowość i tym samym Ochotnica uchodzi za najdłuższych wsi w Polsce. Jej osią jest droga długości ok. 20 km, do której schodzą baczne potoki, wzdłuż których zlokalizowane są gospodarstwa. Największe z nich to: Młynne (ok. 7,5 km), Forendówki (ok. 6 km), Jaszcze (ok.6 km), Gorcowe (ok. 5,5 km), Jamne (ok. 5 km), Skrodne (ok. 3).
Ochotnica Dolna została lokowana w 1416 r. przez króla Władysława Jagiełłę. Pierwszymi osadnikami byli pasterze wołoscy. Król Stefan Batory nadał sołtysowi Maciejowi Ochotnickiemu liczne przywileje ekonomiczne, a król Jan III Sobieski zezwolił mieszkańcom na użytkowanie lasów i pastwisk górskich.
Z kolei Ochotnica Górna pierwotnie nosiła nazwę Babieniec, a powstała w drugiej połowie XVI w. Dokładna data lokalizacji nie jest znana, ale wiadomo, że zasadźcą był sołtys Ochotnicy- Walenty Ochotnicki.
Natomiast Tylmanowa była zanana już w XIV w., o czym świadczy dokument lokacyjny z 1336r. Polski kronikarz Jan Długosz wspomina o drodze biegnącej w górę Dunajca, w stronę Czorsztyna i Spiszą, wymieniając takie nazwy jak: Tylmanowa, Ligasy, Kłodne. Nazwa wsi wywodzi się prawdopodobnie od imienia pierwszego osadnika- Tylmana. Od 1350 r. Tylmanowa stanowiła już parafię, a jej patronem został Św. Mikołaj. Do parafii należała wieś Kłodne oraz cała Ochotnica, która usamodzielniła się dopiero w 1925r. We wsi prowadzona była szkoła parafialna od 1596r.
W czasie II wojny światowej gmina Ochotnica Dolna czynnie uczestniczyła w walce z okupantem. Ochotnica Dolna, podczas okupacji hitlerowskiej była jednym z wielu ośrodków kolportażu podziemnych gazetek i tajnego nauczania na Podhalu ( w zakresie szkoły podstawowej i gimnazjum). Najtragiczniejszym wydarzeniem w dziejach wsi była „Krwawa Wigilia", czyli okrutna pacyfikacja dokonana przez oddział SS w dniu 23.XII 1944 r., w odwecie za śmierć dwóch Niemców zastrzelonych przez sowiecki odział Zołotora. Zamordowano wówczas 56 mieszkańców -wśród nich 19 dzieci i 21 kobiet.
Ochotnica Górna także stawiała silny opór okupantowi -była określana przez Niemców mianem „Republiki Partyzanckiej". Dzięki doskonale zorganizowanej akcji partyzantów i miejscowej ludności udało się ocalić załogę amerykańskiego bombowca „Liberator", który rozbił się 18.XII. 1944 r. u źródeł potoku Jaszcze.
Ochotnica posiada także atrakcyjne wytwory ludzkie; działalności. Składają się na nie głównie architektura zabudowań oraz wciąż żywy jeszcze folklor. Na terenie gminy sporo jest miejsc związanych z historią II wojny światowej i pamiątek z tego wydarzenia. Miejsce pacyfikacji upamiętnia przydrożna kapliczka na osiedlu Brzeźnie w Ochotnicy Dolnej -Młynne oraz pamiątkowa tablica informująca o tym tragicznym wydarzeniu. W 1964 r. obok szkoły w Ochotnicy Dolnej -Centrum wzniesiono również pomnik ku czci zamordowanych Ochotniczan i bohaterów walk o wolność przedstawiający mieszkankę wsi zastrzeloną wraz z 3-letnim synkiem w czasie ucieczki.
Spośród grupy obiektów architektury sakralnej najcenniejszym zabytkiem jest Kościół Parafialny Znalezienia Krzyża Świętego z 1816 r. w Ochotnicy Dolnej. Na uwagę zasługują także najcenniejsze, zabytkowe kaplice, tj. kaplica z 1770r. znajdująca się w pobliżu kościoła oraz przydrożna kapliczka z początku XVIII w. położona u ujścia Potoku Skrodne (oś. Kapłony). Na terenie Ochotnicy można zobaczyć także liczne zabytki architektury świeckiej. Należą do nich niektóre domy i budynki. Architekturę wsi urozmaicają również zabytkowe spichlerzyki, piwnice i studnie, z których część powstała jeszcze pod koniec XIXw.
