Europa Starachowice Race

25 września 2021

DO WYŚCIGU ZOSTAŁO:
dni
h
min
sec

INFORMACJE O WYSCIGU

     Europa Starachowice Race w Starachowicach to Finałowy wyścig kolarski dla amatorów prestiżowego cyklu TCE Classic Race, którego organizatorem jest sprawdzona ekipa Tatra Cycling Events. Trasy poprowadzone po malowniczych i interwałowych terenach wokół Starachowic oraz doskonała i bogata baza jaką zapewnia przyjazny osobom aktywnym Hotel Europa w Starachowicach gwarantują prawdziwą kolarską ucztę i nie zapomniane wrażenia. Do wyboru będziecie mieli 2 dystanse:
- Fun 76km z przewyższeniem 980m,

- Pro 102km z przewyższeniem prawie 1500m.

     Przygotowana trasa pozwoli wyłonić najwszechstronniejszego kolarza,a dodatkowo będzie poprowadzona po w ciekawym terenie z pięknymi widokami i licznymi wąwozami.

     Podczas dekoracji wyścigu odbędzie się uroczysta gala kończąca cały nasz cykl imprez szosowych z cennymi nagrodami dla naszych uczestników.

     Ale to nie wszystko!....Warto zabrać swoją druga połówkę i zaprosić ją na wieczorne zakończenie sezonu z TCE i Hotelem Europa przy muzyce Dj. z bogatym bufetem i do białego rana śmigać z nią po parkiecie. W trakcie imprezy będą dodatkowe konkursy dla uczestników. Uwaga ilość miejsc ograniczona!
     Nie macie co zrobić ze swoimi dziećmi???...zabierzcie je do nas, a w trakcie wyścigu Hotel Europa zapewni im dodatkowe atrakcje, tak abyście mogli skupić się tylko na jeździe.
     Starachowice to miejsce idealne na rowerowe wypady dla całych rodzin, tutaj każdy znajdzie coś dla siebie!

INFORMACJE O REGIONIE

  Starachowice to jeden z największych ośrodków administracyjnych, gospodarczych i kulturalnych województwa świętokrzyskiego położony wśród lasów w północnej części województwa u podnóża Gór Świętokrzyskich w malowniczej dolinie rzeki Kamiennej. Powierzchnia Starachowic wynosi 32 km², a zamieszkuje je blisko 50 tysięcy mieszkańców.

       W południowej części widnokręgu widać pasmo Gór Świętokrzyskich z najwyższymi szczytami Łysicą i Łysą Górą. Wokół miasta rozciąga się wielokilometrowy pas lasów, z przewagą drzewostanów sosnowych, wspaniale nadających się do rekreacji i wypoczynku.

       W obrębie miasta znajdują się trzy zbiorniki wodne: Lubianka, Pasternik i Piachy. Są to wspaniałe miejsca do wypoczynku, uprawiania sportów wodnych i wędkarstwa.

       Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą korzystać z Krytej Pływalni, boisk piłkarskich, kortów tenisowych, hali sportowej, siłowni plenerowych, basenów letnich oraz jedynej w regionie profesjonalnej strzelnicy sportowej i myśliwskiej. Starachowice to również miejsce organizacji imprez o charakterze ogólnopolskim, zarówno sportowych jak i kulturalnych.

       Miasto liczy sobie blisko 400 lat. Od chwili lokacji przez kilka stuleci nosiło nazwę Wierzbnik, jednakże po wchłonięciu w XX w. osady fabrycznej Starachowice – przejęło jego nazwę.

        W połowie XIX wieku powstał tu kombinat metalurgiczny wzdłuż rzeki Kamiennej. Starachowicka huta stanowiła jego pierwsze i najważniejsze ogniwo, stając się ważnym centrum przemysłu metalowego.

        W dwudziestoleciu międzywojennym Starachowice stały się ważnym ośrodkiem przemysłu zbrojeniowego. W latach 20. wybudowano tu fabrykę sprzętu artyleryjskiego i amunicji, zwaną powszechnie Zakładami Starachowickimi.

