I etap- jazda indywidualna na czas Ochotnica Dolna-Ochotnica Górna o Puchar Wójta Gminy Ochotnica Dolna

Rywalizację podczas tegorocznej edycji Nowy Targ Road Challenge zaczniecie górską jazdą indywidualną na czas, którą rozpoczniecie i zakończycie na terenie malowniczej Gminy Ochotnica Dolna, która dołączyła do naszych Partnerów Głównych i Współorganizatorów.

To na tych terenach pierwsze swoje kroki stawiała nasza najlepsza kolarka szosowa- Katarzyna Niewiadoma, która już końcem lipca będzie walczyć o medal Igrzysk Olimpijskich w Tokio, Trzymamy Kciuki! Dolina Ochotnicy jest jedną z najdłuższych w Polsce i o ile wzdłuż potoku droga od Dunajca w kierunku Przełęczy Knurowskiej leniwie się wznosi przez prawie 20km, to po odbiciu w asfaltowe drogi w lewo i w prawo niejednokrotnie zaskoczą Was nigdzie indziej nie spotykane stromizny i zadacie sobie pytanie: Jak oni wylali tam asfalt??? Jednak Warto się wspiąć, aby zanotować na swoich licznikach wzniosy 20-39%, a ze szczytu podziwiać piękne widoki!

Wracając do czasówki to będziecie startować z Ochotnicy Dolnej ze sceny na terenie Wiejskiego Ośrodka Kultury, następnie pojedziecie główną drogą, gdzie jest cały czas pod górkę, ale 1-4%, po 5,5km skręcicie w prawo w os. Jamne, gdzie przez kolejne 3km będzie trochę ciężej 4-7%, w ten sposób pokonacie 210 metrów z 405 przewyższenia, na deser zostanie Wam już TYLKO 1,5km wspinaczki, gdzie max. nachylenie dochodzi do 28% i średnim ok. 13%. Będzie ciężko, ale na plecach będziecie mieli piękny widok i zdjęcia z grymasem bólu będą piękne:-)

W planie mieliśmy jeszcze dać Wam zjechać z tej górki i zakończyć ścianą płaczu na Skałce, ale w związku z problemami w zakupie odpowiedniego przełożenia, które nam zgłaszaliście, aby móc tam wyjechać podjęliśmy decyzję, że kończymy o 2km wcześniej. Logistycznie będzie też łatwiej, ponieważ najstromszy odcinek zjedziecie drugą drogą i spokojnie w ramach rozjazdu wrócicie do miejsca startu, gdzie będzie dekoracja zwycięzców i liderów wyścigu.

Uwaga: Na końcowym podjeździe jest nowiutki asfalt, jednak ze względów proceduralnych na odcinku ok. 40metrów jest ubity szuter, ale na nachyleniu ok.4%, a więc nie ma ryzyka buksowania koła tylnego.  Zalecane przełożenie na ten etap to min. 36x 28 tył!

Etap ten będzie rozgrywany o Puchar Wójta Gminy Ochotnica Dolna.

 

Poniżej link do trasy:

www.strava.com/routes/2844721915578359544

Więcej informacji o Gminie Ochotnica Dolna znajdziecie na stronie: www.ochotnica.pl