Ochotnica MTB 4 Towers

30 maja - 2 czerwca 2024

DO WYŚCIGU ZOSTAŁO:
dni
h
min
sec

INFORMACJE O WYŚCIGU

       Małopolska Ochotnica Mtb 4 Towers WRACA w sezonie 2024 jako 4 dniowy wyścig etapowy po Waszych głosach potrzeby prawdziwego kolarstwa górskiego w dzikich górach Gorcach! Zachowujemy również możliwość wystartowania w Ultra ciężkim jednodniowym maratonie Ochotnica MTB 4 Towers in One Day! Będzie możliwość pojechania również pojedynczych etapów w ramach rozgrywanego wyścigu etapowego, dla tych co nie mają czasu, lub nie wiedzą czy poradzą sobie ze zdobyciem wszystkich wież;-)

       W związku z tym, że Ochotnica to miejscowość rodzinna naszej najlepszej kolarki Katarzyny Niewiadomej i jest tam wytyczony szlak jej imienia, który biegnie po stromych szosach, to w niedzielę przeprowadzimy również rajd Szlakiem Kasia Niewiadoma Ochotnica Challenge!

 

CZWARTEK-NIEDZIELA:

 

- 4 dniowy wyścig etapowy Ochotnica MTB 4 Towers, jedyny prawdziwie górski i dla prawdziwych twardzieli. Poznaj piękne Gorce i pokonaj własne słabości zdobywając z mozołem 4 wieże górujące nad Doliną Ochotnicy!

 

Możesz wybrać jeden z dwóch dystansów HARD (45-55km) lub ADVENTURE (25-30km), a jeśli chcesz spróbować jak smakuje prawdziwe kolarstwo górskie, to możesz też pojechać jeden lub dwa wybrane etapy!

 

SOBOTA:

 

-Małopolska MTB 4 Towers in One Day- podczas, którego musicie zdobyć 4 wieże (Lubań, Koziarz, Gorc i Magrurki) w jeden dzień, wymagający maraton o dystansie ok. 106 km z przewyższeniem ponad 4400 metrów, podczas, którego zdobędziecie wszystkie 4 wieże, na które będziecie musieli dodatkowo wejść, aby zdobyć pieczątkę potwierdzającą Wasze wejście, a naprawdę Warto, bo widoki są zapierające! Każdy otrzyma dokładny i sprawdzony plik gpx, personalny lokalizator z trasą, bufety na trasie i gromkie brawa na mecie w Ochotnicy Dolnej.

 

W czwartkowy wieczór po dekoracji zapraszamy na wspólne biesiadowanie przy ognisku i muzyce.

 

Każdy uczestnik kończący etapówkę lub zdobędzie 4 wieże w 1 dzień, otrzyma pamiątkową koszulkę i medal na mecie!

 

NIEDZIELA:

 

- Rajdy rowerowe na dowolnym rowerze, ale całość trasy przebiega po asfalcie. Zalecane przełożenia górskie!

Pojedziecie po wytyczonym szlaku rowerowym Kasia Niewiadoma Ochotnica Challenge w Gminie Ochotnica, który poświęcony jest naszej najlepszej kolarce szosowe. Pokazuje w jakim pięknym i górskim terenie trenowała on codziennie i na własnej skórze poznacie jak piecze w górach.

Cały szlak to 16 oznaczonych odcinków, wszystkie odcinki prowadzą pod górę, są one oznaczone kolorem niebieskim jako Fun (czyli łatwe, które zaprowadzą Was w Doliny Ochotnicy, a na trasę ze względu na mniej strome podjazdy możecie wybrać się całymi rodzinami) oraz czerwone Pro (trudne odcinki z podjazdami na trasie miejscowo ok. 20%, a w najstromszym miejscu Twarogów nawet 40%!)

W ramach rajdu możecie wybrać wersję:

- Fun (rodzinną) podczas której jedziecie dla czystej przyjemności, do pokonania będzie 7 odcinków , a cała długość trasy to ok. 69km z przewyższeniem 1400 metrów. Tutaj nie liczy się czas przejazdu a wspólna zabawa.

- Pro będziecie mieli do pokonania 15, z czego 8 będzie oznaczonych jako trudne, całość trasy to blisko 113km z przewyższeniem ok. 3240 metrów (Odcinek 14 Holina wyłączony w związku z remontem drogi).

Na trasie będziecie mieli wyznaczonych 15 odcinków na podjazdach, musicie swój przejazd zapisać na aplikacji strava.com i udostępnić, zwycięzców wyłonimy na podstawie najkrótszego czasu łącznego przejazdu na wszystkich odcinkach podjazdowych. W związku ze stromymi zjazdami prosimy o bezpieczny i wolny zjazd oraz o nieutrudnianie podjazdu pozostałym uczestnikom.

 

       Dla wszystkich uczestników Rajdu przewidzieliśmy pamiątkowe medale z Gratulacjami od Kasi Niewiadomej!