        Po II wojnie światowej Zakłady Starachowickie przekształcono w Fabrykę Samochodów Ciężarowych i rozpoczęto w niej produkcję pierwszych w Polsce samochodów ciężarowych pod marką STAR. FSC przez lata była głównym pracodawcą w mieście, zatrudniając ponad 20 tysięcy robotników. To dzięki niej Starachowice ponownie się rozwinęły i rozbudowały.

        W końcu lat 90-tych XX wieku właścicielem fabryki został niemiecki koncern MAN. Obecnie w fabryce produkowane są autobusy tej marki.

        Starachowice to miasto o bogatych tradycjach gospodarczych silnie powiązanych ze Staropolskim, a następnie Centralnym Okręgiem Przemysłowym, czego dowodem jest chociażby unikalny XIX-wieczny kompleks hutniczy eksponowany w Muzeum Przyrody i Techniki „Ekomuzeum”.

         Dzisiejsze Starachowice to prężnie rozwijające się miasto. Na jego terenie funkcjonuje wiele firm, z których do największych należą kontynuująca tradycje przemysłu motoryzacyjnego MAN Bus oraz PKC Group, Animex, Cerrad, Cersanit, Odlewnie Polskie czy Perfopol.

        Dogodne warunki do rozwoju przedsiębiorczości, coraz lepszy stan dróg, stale rozbudowywana infrastruktura, nowatorskie koncepcje zagospodarowania przestrzeni miejskich aktywność społeczna oraz walory przyrodnicze sprawiają, że Starachowice to miasto, w którym warto zamieszkać.

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Biuro Zawodów

Biuro zawodów jest zlokalizowane na terenie Hotelu Europa Starachowice wjazd od ul. Batalionów Chłopskich,

na II piętrze wejście do strefy relaksu.

Czynne w dniu:

24.09.2021 w godz. 18:00-20:30 

25.09.2021 w godz. 8:00-9:30.

Odbiór pakietów startowych TYLKO osobiście.

Parkingi

 

Dojazd

Wjazd na teren Hotelu Europa Starachowice od ul. Batalionów Chłopskich

Program Zawodów

Prysznice

Na terenie Hotelu Europa będzie możliwość skorzystania z prysznicy, które będą dostępne na poziomie -1 w szatniach siłowni.

Wejście do prysznicy, tak jak do biura przez strefę relaksu i schodami na poziom -1.

 

Na tym poziomie będzie też możliwość zostawienia rowerów na czas dekoracji.

