Marathon Tatry Race

3 czerwca 2023

DO WYŚCIGU ZOSTAŁO:
dni
h
min
sec

INFORMACJE O WYŚCIGU

     Zapraszamy Was na 3 wspaniałe rowerowe dni w Białce Tatrzańskiej, gdzie w dniach 2-4 czerwca odbędzie się największa impreza rowerowa w Polsce Festiwal Rowerowy - Białka Tatrzańska. Będziemy kręcić już od piątku...aż do niedzieli. Każdy znajdzie coś dla siebie: szosa, mtb, gravel, a do tego atrakcje i zawody dla dzieci, centrum expo z stoiskami z branży rowerowej i nie tylko!

 

      A co dokładniej będzie się działo:

 

     Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim: konkurencje sztafet, short track i cross country, na starcie najlepsi zawodnicy od żaka do elity, mastersi i amatorzy, każdy w oddzielnym wyścigu na widowiskowej trasie wytyczonej na stokach ośrodka narciarskiego Kotelnica Białczańska

Dual cross- tutaj na wytyczonym torze będziecie mogli stanąć z innymi do rywalizacji z górki, ale z zakrętami i przeszkodami, a na dole systemem pucharowym zwycięzca przechodzi do kolejnego przejazdu.

 

     Tatra Gravel Race pierwszy maraton gravelowy po odcinkach szutrowych Dookoła Tatr Wysokich i Niżnych, zapewniający niezapomniane wspomnienia i widoki, startujecie w piątek z samego rana i zależnie od Waszego tempa, macie trzy dni na dotarcie do mety, jedziecie w formule samowystarczalności po jednej z dwóch niesamowitych sprawdzonych trasach ok. 400km  z przewyższeniem ok. 6200-7000 metrów lub ok. 260km z przewyższeniem ok. 3500 metów.

 

       Marathon Tatry Race - dwa dystanse dla amatorów jazdy po szosach, w ramach dystansu Pro pojedziecie na najlepszą, z najładniejszymi widokami i wszystkimi podjazdami możliwymi na pętli Dookoła Tatr Wysokich. Czekają na Was niezapomniane widoki i aż 7 wymagających podjazdów: Głodówka, Gubałówka, Przełęcz Orawicka, Huty, Szczyrbskie Pleso i na koniec Przełęcz Zdziarska i Łapszanka. Będziecie mieli do pokonania niesamowite 233km z przewyższeniem ok. 3700 metrów. 

Natomiast dla mniej zaprawionych, ale kochających piękne panoramy Tatr, przygotowaliśmy trasę niespełna 70km z przewyższeniem ok. 1400 metrów na obrzeżach malowniczych Tatr Wysokich w jej wschodniej części z bufetem w najpiękniejszym widokiem na Tatry Bielskie!

 

      Dual Cross - czyli zjazd dwójkami po wyznaczonej trasie w dół po stoku Kotelnicy Białczańskiej. Trasa jest dla każdego, nie ma ekstremalnych przeszkód, jest szeroka podkręcona, ale cały czas w dół ponad 2km trasa, którą trzeba pokonać szybciej od swojego rywala z pary i zwycięzca przechodzi do następnej rundy i od razu wjeżdża koleją Ekspress na miejsce kolejnego startu!

 

      Festyn Rodzinny podczas, którego będzie też strefa dla najmłodszych, gdzie będą mogli oni uczestniczyć w różnego rodzaju zabawach i zawodach z nagrodami.

 

      Pamiętajcie zabierajcie swoje rowery 2-4 czerwca 2023 czekamy na Was podczas Festiwalu Rowerowego - Białka Tatrzańska

INFORMACJE O REGIONIE

 

 

 

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Zjazdy:
Biuro Zawodów:

02.06.2023r.Godz. 16:00-20:00 – Biuro zawodów Marathon Tatry Race (odbiór numerów startowych dla obu dystansów, nadajników GPS tylko dla Dookoła Tatr)03.06.2023r.Godz. 6:00-7:00 – Biuro zawodów Marathon Tatry Race (dystans Dookoła Tatr odbiór numerów startowych, nadajników GPS)Godz. 6:45-7:45 - Otwarcie linii Startu Marathon Tatry Race Godz. 7:00-8:00 – Start zawodników Marathon Tatry Race Godz. 10:00-12:00 – Biuro zawodów Marathon Tatry Race (dystans Fun odbiór numerów startowych)

 

Biuro zawodów znajduję się na terenie

Resortu Bania w Hotelu Bania ul. Środkowa 181

Nowy blok tekstowy gotowy na Twoją treść.

Rozjazd
Parkingi:

 

Parkingi bezpłatne dostępne w okolicy biura zawodów, parkin przy stacji narciarskiej Kotelnica Białczańska.

Prosimy o nie parkowanie na parkingach przy Termach Bania.

Do biura zawodów i miasteczka Festiwalu Rowerowego możliwy od strony Stacji Narciarskiej Kotelnica Białczańska

Informacje o trasach

Dystans: PRO - 219 km Dystans: FUN - 78 km Przewyższenie: PRO - 3300 m Przewyższenie: FUN - 1400 m

Informacje o wyścigu