 

       Dodatkowo w ramach Akademii Bezpiecznej Jazdy na Dwóch Kółkach w Gminie Ochotnica Dolna w niedzielę odbędą się bezpłatne zawody dla dzieci na terenie Wiejskiego Ośrodka Kultury w Ochotnicy Dolnej w ramach Dnia Dziecka

 

       Dolina Ochotnicy jest jedną z najdłuższych w Polsce, a jednocześnie najpiękniejszą. Otoczona ze wszystkich stron pasmami Gorców: z północy pasmem Gorca , a od południa pasmem Lubania, natomiast u wejścia do doliny wije się przepiękny Dunajec rozgraniczający Gorce od Beskidu Sądeckiego. Całej tej doliny strzegą tytułowe 4 wieże zlokalizowane na najwyższych w okolicy szczytach: Koziarz 943m.n.p.m., Gorc 1228m.n.p.m., Magurki 1108 m.n.p.m. i Lubań 1211m.n.p.m. Natomiast między nimi istnieje ponad 130km wytyczonych tras rowerowych „Enklawy aktywnego wypoczynku w sercu Gorców”.

        Z Ochotnicy Górnej pochodzi jedna z najlepszych na świecie kolarek, Mistrzyni Świata w wyścigu gravelowym i najlepsza góralka Tour de France- Kasia Niewiadoma, która pierwsze kroki stawiała na Ochotnickich podjazdach. To tutaj znajdziecie najsztywniejsze szosowe podjazdy po asfalcie w Polsce: Twarogi, Skałkę, Studzionki, po których został wytyczony szlak rowerowy Kasia Niewiadoma-Ochotnica Challenge.  Jadąc nimi zadacie sobie pytanie jak oni wylali tam asfalt☺…sami nie wiemy, ale jest i chwała im , bo inaczej było by „butowanie”, chociaż i tak dla wielu to wielkie wyzwanie! 

 

ZAPRASZAMY ! Podejmij Wyzwanie Gorców !!!

 

 

Wyścig etapowy Ochotnica MTB 4 Towers

ETAP 1  jazda indywidualna na czas Up&Down KOZIARZ Tower
ETAP 2  start wspólny MAGURKI
Dystans HARD kat. M2-M5 + K Open
ETAP 2 start wspólny MAGURKIDystans  ADVENTURE kat. M2, M3, M4, M5 i M6 + KOBIETY
ETAP 3  start wspólny GORC
Dystans HARD kat. M2-M5 + K Open
ETAP 2 start wspólny GORC
Dystans  ADVENTURE kat. M2, M3, M4, M5 i M6 + KOBIETY
ETAP 2  start wspólny LUBAŃ
Dystans HARD kat. M2-M5 + K Open
ETAP 2 start wspólny LUBAŃ
Dystans  ADVENTURE kat. M2, M3, M4, M5 i M6 + KOBIETY

Ultra Maraton Ochotnica MTB 4 Towers in One Day

OCHOTNICA MTB 4 TOWERS IN ONE DAY
REGULAMIN WYŚCIG DZIECI

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Biuro zawodów

Biuro zawodów i odbiór pakietów startowych znajduje się w Ochotnicy Dolnej w budynku Wiejskiego Ośrodka Kultury przy Os. Dłubacze 173b

 

Odbiór numerów dla osób startujących tylko w sobotę lub niedzielę jest możliwy na godzinę przed startem etapu w miejscu startu etapu na stanowisku S-Time!

 

Przy biurze zawodów będzie możliwość zakupu żeli i batonów energetycznych 226ERS

Dojazd
Parkingi

Dla uczestników bezpłatny Parking przed wjazdem na teren Wiejskiego Ośrodka Kultury w Ochotnicy Dolnej.

Program zawodów
Bufety

Na dystansie Adventure na 2,3 i 4 etapie będzie jeden bufet stacjonarny z napojami, owocami i ciastami, a na dystansie Hard dwa bufety. Lokalizacja bufetów będzie podana w komunikacie przedstartowym. Dodatkowo na mecie każdego etapu będzie dostępny zimny bufet z owocami, napojami i ciastami.

Po dekoracji 1 etapu będzie ognisko integracyjne z kiełbaską i oscypkiem, a po 2, 3 i 4 etapie gorący posiłek w miasteczku zawodów.

Prysznice

Nowy blok tekstowy gotowy na Twoją treść.

INFORMACJE O REGIONIE

          Gmina Ochotnica Dolna jest gminą wiejską Powiatu Nowotarskiego w województwie małopolskim. Powierzchnia gminy wynosi 141 km2. Obszar ten zamieszkuje ponad 8,5 tyś. osób. W skład gminy wchodzą 3 duże wsie, jednak administracyjnie podzielona jest ona na 4 sołectwa: Ochotnica Dolna, Ochotnica Dolna - Młynne, Ochotnica Górna, Tylmanowa.

           Ochotnica Dolna i Ochotnica Górna traktowane są często jako jedna miejscowość i tym samym Ochotnica uchodzi za najdłuższych wsi w Polsce. Jej osią jest droga długości ok. 20 km, do której schodzą baczne potoki, wzdłuż których zlokalizowane są gospodarstwa. Największe z nich to: Młynne (ok. 7,5 km), Forendówki (ok. 6 km), Jaszcze (ok.6 km), Gorcowe (ok. 5,5 km), Jamne (ok. 5 km), Skrodne (ok. 3). 

            Ochotnica Dolna została lokowana w 1416 r. przez króla Władysława Jagiełłę. Pierwszymi osadnikami byli pasterze wołoscy. Król Stefan Batory nadał sołtysowi Maciejowi Ochotnickiemu liczne przywileje ekonomiczne, a król Jan III Sobieski zezwolił mieszkańcom na użytkowanie lasów i pastwisk górskich. 