Informacje o trasach

Informacje o wyścigu

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Opłaty Zmiana dystansu Kategorie wiekowe Numery Sektory Wyniki
Gdzie mogę kupić zdjęcia z wyścigu? Wszystkie zdjęcia z naszych imprez są dla Was bez dodatkowych opłat! Na naszych wyścigach pracują najlepsi specjaliści od fotografii sportowej. Wszystkie zdjęcia są na bieżąco udostępniane na naszym profilu fb. Dodatkowo po obróbce będą zamieszczone na naszej stronie w strefie Dla Zawodnika tatracyclingevents.com/molo-osiek-race-galeria skąd możecie je samodzielnie pobrać w oryginalnej jakości.
Kiedy pojawią się wyniki? Rezultat swojego startu otrzymasz w SMS na kilka sekund po przejechaniu linii mety. Podczas zawodów sprawdzisz go również na ekranie w biurze zawodów. Na bieżąco aktualizować będziemy również wyniki w systemie S-Time
Czy są przewidziane sektory? Sektory startowe a. Na starcie wyścigu obowiązują sektory startowe na obu dystansach. Sektory będą otwarte min.20 minut przed startem danego dystansu i zamykane na 5 minut przed startem. Prawo ustawienia się w danym sektorze mają odpowiednio: Dla Dystans PRO kat.M2, M3, M4, M5 Sektor I – pierwszych 50 zawodników klasyfikacji OPEN cyklu Classic Race Sektor II- zawodnicy, którzy startowali w 2021 na min. jednej imprezie z cyklu Classic Race Sektor III – wszyscy pozostali, którzy nie brali udziału w żadnej imprezie z cyklu Classic Race 2021 Dla Dystans FUN kat.M2, M3, M4, M5, M6, M7 Sektor I –zawodnicy, którzy startowali w min. 3 imprezach z cyklu Classic Race 2021 Sektor II- zawodnicy, którzy startowali w min. 1 imprezie z cyklu Classic Race 2021 Sektor III – wszyscy pozostali, którzy nie brali udziału w żadnej imprezie z cyklu Classic Race Dla Dystans FUN kobiety Sektor I – pierwszych 20 zawodniczek klasyfikacji OPEN cyklu Classic Race Sektor II – wszystkie pozostałe zawodniczki
Czy muszę mieć numer startowy? Każdy numer startowy wyposażony jest w elektroniczny chip, który pomaga nam zidentyfikować Cię na trasie zawodów. Dzięki niemu działa pomiar czasu i możesz poznać swój wynik. Pamiętaj aby nie odklejać chipa – to może prowadzić do jego uszkodzenia.
Kwota opłaty 1. Wysokość opłaty rejestracyjnej uzależniona jest od terminu dokonania płatności, która zawarta jest poniżej: do 31.05.2021 - 120 zł do 31.07.2021 - 140 zł do 22.09.2021 - 160 zł od 23.09.2021 - 180 zł Dla kategorii M7 obowiązuje zniżka w wysokości 50% od kwoty opłaty rejestracyjnej. 2. Przy opłacie przelewem bankowym liczy się data wpływu i zaksięgowania na koncie organizatora. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za terminy realizacji przelewów bankowych i pocztowych. 3. Wszystkie opłaty rejestracyjne są kwotami brutto i zawierają należny podatek VAT.
Skąd wiedzieć w jakiej kategorii startuję? Po tym jak zgłosisz się na zawody system rejestrowy S-Time sam przydzieli Cię do właściwej kategorii wiekowej. Możesz to sprawdzić w swoim Panelu uczestnika
Informacje Ogolne Organizator dopuszcza możliwość zmiany dystansu samodzielnie w systemie zgłoszeniowym o ile na dystansie, na który chcemy się przepisać nie został przekroczony limit uczestników. Zmiany można dokonać w nieprzekraczalnym terminie do 15 września 2021 włącznie. W biurze zawodów nie będzie już możliwości zmiany dystansów ze względów porządkowych.
Wyniki archwialne Wyniki znajdziesz w sekcji Dla Zawodnika Europa Starachowice Race
Skąd będę widział, że mogę startować z I sektora? W biurze zawodów będzie dostępna lista osób zakwalifikowanych do I sektora, lista ta będzie uwzględniała osoby, które dokonały opłaty rejestracyjnej do 10 czerwca 2021. Lista od 11 czerwca 2021 będzie też dostępna na naszej stronie https://tatracyclingevents.com/europa-starachowice-race
Jak zamontować numery? Otrzymane od organizatora numery startowe uczestnik jest zobowiązany posiadać widoczne podczas trwania całego wyścigu. W skład obowiązkowego kompletu numerów wchodzą bezwrotne– 1 numer na plecy i 1 numer mocowany na sztycę podsiodłową. Niezastosowanie się do tej zasady może skutkować brakiem wyniku. Numer na plecach umieszczacie PO LEWEJ STRONIE.
Kategorie Dystans FUN Kobiety
a. K2 – 16 – 29 lat
b. K3 – 30 – 39 lat
c. K4 – 40 – 49 lat
d. K5 – 50 i więcej