Atrakcyjność turystyczną gminy Ochotnica Dolna podnoszą duże powierzchnie lasów, a zwłaszcza silne zróżnicowanie gatunkowe ich biocenoz. Tutejsze lasy są również idealnym terenem dla miłośników grzybobrań, którzy tłumnie zjeżdżają tu podczas jesiennych weekendów. Ochotnica może bowiem zaoferować całą gamę jadalnych gatunków grzybów, począwszy od najbardziej cenionych i poszukiwanych borowików szlachetnych, poprzez: podgrzybki, kozaki, kanie, maślaki, kurki, po opieńki miodowe i inne rzadziej spotykane gatunki.
Ponadto, niezwykle bogata jest również baza turystyczno-noclegowa gminy. Na terenie Ochotnicy znajdują się liczne miejsca wypoczynku i rekreacji, obejmujące schroniska, ośrodki wczasowe, pensjonaty, motele, pola biwakowe, placówki kolonijne i oazowe, a przede wszystkim pokoje gościnne w kwaterach prywatnych i gospodarstwach agroturystycznych. Ogromną rolę dla turystów uprawiających piesze wędrówki górskie odgrywają studenckie bazy namiotowe pod Gorcem i na Lubaniu.
MIEJSCA GODNE ODWIEDZANIA
Kalwaria Tylmanowska - czyli droga krzyżowa na wzgórzu Basta. Kalwaria widoczna jest z daleka, a w nocy jeJ lokalizację podkreśla podświetlany krzyż. Turyści odwiedzają ją nader licznie, bo miejsce przyciąga walorami widokowymi i rekreacyjnymi, a przy tym nastraja refleksyjnie.
W Paśmie Radziejowej niewielki szczyt - Suchy Groń zwany Błyszczem (945 m) - 16 sierpnia 1972 r. ks. kard. Karol Wojtyła odprawił w tym miejscu Mszę św. dla 700 osób z 25 oaz. Na pamiątkę wzniesiono tu kapliczkę, przy której corocznie odprawiane są Msze św.
REZERWATY PRZYRODY
Kłodne nad Dunajcem (89.1 ha)-obejmuje fragment przełomu Dunajca między pasmem Radziejowej a masywem Lubania. Drzewostany buczyny górskiej, w wieku około 200 lat zarastają koryta rzeki, zwłaszcza wzdłuż jej prawego brzegu. W dolinach bocznych dopływów rozwijają się zbiorowiska zaroślowe i krzewiaste z licznymi gatunkami roślin naczyniowych.
Pusta Wielka (2.6 ha) - rezerwat leśny na stokach Dzwonkówki w Paśmie Radziejowej, na południowy wschód od Tylmanowej. Stanowi go reliktowy bór sosnowy, rosnący na wysokości ok. 800 m n.p.m., na wzniesieniu o lokalnej nazwie „Pusta Wielka".
Szczytowe partie południowych, gorczańskich zboczy Kiczory i Gorca należą do terenów Gorczańskiego Parku Narodowego.
SZLAKI TURYSTYCZNE NA TERENIE GMINY
Krościenko - Marszałek - Lubań - Przełęcz Knurowska - Kiczora i dalej na Turbacz
Szlak „czerwony" będący fragmentem Głównego Szlaku Beskidzkiego (ok. 520 km), który biegnie głównym grzbietem polskich beskidów z Ustronia (Beskid Śląski) do Wołosatego (Bieszczady). Długość ok. 32 km. czas przejścia 9:40 godz. (z powrotem 8:45 godz.) Odcinek wzdłuż granicy gminy Ochotnica Dolna od Marszałka do Kiczory ma długość 25 km
Kiczora - Gorc - Ochotnica Dolna - Lubań
Szlak „ zielony" przebiegający przez wieś, łączący szczyty głównego pasma Gorców i pasma Lubania o znacznych deniwelacjach. Długość 23 km, czas przejścia ok. 6:40 godz. (z powrotem 6:55 godz)
Lubań - Ochotnica Dolna - Młynne i dalej do Kamienicy
Szlak „niebieski" - długość (do Kamienicy) 14 km. Czas przejścia 4:40 godz. (z powrotem 5:15 godz).
Ochotnica Górna - Jamne - Przehyba - Przysłop
Szlak „ żółty", nazwany „Szlakiem Chatkowym", gdyż prowadzi do chatki studenckiej - „Hawiarska Koliba". Długość ok. 6 km, czas przejścia ok. 2:50 godz. (przy zejściu 1.45 godz.)