           Z kolei Ochotnica Górna pierwotnie nosiła nazwę Babieniec, a powstała w drugiej połowie XVI w. Dokładna data lokalizacji nie jest znana, ale wiadomo, że zasadźcą był sołtys Ochotnicy- Walenty Ochotnicki. 

          Natomiast Tylmanowa była zanana już w XIV w., o czym świadczy dokument lokacyjny z 1336r. Polski kronikarz Jan Długosz wspomina o drodze biegnącej w górę Dunajca, w stronę Czorsztyna i Spiszą, wymieniając takie nazwy jak: Tylmanowa, Ligasy, Kłodne. Nazwa wsi wywodzi się prawdopodobnie od imienia pierwszego osadnika- Tylmana. Od 1350 r. Tylmanowa stanowiła już parafię, a jej patronem został Św. Mikołaj. Do parafii należała wieś Kłodne oraz cała Ochotnica, która usamodzielniła się dopiero w 1925r. We wsi prowadzona była szkoła parafialna od 1596r.

           W czasie II wojny światowej gmina Ochotnica Dolna czynnie uczestniczyła w walce z okupantem. Ochotnica Dolna, podczas okupacji hitlerowskiej była jednym z wielu ośrodków kolportażu podziemnych gazetek i tajnego nauczania na Podhalu ( w zakresie szkoły podstawowej i gimnazjum). Najtragiczniejszym wydarzeniem w dziejach wsi była „Krwawa Wigilia", czyli okrutna pacyfikacja dokonana przez oddział SS w dniu 23.XII 1944 r., w odwecie za śmierć dwóch Niemców zastrzelonych przez sowiecki odział Zołotora. Zamordowano wówczas 56 mieszkańców -wśród nich 19 dzieci i 21 kobiet.
            Ochotnica Górna także stawiała silny opór okupantowi -była określana przez Niemców mianem „Republiki Partyzanckiej". Dzięki doskonale zorganizowanej akcji partyzantów i miejscowej ludności udało się ocalić załogę amerykańskiego bombowca „Liberator", który rozbił się 18.XII. 1944 r. u źródeł potoku Jaszcze.
          Ochotnica posiada także atrakcyjne wytwory ludzkie; działalności. Składają się na nie głównie architektura zabudowań oraz wciąż żywy jeszcze folklor. Na terenie gminy sporo jest miejsc związanych z historią II wojny światowej i pamiątek z tego wydarzenia. Miejsce pacyfikacji upamiętnia przydrożna kapliczka na osiedlu Brzeźnie w Ochotnicy Dolnej -Młynne oraz pamiątkowa tablica informująca o tym tragicznym wydarzeniu. W 1964 r. obok szkoły w Ochotnicy Dolnej -Centrum wzniesiono również pomnik ku czci zamordowanych Ochotniczan i bohaterów walk o wolność przedstawiający mieszkankę wsi zastrzeloną wraz z 3-letnim synkiem w czasie ucieczki.
           Spośród grupy obiektów architektury sakralnej najcenniejszym zabytkiem jest Kościół Parafialny Znalezienia Krzyża Świętego z 1816 r. w Ochotnicy Dolnej. Na uwagę zasługują także najcenniejsze, zabytkowe kaplice, tj. kaplica z 1770r. znajdująca się w pobliżu kościoła oraz przydrożna kapliczka z początku XVIII w. położona u ujścia Potoku Skrodne (oś. Kapłony). Na terenie Ochotnicy można zobaczyć także liczne zabytki architektury świeckiej. Należą do nich niektóre domy i budynki. Architekturę wsi urozmaicają również zabytkowe spichlerzyki, piwnice i studnie, z których część powstała jeszcze pod koniec XIXw.
           Atrakcyjność turystyczną gminy Ochotnica Dolna podnoszą duże powierzchnie lasów, a zwłaszcza silne zróżnicowanie gatunkowe ich biocenoz. Tutejsze lasy są również idealnym terenem dla miłośników grzybobrań, którzy tłumnie zjeżdżają tu podczas jesiennych weekendów. Ochotnica może bowiem zaoferować całą gamę jadalnych gatunków grzybów, począwszy od najbardziej cenionych i poszukiwanych borowików szlachetnych, poprzez: podgrzybki, kozaki, kanie, maślaki, kurki, po opieńki miodowe i inne rzadziej spotykane gatunki.
          Ponadto, niezwykle bogata jest również baza turystyczno-noclegowa gminy. Na terenie Ochotnicy znajdują się liczne miejsca wypoczynku i rekreacji, obejmujące schroniska, ośrodki wczasowe, pensjonaty, motele, pola biwakowe, placówki kolonijne i oazowe, a przede wszystkim pokoje gościnne w kwaterach prywatnych i gospodarstwach agroturystycznych. Ogromną rolę dla turystów uprawiających piesze wędrówki górskie odgrywają studenckie bazy namiotowe pod Gorcem i na Lubaniu.