Mężczyźni
a. M2 – 16 -- 29 lat
b. M3 – 30 – 39 lat
c. M4 – 40 – 49 lat
d. M5 – 50 – 59 lat
e. M6 -- 60 – 69 lat
f. M7 -- 70 i więcej
Kategorie Dystans PRO Dystans PRO Mężczyźni
a. M2 – 18 -- 29 lat
b. M3 – 30 – 39 lat
c. M4 – 40 – 49 lat
d. M5 – 50 i starsi
Świadczenia w ramach pakietu a. numery startowe na plecy i sztycę podsiodłową, b. chip aktywny do zamontowania na widelcu, c. pomoc techniczną na trasie w ramach naszych samochodów neutralnych wyposażonych w koła DT Swiss z kasetami 11 rzędowymi pracującymi w systemie shimano i sram, d. stacjonarny bufet z wodą i owocami na trasie wyścigu, e. posiłek regeneracyjny na mecie: zimny bufet z wodą, owocami i ciastami w miasteczku zawodów, f. gorący posiłek serwowany w miasteczku zawodów przygotowany przez Hotel Europa, g. elektroniczny pomiar czasu na mecie oraz pomiar międzyczasów zlokalizowany na trasie, h. oznaczenie trasy zgodne ze standardami podczas szosowych wyścigów kolarskich, i. zabezpieczenie medyczne i ratownicze, j. profesjonalne zdjęcia w najwyższej jakości dostępne po wyścigu do pobrania bezpłatnie w najwyższej jakości, do niekomercyjnego użytku, k. obsługę sędziowską, l. nagrody i trofea sportowe dla zwycięzców, m. możliwość klasyfikacji w Challengu Komisji Masters przy Pzkol i prowadzonej przez nas klasyfikacji Classic Race. n. pamiątkowa koszulka CLASSIC RACE, dla osób które dokonają płatności do 15 września 2021. o. pamiątkowy medal Finishera dla osób, które podlegają klasyfikacji końcowej CLASSIC RACE (4 starty na imprezach liczonych w cyklu tj. Molo Osiek Race, Marathon Tatry Race, Nowy Targ Road Challenge etap II i III oraz Tatra Road Race, w tym obowiązkowy start w Europa Starachowice Race) i doknaja opłaty rejestracyjnej na ESR2021 do 15.09.2021r. p. Możliwość bezpłatnego udziału dzieci w wieku powyżej 4 lat w programie animacyjnym przygotowanym przez Hotel Europa na czas wyścigu w godz.9:30- 14:30. W związku z ograniczoną liczbą miejsc prosimy o rezerwację miejsca wysyłając maila na adres: biuro@tatraroadrace.com
Przepisanie Pakietu Organizator daje możliwość do dnia 31 lipca 2021 włącznie, przeniesienia pakietu bez dodatkowej opłaty na innego uczestnika. Po tym terminie będzie to możliwe tylko za dodatkową opłatą w wysokości 50 PLN, jednak nie później niż do 15 września 2021. Następuje to przez zgłoszenie przesłane na adres mailowy faktury@tatraroadrace.com
Faktury Aby otrzymać fakturę musisz w tytule przelewu wpisać pełne dane i numer NIP podmiotu, na który ma być wystawiona FV. Jeśli nie podasz danych w tytule przelewu nie będzie możliwości wystawienia FV w późniejszym terminie. Faktury wystawiane będą w ciągu 7 dni od dokonania przelewu i przesyłane na podany adres mailowy. Potrzebę wystawienia faktury potwierdza się w formularzu zgłoszeniowym. Prosimy o prawidłowe wprowadzanie danych, po wystawieniu faktury nie będzie możliwości skorygowania Odbiorcy. W przypadku błędu i potrzeby skorygowania faktury należy wysłać wiadomość mailową na adres faktury@tatraroadrace.com
Jak sprawdzić czy działa chip? Nasz system pomiaru czasu jest oparty o najlepsze niemieckie chipy na rynku i przed wydaniem numerów na bieżąco sprawdzamy każdy. W związku z tym w miasteczku nie ma potrzeby sprawdzać ich przed startem
Kiedy mogę ustawić się w sektorze startowym? Godz.10:40- Otwarcie sektorów dystans PRO Godz. 10:55- Zamknięcie sektorów dystans PRO Godz. 11:00– Start dystansu PRO kategorie M2, M3, M4, M5 Godz.11:00 - Otwarcie sektorów dystans FUN Godz.11:12 - Zamknięcie sektorów dystans FUN Godz. 11:15 – Start dystansu FUN kategorie M2, M3, M4, M5 Godz. 11:18 – Start dystansu FUN kategorie M6, M7 Godz. 11:20 – Start dystansu FUN kategorie Kobiet Dla dystansu FUN kolejność sektorów będzie odpowiadać kolejności Startu!
Zwrot Opłaty Organizator nie przewiduje zwrotu opłat w przypadku rezygnacji z uczestnictwa lub wycofania się podczas wyścigu z rywalizacji. Opłata rejestracyjna jest przeznaczana na koszty organizacyjne zawodów. W przypadku odwołania lub zmiany terminu imprezy przez organizatora uczestnik może wybrać 100% zwrot dokonanej wpłaty lub bezpłatne przeniesienie pakietu na nowy termin.
Czy zwracam numery? Numer są bezwrotne i są dla Was pamiątką udziału!