Ochotnica Dolna - Rzeka - Makowica - Pasterski Wierch - Lubań
Szlak „zielony", dość uciążliwy, wiedzie grzbietem oddzielającym dolinę Ochotnicy od Tylmanowskiego Przełomu Dunajca. Długość ok. 5,5 km, czas przejścia 2:40 godz. (przy zejściu 1.45 godz.)
Gorczański Szlak Papieski
Poprowadzony ścieżkami, którymi wędrował Karol Wojtyła najpierw jako ksiądz, potem biskup i kardynał oraz które odwiedzał jako papież Jan Paweł II. Rozpoczyna się w Ludźmierzu na Podhalu i biegnie wzdłuż tradycyjnych szlaków turystycznych przez Nowy Targ, Kowaniec, Bukowinę Miejską na Halę Rusnakową - do kaplicy Matki Bożej Królowej Gorców i na Halę Turbacz - do Szałasowego Ołtarza. Z Turbacza prowadzi: wzdłuż szlaku żółtego do niebieskiego doliną Kamienicy obok „Papieżówki", dochodzi do Przełęczy Przysłop, gdzie łączy się z Papieskim Szlakiem Zagórzańsko-Limanowskim; od szlaku czerwonego wzdłuż niebieskiego łączy Krościenko - przez Lubań, Ochotnicę Dolną (kościół), Gore - z Przełęczą Przysłop; od szlaku czerwonego na Przełęczy Knurowskiej przez Ochotnicę Górną wiedzie na osiedle Skałka, skąd wzdłuż szlaku zielonego prowadzi na Turbacz.
ŚCIEŻKI EDUKACYJNE
Droga Knurowska - Gościniec Barabów, ciągnący się od Przełęczy Knurowskiej do Szkoły Ustrzyk z tablicami informacyjnymi i poglądowymi z ciekawym obiektem budownictwa mostowego na Bartoszówce.
Ścieżka edukacyjna im. por. W. Beimbringa wyznaczona przez GPN, biegnąca doliną potoku Jaszcze do miejsca katastrofy amerykańskiego bombowca „Liberator". Stanowi ona rodzaj pętli zaczynającej się na Kosarzyskach. Ścieżka przebiega przez tereny GPN z cennymi walorami przyrodniczymi oraz niepowtarzalną panoramą Tatr z Magurki
Ścieżka edukacyjna wyznaczona przez GPN mająca początek przy Szkole Ustrzyk biegnąca przez Znaki - Suchą - Kiczorę - Turbacz
Stała ekspozycja wystawiennicza w WOK w Ochotnicy Górnej pt. „Lotnicze ślady w Gorcach", „Etnografia wsi Ochotnica".
Więcej informacji na stronie Gminy Ochotnica Dolna:
www.ochotnica.pl
MTB 4 Towers in One Day
Podczas, którego musicie zdobyć 4 wieże (Lubań, Koziarz, Gorc i Magrurki) w jeden dzień, wymagający maraton o dystansie ok. 106 km z przewyższeniem ponad 4400 metrów, podczas, którego zdobędziecie wszystkie 4 wieże, na które będziecie musieli dodatkowo wejść, aby zdobyć pieczątkę potwierdzającą Wasze wejście, a naprawdę Warto, bo widoki są zapierające! Każdy otrzyma dokładny i sprawdzony plik gpx, personalny lokalizator z trasą, bufety na trasie i gromkie brawa na mecie w Ochotnicy Dolnej. Na trasie będą czekały na Was 3 bufety regeneracyjne, zapewniamy również dozór Waszych rowerów pod wieżą.
UpHill Kasia Niewiadoma-Ochotnica Challenge
Szosowa jazd indywidualna na czas z Ochotnicy Dolnej na najwyżej położony odcinek szlaku Kasia Niewiadoma - Ochotnica Challenge OS. Skałka (962m.n.p.m.). Dystans to 11.16km z przewyższeniem ok. 480 metrów i maksymalnym nachyleniem jednostowym nachyleniem ok. 32%, tak więc zadbajcie o miękkie przełożenie, aby podjazd Was nie pokonał, a zapewniamy, że na szczycie satysfakcja gwarantowana i piękne widoki! To tutaj swoje kolarskie szlify i charakter budowała nasza najlepsza kolarka szosowa Kasia Niewiadoma, dlatego naszym hasłem będzie:,,Szukamy następców Kasi Niewiadomej"W ramach wyścigu będą też wyścigi dla kategorii Żak, Młodzik, Junior Młodszy, Junior i Amatorzy.