 

MIEJSCA GODNE ODWIEDZANIA

Kalwaria Tylmanowska - czyli droga krzyżowa na wzgórzu Basta. Kalwaria widoczna jest z daleka, a w nocy jeJ lokalizację podkreśla podświetlany krzyż. Turyści odwiedzają ją nader licznie, bo miejsce przyciąga walorami widokowymi i rekreacyjnymi, a przy tym nastraja refleksyjnie.

W Paśmie Radziejowej niewielki szczyt - Suchy Groń zwany Błyszczem (945 m) - 16 sierpnia 1972 r. ks. kard. Karol Wojtyła odprawił w tym miejscu Mszę św. dla 700 osób z 25 oaz. Na pamiątkę wzniesiono tu kapliczkę, przy której corocznie odprawiane są Msze św.

REZERWATY PRZYRODY

Kłodne nad Dunajcem (89.1 ha)-obejmuje fragment przełomu Dunajca między pasmem Radziejowej a masywem Lubania. Drzewostany buczyny górskiej, w wieku około 200 lat zarastają koryta rzeki, zwłaszcza wzdłuż jej prawego brzegu. W dolinach bocznych dopływów rozwijają się zbiorowiska zaroślowe i krzewiaste z licznymi gatunkami roślin naczyniowych.

Pusta Wielka (2.6 ha) - rezerwat leśny na stokach Dzwonkówki w Paśmie Radziejowej, na południowy wschód od Tylmanowej. Stanowi go reliktowy bór sosnowy, rosnący na wysokości ok. 800 m n.p.m., na wzniesieniu o lokalnej nazwie „Pusta Wielka".

Szczytowe partie południowych, gorczańskich zboczy Kiczory i Gorca należą do terenów Gorczańskiego Parku Narodowego.

SZLAKI TURYSTYCZNE NA TERENIE GMINY

Krościenko - Marszałek - Lubań - Przełęcz Knurowska - Kiczora i dalej na Turbacz
Szlak „czerwony" będący fragmentem Głównego Szlaku Beskidzkiego (ok. 520 km), który biegnie głównym grzbietem polskich beskidów z Ustronia (Beskid Śląski) do Wołosatego (Bieszczady). Długość ok. 32 km. czas przejścia 9:40 godz. (z powrotem 8:45 godz.) Odcinek wzdłuż granicy gminy Ochotnica Dolna od Marszałka do Kiczory ma długość 25 km

Kiczora - Gorc - Ochotnica Dolna - Lubań
Szlak „ zielony" przebiegający przez wieś, łączący szczyty głównego pasma Gorców i pasma Lubania o znacznych deniwelacjach. Długość 23 km, czas przejścia ok. 6:40 godz. (z powrotem 6:55 godz)

Lubań - Ochotnica Dolna - Młynne i dalej do Kamienicy
Szlak „niebieski" - długość (do Kamienicy) 14 km. Czas przejścia 4:40 godz. (z powrotem 5:15 godz).

Ochotnica Górna - Jamne - Przehyba - Przysłop
Szlak „ żółty", nazwany „Szlakiem Chatkowym", gdyż prowadzi do chatki studenckiej - „Hawiarska Koliba". Długość ok. 6 km, czas przejścia ok. 2:50 godz. (przy zejściu 1.45 godz.)

Ochotnica Dolna - Rzeka - Makowica - Pasterski Wierch - Lubań
Szlak „zielony", dość uciążliwy, wiedzie grzbietem oddzielającym dolinę Ochotnicy od Tylmanowskiego Przełomu Dunajca. Długość ok. 5,5 km, czas przejścia 2:40 godz. (przy zejściu 1.45 godz.)

Gorczański Szlak Papieski
Poprowadzony ścieżkami, którymi wędrował Karol Wojtyła najpierw jako ksiądz, potem biskup i kardynał oraz które odwiedzał jako papież Jan Paweł II. Rozpoczyna się w Ludźmierzu na Podhalu i biegnie wzdłuż tradycyjnych szlaków turystycznych przez Nowy Targ, Kowaniec, Bukowinę Miejską na Halę Rusnakową - do kaplicy Matki Bożej Królowej Gorców i na Halę Turbacz - do Szałasowego Ołtarza. Z Turbacza prowadzi: wzdłuż szlaku żółtego do niebieskiego doliną Kamienicy obok „Papieżówki", dochodzi do Przełęczy Przysłop, gdzie łączy się z Papieskim Szlakiem Zagórzańsko-Limanowskim; od szlaku czerwonego wzdłuż niebieskiego łączy Krościenko - przez Lubań, Ochotnicę Dolną (kościół), Gore - z Przełęczą Przysłop; od szlaku czerwonego na Przełęczy Knurowskiej przez Ochotnicę Górną wiedzie na osiedle Skałka, skąd wzdłuż szlaku zielonego prowadzi na Turbacz.

ŚCIEŻKI EDUKACYJNE

Droga Knurowska - Gościniec Barabów, ciągnący się od Przełęczy Knurowskiej do Szkoły Ustrzyk z tablicami informacyjnymi i poglądowymi z ciekawym obiektem budownictwa mostowego na Bartoszówce.