Aktualności

Zdrowych i Wesołych Świąt oraz udanego sezonu w Nowym Roku 2022!
Data 23-12-2021 Zobacz więcej
Klasyfikacja cyklu TCE Classic Race po 5 edycjach Open i w kategoriach wiekowych
5 edycji za nami, o punkty do klasyfikacji końcowej walczyliście podczas Molo Osiek Race, Marathon Tatry Race, Nowy Targ Road Challenge (2 i 3 etap), Tatra Road Race i przed nami już tylko Finał w Starachowicach podczas Europa Starachowice Race 25 września 2021!   W klasyfikacji Open...
Data 22-09-2021 Zobacz więcej
Powiat Starachowicki Partnerem Europa Starachowice Race
      Do Partnerów wyścigu Europa Starachowice Race dołączył Powiat Starachowicki, po którego terenie w większości będzie przebiegała trasa wyścigu. Naocznie będziecie mogli przekonać się o walorach widokowych i atrakcjach przyrodniczych...
Data 19-09-2021 Zobacz więcej
Utrudnienia w ruchu drogowym w dniu 25.09.2021r. w związku przejazdem wyścigu Europa Starachowice Race
W dniu 25 września 2021r. odbędzie się wyścig kolarski Europa Starachowice Race ze startem i metą w Starachowicach przy Hotelu Europa przy ul. Batalionów Chłopskich. W związku z przejazdem wyścigu będą występowały na trasie przejazdu chwilowe wstrzymania ruchu na czas przejazdu zawodników,...
Data 16-09-2021 Zobacz więcej
Miasto Starachowice Partnerem Głównym wyścigu Europa Starachowice Race
Miło nam poinformować, że Starachowice są Partnerem Głównym Finałowej edycji naszego cyklu imprez szosowych TCE Classic Race- Europa Starachowice Race, które już 25 września 2021!             Starachowice to jeden z największych ośrodków...
Data 31-08-2021 Zobacz więcej
Hotel Europa Starachoiwce Partnerem Głównym wyścigu Europa Starachowice Race!
Kolejnym Partnerem Głównym Finałowej edycji TCE Classic Race - Europa Starachowice Race jest Hotel Europa w Starachowicach. To w nim będziemy mieli naszą bazę podczas wyścigu i tutaj odbędzie się dekoracja nie tylko zwycięzców wyścigu Europa Starachowice Race, ale i całego cyklu TCE Classic Race, a...
Data 31-07-2021 Zobacz więcej

Partnerzy główni i współorganizatorzy

Partner techniczny

Partner Odzieżowy

Partnerzy wspomagający

Oficjalna woda

Patroni medialni