Jazda indywidualna na czas wlicza się do naszego cyklu imprez szosowych Activejet Classic Race 2023 oraz do Challenge Komisji Masters!
MTB Up&Down Lubań Towers
W ramach tego eventu możecie wystartować w Uphilu na Lubań, gdzie meta będzie usytuowana dosłownie pod wieżą na wysokości 1211m.n.p.m. , a po chwili odpoczynku będziecie mogli uczestniczyć w zjeździe z pod wieży, który jest jednym z najfajniejszych i najbardziej urozmaiconym w Gorcach.
Możecie wystartować w pojedynczej konkurencji lub w obu.
Trasa oznakowana i zabezpieczona na czas zjazdu.
Podczas UpHillu do pokonania macie tylko ok. 9km , ale z przewyższeniem prawie 760 metrów! Natomiast DownHill skończycie wcześniej i pojedziecie w całości w terenie, a dystans do pokonania to wymagające 5,1 km ze spadkiem w terenie ponad 720 metrów, co zapewni Wam nie lada Adrenalinę!
Rajd Rowerowy szlakiem Kasia Niewiadoma-Ochotnica Challenge
Rajdy rowerowe na dowolnym rowerze, ale całość trasy przebiega po asfalcie. Zalecane przełożenia górskie!
Pojedziecie po wytyczonym szlaku rowerowym Kasia Niewiadoma Ochotnica Challenge w Gminie Ochotnica, który poświęcony jest naszej najlepszej kolarce szosowe. Pokazuje w jakim pięknym i górskim terenie trenowała on codziennie i na własnej skórze poznacie jak piecze w górach.
Cały szlak to 16 oznaczonych odcinków, wszystkie odcinki prowadzą pod górę, są one oznaczone kolorem niebieskim jako Fun (czyli łatwe, które zaprowadzą Was w Doliny Ochotnicy, a na trasę ze względu na mniej strome podjazdy możecie wybrać się całymi rodzinami) oraz czerwone Pro (trudne odcinki z podjazdami na trasie miejscowo ok. 20%, a w najstromszym miejscu Twarogów nawet 40%!)
W ramach rajdu możecie wybrać wersję:
- Fun (rodzinną) podczas której jedziecie dla czystej przyjemności, do pokonania będzie 7 odcinków , a cała długość trasy to ok. 69km z przewyższeniem 1400 metrów. Tutaj nie liczy się czas przejazdu a wspólna zabawa.
- Pro będziecie mieli do pokonania 16, z czego 9 będzie oznaczonych jako trudne, całość trasy to blisko 117km z przewyższeniem ok. 3500 metrów.
Na trasie będziecie mieli wyznaczonych 16 odcinków na podjazdach, musicie swój przejazd zapisać na aplikacji strava.com i udostępnić, zwycięzców wyłonimy na podstawie najkrótszego czasu łącznego przejazdu na wszystkich odcinkach podjazdowych. W związku ze stromymi zjazdami prosimy o bezpieczny i wolny zjazd oraz o nieutrudnianie podjazdu pozostałym uczestnikom.
INFORMACJE PRAKTYCZNE
Biuro Zawodów:
Czynne w dniu:
18.08.2023
w godzinach: 19.00 – 20.00 (tylko uczestnicy 4 Towers w jeden dzień),
19.08.2023
w godzinach: 6.00 – 6.45 (tylko uczestnicy 4 Towers w jeden dzień),
19.08.2023
w godzinach: 10.30 – 12.45 (tylko uczestnicy UpHill Kasia Niewiadoma-Ochotnica Challenge),
19.08.2023
w godzinach: 18.00 – 20.00,
20.08.2023
w godzinach: 8.00 – 11.30.
Dla uczestników bezpłatny Parking przed wjazdem na teren Wiejskiego Ośrodka Kultury w Ochotnicy Dolnej.
Przy biurze zawodów będzie możliwość zakupu żeli i batonów energetycznych 226ERS
UWAGA!!!
Biuro zawodów i odbiór pakietów startowych znajduje się w Ochotnicy Dolnej w budynku Wiejskiego Ośrodka Kultury przy Os. Dłubacze 173b
Dojazd:
Program zawodów:
Aktualności