Ścieżka edukacyjna im. por. W. Beimbringa wyznaczona przez GPN, biegnąca doliną potoku Jaszcze do miejsca katastrofy amerykańskiego bombowca „Liberator". Stanowi ona rodzaj pętli zaczynającej się na Kosarzyskach. Ścieżka przebiega przez tereny GPN z cennymi walorami przyrodniczymi oraz niepowtarzalną panoramą Tatr z Magurki

Ścieżka edukacyjna wyznaczona przez GPN mająca początek przy Szkole Ustrzyk biegnąca przez Znaki - Suchą - Kiczorę - Turbacz

Stała ekspozycja wystawiennicza w WOK w Ochotnicy Górnej pt. „Lotnicze ślady w Gorcach", „Etnografia wsi Ochotnica". 

 

Więcej informacji na stronie Gminy Ochotnica Dolna:

www.ochotnica.pl

Informacje o trasach

Informacje o wyścigu

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Opłaty Zmiana dystansu Kategorie wiekowe Numery Sektory Wyniki
Kwota Opłaty Opłata rejestracyjna w OCHOTNICA MTB 4 TOWERS jest uzależniona od terminu dokonania płatności i deklarowanego dystansu, która wynosi: do 31.12.2023 DYSTANS ADVENTURE: 450 zł (dla uczestników edycji 2022), DYSTANS HARD: 490 zł (dla uczestników edycji 2022); do 31.12.2023 DYSTANS ADVENTURE: 550 zł (pozostali), DYSTANS HARD: 590 zł (pozostali); do 29.02.2024 DYSTANS ADVENTURE: 610 zł, DYSTANS HARD: 660 zł; do 22.05.2024 DYSTANS ADVENTURE: 670 zł, DYSTANS HARD: 720 zł; od 23.05.2024 DYSTANS ADVENTURE: 750 zł, DYSTANS HARD: 790 zł; Dopuszczamy możliwość startu tylko w wybranych dowolnych etapach, zawodnicy będą uwzględnieni w klasyfikacji Open Etapu, bez kategorii wiekowych i bez uwzględniania w klasyfikacji generalnej! W tym przypadku opłata wynosi odpowiednio: Opłata za jeden etap niezależnie od dystansu - 180 PLN przelew do 29.02.2024 r. - 220 PLN przelew do 22.05.2024 r. - 260 PLN przelew od 23.05.2024 r. W celu odebrania numeru startowego należy się zgłosić do biura zawodów na godzinę przed startem w dniu startu, jeśli zawodnik chce startować w więcej niż jednym etapie to kwota opłaty jest powiększona razy ilość etapów.
Informacje ogólne W przypadku zmiany dystansu należy ten fakt zgłosić mailowo na adres: faktury@tatracyclingevents.com. Zmiany dokonuje organizator, dopuszcza możliwość zmiany dystansu z dłuższego na krótszy bez dodatkowych kosztów, uczestnikowi nie przysługuje zwrot różnicy, natomiast w przypadku zmiany z krótszego dystansu na dłuższy należy dokonać dopłaty na wskazany numer konta w wysokości różnicy w opłacie między dystansem, na który dokonano zgłoszenia, a dystansem, na który ma być dokonana zmiana na dzień zgłoszenia zamiaru zmiany.
Skąd wiedzieć w jakiej kategorii startuję
Czy muszę mieć numer?
Czy są przewidziane sektory?
Kiedy pojawią się wyniki? Rezultat swojego startu otrzymasz w SMS na kilka sekund po przejechaniu linii mety. Podczas zawodów sprawdzisz go również na ekranie w biurze zawodów. Na bieżąco aktualizować będziemy również wyniki w systemie S-Time.
Świadczenia w ramach pakietu W ramach opłaty rejestracyjnej zawodnik otrzymuje: a. numery startowy do umieszczenia na kierownicy, b. zwrotny chip aktywny, który należy zwrócić w dniu 02.06.2024, c. elektroniczny pomiar czasu, d. wyniki dostępne po każdym etapie, e. osobisty odbiornik GPS z dostępem do transmisji na żywo, f. track każdego etapu na potrzeby urządzeń GPS, g. możliwość korzystania z bufetów na trasie (owoce, ciasta, woda, izotonik). Przewidziano minimum 2 bufety na dystansie HARD oraz po jednym bufecie na dystansie ADVENTURE h. posiłek regeneracyjny na mecie (bufet z owocami, napojami i ciastami) oraz gorący posiłek po etapie II, III i IV, i. udział w ognisku integracyjnym z muzyką góralską, kiełbaska i napój w pakiecie, które odbędzie się 30.05.2024 r. j. stanowisko do mycia roweru, k. oznaczenie trasy zgodne ze standardami podczas wyścigów MTB, l. zabezpieczenie medyczne i ratownicze, m. dostęp do podstawowego serwisu rowerowego przed i po zakończeniu etapu, n. obsługę sędziowską, o. nagrody i trofea sportowe dla zwycięzców, p. bezpłatny dostęp do profesjonalnych fotografii w wysokiej jakości do dowolnego, do niekomercyjnego użytku, q. pamiątkowy medal Finiszera dla wszystkich zawodników, którzy ukończą rywalizację wręczany na mecie ostatniego etapu, r. pamiątkowy T-shirt Finishera dla uczestników, którzy ukończą rywalizację i dokonają opłaty w terminie do 22.05.2024r. UWAGA! (uczestnicy pojedynczych etapów nie otrzymują medali i koszulek)
Przepisanie pakietu Organizator daje możliwość do dnia 31 marca 2024 włącznie, przeniesienia pakietu bez dodatkowej opłaty na innego uczestnika. Po tym terminie będzie to możliwe tylko za dodatkową opłatą w wysokości 100 PLN, jednak nie później niż do 22 maja 2024. Następuje to przez zgłoszenie przesłane na adres mailowy faktury@tatracyclingevents.com.
Jak zamontować numer?
W którym sektorze mam stanąć?
Wyniki archiwalne Wyniki znajdziesz w sekcji: Dla Zawodnika: Ochotnica MTB 4 Towers: Wyniki
Gdzie mogę kupić zdjęcia z wyścigu? Wszystkie zdjęcia z naszych imprez są dla Was bez dodatkowych opłat! Na naszych wyścigach pracują najlepsi specjaliści od fotografii sportowej. Wszystkie zdjęcia są na bieżąco udostępniane na naszym profilu fb. Dodatkowo po obróbce będą zamieszczone na naszej stronie w strefie: Dla Zawodnika: Ochotnica MTB 4 Towers: Galeria, skąd możecie je samodzielnie pobrać w oryginalnej jakości.
Jak sprawdzić czy chip działa?
Gdzie sprawdzić z jakiego sektoru staruję?
Faktury Aby otrzymać fakturę musisz w tytule przelewu wpisać pełne dane i numer NIP podmiotu, na który ma być wystawiona FV. Jeśli nie podasz danych w tytule przelewu nie będzie możliwości wystawienia FV w późniejszym terminie. Faktury wystawiane będą w ciągu 7 dni od dokonania przelewu i przesyłane na podany adres mailowy. Potrzebę wystawienia faktury potwierdza się w formularzu zgłoszeniowym. Prosimy o prawidłowe wprowadzanie danych, po wystawieniu faktury nie będzie możliwości skorygowania Odbiorcy. W przypadku błędu i potrzeby skorygowania faktury należy wysłać wiadomość mailową na adres faktury@tatracyclingevents.com.
Czy zwracam numer?
Zwrot opłaty Organizator nie przewiduje zwrotu opłat w przypadku rezygnacji z uczestnictwa lub wycofania się podczas wyścigu z rywalizacji. Opłata rejestracyjna jest przeznaczana na koszty organizacyjne zawodów.

Aktualności

Zapisy do Mistrzostw Polski Masters i Cyklosport w kolarstwie szosowym 2024 OTWARTE 27.04.24 od godz. 12:00
Przepraszamy, że tak długo musieliście czekać na tą informację!   15 czerwca 2024 w Częstochowie wyłonimy Mistrzów Polski Masters i Cyklosport 2024, a od 27.04.2024 od godz. 12:00 możecie zgłaszać się do Mistrzowskich wyścigów, będzie też wyścig dla Amatorów bez licencji...
Data 27-04-2024 Zobacz więcej
Województwo Małopolskie Partnerem Tytularnym - Małopolska Ochotnica Bike Fest 2024
Województwo Małopolskie - Partnerem Tytularnym naszego czterodniowego zakręconego święta rowerowego Małopolska Ochotnica Bike Fest!   To tutaj w #Małoplsce znajdziecie najpiękniejsze trasy rowerowe. Niezależnie od stopnia zaawansowania, każdy rowerzysta będzie zachwycony ilością i...
Data 25-04-2024 Zobacz więcej
Makarony Czaniecki oficjalnym Makaronem na imprezach Tatra Cycling Events 2024
Miło nam poinformować, że Oficjalnym Makaronem na wszystkich imprezach Tatra Cycling Events w sezonie 2024 zostały Czanieckie Makarony.   Kolarstwo jest dyscypliną gdzie zapotrzebowanie energetyczne należy do jednych z największych, obowiązkowym punktem kolarskiego jadłospisu jest...
Data 17-04-2024 Zobacz więcej
Przekaż 1,5 %
PRZEKAŻ 1,5 %   Zachęcamy Was do pomocy naszej Fundacji Trzymaj Dystans przekazując 1,5 % w zeznaniu rocznym PIT2023.   Dzięki współpracy z Fundacja Studencka Młodzi-Młodym, która jest organizacją pożytku publicznego. Kwoty przekazane na KRS 0000270261 z...
Data 18-02-2024 Zobacz więcej
Nowa multirowerowa impreza Amonit BIKE po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej
Amonit Bike- to multirowerowe wydarzenie, które odbędzie się w Częstochowie 8 czerwca 2024.   Zapisy i więcej informacji dostępne na naszej stronie wydarzenia: https://tatracyclingevents.com/amonit-bike   Areną Amonit Bike będą malownicze trasy Jury...
Data 12-01-2024 Zobacz więcej
Zgłoszenia do Rajdu Doliną Dunajca 2024!
     Do kolejnej edycji Rajdu Doliną Dunajca 2024 możecie dokonać zgłoszenia od 23 listopada od godziny 20:00.   Link do zapisów: https://my.raceresult.com/270275/   Na naszej stronie w zakładce dotyczącej rajdu znajdziecie już...
Data 22-11-2023 Zobacz więcej
Kalendarz imprez Sezon 2024!
       Jesień to czas kiedy planujecie urlopy, a zima jest okresem przygotowawczym, aby w sezonie mieć formę, dlatego prosimy zapoznajcie się z naszym kalendarzem na kolejny sezon 2024!         Jak zawsze każdy niezależnie od...
Data 10-11-2023 Zobacz więcej
Dziękujemy za sezon 2023!
        Sezon 2023 dobiegł końca, był dla nas bardzo długi bo rozpoczęliśmy w kwietniu w Osieku a zakończyliśmy 14 października w Starachowicach! Dzięki przychylności natury każdy dzień startowy z nami zapewniał Wam słoneczną pogodę, nawet deszczowej i chłodnej...
Data 31-10-2023 Zobacz więcej
Trenuj w Bike Stop
Zapraszamy na treningi na profesjonalnym trenażerze w Bike Stop - Kolejowa 166, Nowy Targ   Chcesz spróbować? Chcesz przetestować?* Chcesz...
Data 24-10-2023 Zobacz więcej
Marimex Opel - Partnerem Motoryzacyjnym Ochotnica Bike Fest 2023
Marimex - autoryzowana Dealer samochodów Opel został Partnerem Motoryzacyjnym Ochotnica Bike Fest 2023. Dzięki tremu będziemy wszędzie tam gdzie nas potrzebujecie, a wiadomo, że kolarstwo to sport, który jest bardzo powiązany z motoryzacją i pozwala na bezpieczne przeprowadzenie zawodów oraz na...
Data 18-08-2023 Zobacz więcej
MTB 4 wieże w jeden dzień - największe wyzwanie MTB w Polsce już 19 sierpnia !
Już w sobotę o 7 ej rano Śmiałkowie wystartują na trasę najtrudniejszego maratonu kolarstwa górskiego w Polsce Ochotnica MTB 4 Towers in One Day 2023, do pokonania będzie 106km i ponad 4600 metrów przewyższenia. Każdy dodatkowo będzie musiał wejść na wszystkie wieże i potwierdzić ten fakt przybiciem...
Data 16-08-2023 Zobacz więcej
Województwo Małopolskie Partnerem Głównym Ochotnica Bike Fest 2023
  Partnerem Głównym Ochotnica Bike Fest jest Województwo Małopolskie.     To tutaj w #Małoplsce znajdziecie najpiękniejsze trasy rowerowe. Niezależnie od stopnia zaawansowania, każdy rowerzysta będzie zachwycony ilością i ich urozmaiceniem, od idealnych...
Data 14-08-2023 Zobacz więcej
DT 4 You Oficjalny Dystrybutor DT Swiss Partnerem Technicznym w sezonie 2023
Podczas Nowy Targ Road Challenge 2023 tak jak i na innych naszych wyścigach będziecie mogli tradycyjnie skorzystać z pomocy technicznej na trasie dzięki naszemu Partnerowi Technicznemu firmie DT4YOU.com oficjalnemu dystrybutorowi w Polsce najlepszych kół szwajcarskiej firmy...
Data 30-06-2023 Zobacz więcej
Wesołego Alleluja!
 
Data 08-04-2023 Zobacz więcej
226ERS - FEED YOUR DREAMS - Partnerem ENERGETYCZNYM imprez Tatra Cycling Events
  226 ERS - FEED YOUR DREAMS   Partnerem Energetycznym Tatra Cycling Events w tym sezonie jest 226 ERS Polska   226ers to wysokiej jakości żywność przeznaczenia sportowego tworzona przez najbardziej wymagających czynnych zawodników. Ludzi o...
Data 01-03-2023 Zobacz więcej
Oznaczenie tras Małopolska Ochotnica MTB 4 Towers 2022
  Podczas tegorocznej edycji Małopolska Ochotnica MTB 4 Towers na trasie znajdziecie oznakowanie, którego tło jest czerwone, a napisy/strzałki białe i żółte.   Zasady oznakowania postaramy się, aby były intuicyjne: - Strzałki pojedyncze będą na trasie tam gdzie...
Data 07-08-2022 Zobacz więcej
Koszulka Lidera Małopolska Ochotnica MTB 4 Towers
Jak co roku podczas po każdym etapie wyłonimy lidera na każdym dystansie, który podczas dekoracji etapowej otrzyma piękną koszulkę od naszego Partnera Odzieżowego polskiej firmy Dmtex z Opoczna, która ubiera kolarzy w całej Europie!   Wyjątkowo po I etapie w związku, że jest jeden...
Data 07-08-2022 Zobacz więcej
Zawody dla Dzieci podczas Małopolska Ochotnica MTB 4 Towers 14 sierpnia 2022
Zapraszamy całe Rodziny na piknik sportowy, który odbędzie się dzięki wsparciu Gminy Ochotnica Dolna podczas III etapu wyścigu Małopolska Ochotnica MTB 4 Towers w dniu 14 sierpnia 2022 na stadionie przy Wiejskim Ośrodku Kultury w Ochotnicy Dolnej.   Podczas gdy zawodnicy o godz....
Data 01-08-2022 Zobacz więcej
Podjemij ekstremalne wyzwanie! - 4 Wieże w jeden Dzień!
       W tym roku wprowadzamy ekstremalną dodatkową imprezę, dla tych, którzy nie maja czasu na 4 dni zabawy, a lubią wyzwania i sprawdzenie na ile WAS stać!        Dla odważnych mamy do zdobycia 4 wież w jeden dzień! ,,4 Towers in One...
Data 30-06-2022 Zobacz więcej
MAŁOPOLSKA Partnerem Tytularnym wyścigu etapowego Małopolska Ochotnica MTB 4 Towers 2022
Również i w tym roku Województwo Małopolskie jest Partnerem Tytularnym naszego etapowego wyścigu kolarskiego Małopolska Ochotnica MTB 4 Towers, który pokazuje i pozwala poznawać dzikie oraz piękne tereny Gorców.   Województwo Małopolskie jest liderem w Polsce w rozwoju aktywnej...
Data 30-04-2022 Zobacz więcej
Zdrowych i Wesołych Świąt oraz udanego sezonu w Nowym Roku 2022!
Data 23-12-2021 Zobacz więcej
Uruchamiamy zapisy do Małopolska Ochotnica MTB 4 Towers 2022
Już od 27 listopada 2021 od godz. 20:00 będziecie mogli zapisać się do VI edycji Małopolska Ochotnica MTB 4 Towers.   Nasz etapowy wyścig MTB odbędzie się w dniach 12-15 sierpnia 2022 tradycyjnie w samym sercu Gorców w Gminie Ochotnica Dolna.   Podczas 4...
Data 26-11-2021 Zobacz więcej
Pobierz swój dyplom z Małopolska Ochotnica Mtb 4 Towers 2021
Jeśli chcesz pobrać swój dyplom z dowolnego etapu i klasyfikacji, w których byłeś klasyfikowany, to zapraszamy na naszą stronę:   https://tatracyclingevents.com/ochotnica-mtb-4-towers-wyniki   Nie ważne czy wygrałeś czy przyjechałeś ostatni, każdy ma dostępne...
Data 01-09-2021 Zobacz więcej
Lista minutowa startu do I etapu na Magurki
Prosimy o zapoznanie się z Waszymi godzinami startu do I etapu. Lista dostępna na naszej stronie www.tatracyclingevents.com/ochotnica-mtb-4-towers Starty będą odbywały się co 1 minutę. Startujemy ze sceny Wiejskiego Ośrodka Kultury w Ochotnicy Górnej (tam gdzie biuro i miasteczko...
Data 04-08-2021 Zobacz więcej
Możesz wystartować tylko w sobotę i niedzielę, lub w któryś z tych dni!
W związku z Waszymi prośbami dajemy możliwość wystartowania podczas sobotniego i niedzielnego etapu, lub tylko w jeden z tych dni zawodnikom, którzy nie mieli możliwości wystartować w całym Małopolska Ochotnica MTB 4Towers! Od czegoś trzeba zacząć i dlatego chcemy, abyście zasmakowali Gorców, bo...
Data 03-08-2021 Zobacz więcej
Zawody dla Dzieci już 8 sierpnia w Ochotnicy Dolnej!
Fajnie jak dajemy możliwość sprawdzenia się dorosłym na wymagających trasach, pokonywanie własnych słabości to hartowanie siły charakteru.   Prosimy dokonywać zgłoszeń dzieci przez naszą stronę www.tatracyclingevent.com klikając w ,, Zapisz Dziecko" lub przez link:...
Data 03-08-2021 Zobacz więcej
Pamiątkowy medal dla wszystkich Finisherów Małopolska Ochotnica Mtb 4Towers2021
Cztery dni zmagań, zdobyte 4 wieże, Magurki, Koziarz, Gorc i Lubań, aby przypominać Wam o Waszym nie lada wyczynie na mecie dla wszystkich, którzy przekroczą linię mety ostatniego IV etapu będzie czekał pamiątkowy medal i koszulka finishera. Pewnie będziecie mówić nigdy więcej, ale po głębszej...
Data 03-08-2021 Zobacz więcej
Województwo Małopolskie Partnerem Tytularnym MAŁOPOLSKA OCHOTNICA MTB 4TOWERS 2021
Pragniemy Was poinformować, że nasz wyścig, który jest rozgrywany w sercu Gorców w Dolinie Ochotnicy w Małopolsce w tegorocznej edycji będzie nosił nazwę: ,,Małopolska Ochotnica Mtb4Towers 2021". Naszym Partnerem Tytularnym zostało województwo Małopolskie ! Województwo...
Data 01-08-2021 Zobacz więcej
Zarezerwuj Pełny Pakiet Serwisowy i o nic się nie martw!
Jeszcze możecie dokonać rezerwacji pełnej opieki serwisowej podczas OchotnicaMtb4Towers i delektować się jazdą, a po niej poświęcić regeneracji, a rower będzie gotów na start! Naszym partnerem serwisowym podczas wyścigu jest Spider-Sports, najlepsi specjaliści od serwisu i zawieszeń, a w...
Data 29-07-2021 Zobacz więcej
Dojazd z Mety III etapu wyścigu do miejsca Startu, gdzie zlokalizowane jest miasteczko wyścigu i dekoracja
Meta etapu zlokalizowana jest na drodze rowerowej w Borze Kombinacki, która jest częścią szlaku Wokół Tatr,w związku z budowa obwodnicy Nowego Targu jest ona zamknięta po minięciu Mety. Jedyny dogodny dojazd jest ten podany:...
Data 18-07-2021 Zobacz więcej

Partner Tytularny